poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Nieletni gangster ze szkoły

Policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze na swoim o dwa lata młodszym koledze. Młody gangster w przeciągu pół roku zabrał mu dwa telefony komórkowej i tablet. Policjanci ujęli także 36-latka, który miał upłynnić skradzione przedmioty.

Jak przekazuje policja jesienią ubiegłego roku, 16-latek grożąc pobiciem 14-letniemu koledze najpierw zażądał od niego wydania pieniędzy, a gdy ich nie otrzymał, oddania telefonu komórkowego. W podobny sposób, w połowie grudnia przy użyciu gróźb, w ręce agresora trafił kolejny telefon, a w kwietniu tego roku również tablet. Do zdarzeń dochodziło między innymi na terenie jednej z łomżyńskich szkół. Dziś rano nieletni gangster został zatrzymany. Nastolatek za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. 
Ustalenia łomżyńskich policjantów prowadzących tę sprawę, doprowadziły również do zatrzymania 36-letniego mężczyzny podejrzanego o paserstwo. Policjanci odzyskali skradziony tablet i telefon. Dzisiaj 36-latek usłyszał zarzuty, a za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0