środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ostatnie dni na rozliczenie podatku

Co dziesiąty podatnik w województwie podlaskim nie rozliczył się jeszcze z fiskusem za 2013 rok. Takie są szacunki administracji podatkowej. A do złożenia PIT-ów zostały już tylko 3 dni - termin upływa w środę 30. kwietnia.

W ostatnich dniach w urzędach będzie duży tłok, dlatego zamiast stać w kolejkach - można złożyć PIT drogą elektroniczną - zachęca rzecznik Izby Skarbowej w Białymstoku - Radosław Hancewicz. Do tej pory z systemu e-Deklaracje skorzystało 85 tysięcy podatników rozliczających się w województwie podlaskim. To łatwiejsza forma rozliczenia, bo system wyłapuje błędy i nie przyjmuje formularzy, jeśli nie są poprawnie wypełnione. Interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe, należy pobrać ze strony e-deklaracje.gov.pl. Znajdują się tam również szczegółowe informacje.

Żeby ułatwić mieszkańcom regionu rozliczenie się z podatku - urzędy skarbowe do środy (30.04) będą czynne dłużej - do 18:00, a nawet do 20:00.

Rozliczyć się można także w specjalnych mobilnych punktach podatkowych. W poniedziałek (28.04) taką możliwość mają mieszkańcy Łap (9:00-14:00), którzy mogą liczyć na pomoc pracownika skarbówki w Urzędzie Miejskim, tam też można się rozliczyć przez Internet. We wtorek po południu (17:00-19:00) mobilny punkt podatkowy będzie działać w Centrum Katolickim w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0