poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Pierwsze pieniądze na modernizację linii kolejowej do Łomży

1,2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego otrzyma spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na opracowanie dokumentacji przedprojektowej (tj. części studium wykonalności) dla inwestycji na kilku liniach kolejowych biegnących przez region. Na liście znajdują się także linie nr 36 i 49 Łapy – Śniadowo – Łomża.

Jak przekazuje Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa podlaskiego, rewitalizacja 68,55 km na odcinku Łapy – Śniadowo – granica województwa oraz ma objąć naprawę bieżącą torów, mostów i przepustów, przebudowa peronów, modernizacja przejazdów kolejowych itp., a na  odcinku Śniadowo – Łomża na długości 17,26 km także kompletną wymianę szyn i podkładów.
- Rozpoczęcie prac dokumentacyjnych ma związek z przygotowaniami województwa do nowej perspektywy finansowej i planowanymi przez Zarząd Województwa inwestycjami na liniach kolejowych – podkreśla Kwasowski. 
Przypomnijmy pieniądze na remonty tych linii kolejowych zapisano w projekcie nowego PRO 2014-2020, który został przekazany już do akceptacji przez Brukselę.

zobacz: Koleją z Łomży tylko do Białegostoku?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0