wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Bezrobocie nam spadło

Po raz pierwszy do wielu miesięcy bezrobocie w Łomży spadło i to nie tylko w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale także rok do roku. Na koniec kwietnia w miejscowym PUP zarejestrowane były o 374 osoby mniej niż na koniec marca, ale także o 263 osoby mniej niż przed rokiem. Bezrobotnych w Łomży i na terenie 9 okolicznych gmin jest teraz 6401. Stopa bezrobocia w mieście wynosi 16,5%, a w całym regionie jest jeszcze o prawie 2% mniejsza.

Jak podaje Huszcza Hanna w kwietniu do łomżyńskiego zatrudniaka zgłosiło się 376 nowych bezrobotnych, podczas gdy z rejestrów wykreślono 750 osób. Najwięcej z nich – ponad 400 osób - z racji podjęcia pracy, ale ponad 180 osób albo nie potwierdziło gotowości do  pracy, albo samodzielnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego. 
Istotny wpływ na zmniejszenie się bezrobocia w mieście i regionie mają środki finansowe PUP-u. Z przekazywanych informacji przez rzeczniczkę urzędu wynika, że tzw. aktywnymi formami zwalczania bezrobocia w kwietniu objętych było 655 osób.  
Przez cały miesiąc do urzędu lokalni pracodawcy zgłosili 215 ofert pracy, a 40% z nich dotyczyło pracy subsydiowanej, czyli wspieranej z środków PUP.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0