wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Wojewoda wygasi mandat skazanego radnego gminy

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie wydane zarządzenie zastępcze wojewody podlaskiego wygaszające mandat radnego gminy Łomża Piotra Chojnowskiego. Radny w ubiegłym roku został skazany przez sąd m.in. na 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z podaniem nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym i zatajeniem swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa PRL. Mimo prawomocnego wyroku sądu i wbrew prawu radni gminy Łomża jednak nie chcieli wygasić mu mandatu, nawet gdy wezwał ich do tego wojewoda.

Jak przekazała Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody, 20 marca 2014 r. Wojewoda Podlaski wezwał Radę Gminy Łomża do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie  mandatu Pana Piotra Chojnowskiego radnego Rady Gminy Łomża w terminie 30 dni od daty doręczenia  wezwania. Rada  Gminy nie podjęła stosownej uchwały w tym terminie  i w związku z powyższym  Wojewoda Podlaski  w dniu 25 kwietnia 2014 r. poinformował  Ministra  Administracji i Cyfryzacji o konieczności wydania zarządzenia zastępczego w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu  radnego. 
- Obecnie przygotowywany jest projekt zarządzenia. Zostanie wydane najprawdopodobniej w tym tygodniu – mówi rzeczniczka wojewody.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0