wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Mieszkańcy dobrze wiedzą na co wydać miejskie pieniądze

Dużym zainteresowaniem cieszy się głosowanie na projekty zgłoszone w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Łomży. Choć władze miasta do rozdysponowania mieszkańców oddali 300 tysięcy złotych, czyli 0,1% budżetu miasta, o te pieniądze „walczy” 28 zgłoszonych przez mieszkańców projektów wartych grubo ponad 2 miliony złotych. Od poniedziałku (do 26 maja) sami łomżanie wskazują, które projekty powinny być zrealizowane. Jak podała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta do czwartkowego poranka na zadania budżetu obywatelskiego oddano już 684 głosów, a miasto zleciło już dodruk przygotowanych wcześniej kart do głosowania.

- Przygotowując się do głosowania, wydrukowaliśmy 4.000 kart. Wszystkie zostały już przekazane mieszkańcom – poinformowała Sobocińska. - Zamówiliśmy więc dodruk kolejnych 2.000 kart do głosowania. 
Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego Łomży głosowanie odbywa się w punkcie informacyjnym ratusza, gdzie można włożyć do urny wypełnioną kartę do głosowania, ale także poprzez wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Łomża; przesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Łomży (Stary Rynek 14; 18-400 Łomża) karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE”; za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Łomży oraz przesłanie na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl. wypełnionej, zeskanowanej karty do głosowania. 

Głosować można maksymalnie na 3 projekty budżetu obywatelskiego (z 28 proponowanych). Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Łomży, które podadzą miejsce swojego zamieszkani, PESEL i podpiszą oświadczenie, iż są mieszkańcami Łomży i ukończyli 16 lat.

Oto lista wszystkich 28 projektów dopuszczonych do głosowania w budżecie obywatelskim Łomży


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0