poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Wojewoda wygasił mandat radnego gminy Łomża

Maciej Żywno, wojewoda podlaski, wydał zarządzenie zastępcze wygaszające mandat radnego gminy Łomża Piotra Chojnowskiego. Radny w ubiegłym roku został skazany przez sąd m.in. na 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z podaniem nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym i zatajeniem swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa PRL. Mimo prawomocnego wyroku sądu i wbrew prawu radni gminy Łomża jednak nie chcieli wygasić mu mandatu, dlatego teraz wyręczył ich wojewoda.

Maciej Żywno, wojewoda podlaski
Maciej Żywno, wojewoda podlaski

Jak przekazała Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody, zarządzenie wojewody o wygaszeniu mandatu radnego Piotra Chojnowskiego zostało podpisane przez wojewodę w czwartek 8 maja, a kolejnego dnia wysłane do Rady Gminy Łomża. 
Formalnie strony – zarówno Rada Gminy Łomża jak i sam radny - może zarządzenie zastępcze wojewody zaskarżyć do sądu administracyjnego. Jeśli tak się stanie do czasu prawomocnego orzeczenia sądu radny z sądowym zakazem pełnienia funkcji publicznej będzie mógł dalej zasiadać w tym gremium, będzie mógł głosować i pobierać diety. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego tylko w 2012 roku z tego tytułu dostał on 10 tysięcy 400 złotych.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0