wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Pijany jechał wprost na policjanta

28-letni kierowca skody nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zjechał na lewy pas jezdni jadąc wprost na chcącego go zatrzymać policjanta. Gdy wpadł w ręce mundurowych okazało się, że mężczyzna miał 2,7 promila. Trafił do policyjnego aresztu, a jego postępowaniem zajmie się teraz sąd.

Funkcjonariusz Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie patrolując w minioną niedzielę rano ulicę Mickiewicza, około godziny 7.30, zauważył skodę nadjeżdżającą od strony miejscowości Zabiele. Mundurowy postanowił zatrzymać auto do kontroli. Jednak jego kierowca zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie, nagle zjechał na lewy pas jezdni i zaczął jechać wprost na policjanta. Ten, na szczęście, w ostatnim momencie odskoczył przed pędzącym samochodem, a kierujący octavią odjechał w kierunku ulicy Wojska Polskiego. Funkcjonariusz natychmiast ruszył za nim w pościg. Po kilku minutach mężczyzna siedzący za kierownicą skody był już zatrzymany. Okazało się, że 28-latek był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,7 promila alkoholu. Kierujący trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zmuszenia funkcjonariusza Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej, do których się przyznał. Teraz 28-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują: reagujmy, gdy widzimy,  że za kierownicę samochodu wsiada osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu. Również, gdy zauważymy na drodze pojazd jadący tzw. wężykiem i podejrzewamy, że jego kierowca może być nietrzeźwy, powiadamiajmy o tym fakcie Policję. Natomiast każdy zatrzymany kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Ponadto, jeżeli taka osoba spowoduje wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Dodatkowo osoby, które decyzją sądu straciły już prawo jazdy, najczęściej za kierowanie w stanie nietrzeźwości i decydują się na to, by ponownie usiąść za kierownicą pojazdu w czasie trwania zakazu - popełniają przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Nie bądźmy bierni. Kiedy widzimy osobę znajdującą się pod wpływem alkoholu, która wsiada za kierownicę samochodu - REAGUJMY.

źródło – oficer prasowy KPP w Kolnie


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0