niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Łomżyniak obserwatorem OBWE wyborów na Ukrainie

Młody, 24-letni Marcin Bagiński z Łomży będzie obserwatorem Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie podczas odbywających się 25 maja wyborów prezydenckich na Ukrainie. Marcin jedzie z listy rezerwowej. Organizatorzy zapewne docenili fakt, że mówi on biegle po ukraińsku oraz wcześniej poznał ten kraj biorąc udział m.in w Liberty English Camp oraz Międzynarodowych Konferencjach Ekonomicznych na temat „teoria ekonomii a polityka publiczna”.

Marcin Bagiński przy rynku we Lwowie.
Marcin Bagiński przy rynku we Lwowie.

Urodzony w 1990 roku w Łomży Marcin Bagiński jest absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łomży - m.in. laureat i trzykrotny finalista Olimpiady Geograficznej. Obecnie realizuje swoją pasję jako student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Geografia, będąc ponadto absolwentem Gospodarki Przestrzennej na tejże uczelni. 
Od wielu lat zaangażowany jest również w działalność społeczną, w tym od grudnia 2013 roku jako Prezes Zarządu Głównego (wcześniej Prezes Oddziału Warszawa) Stowarzyszenia KoLiber - ogólnopolskiej organizacji pozarządowej o profilu konserwatywno-wolnorynkowym. W ramach działalności w Łomży – jest jednym z liderów projektu Inicjatywa dla Łomży - przeprowadzał m.in. lekcje w liceum, którego jest absolwentem oraz współuczestniczył w przygotowaniu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się 1 marca.
Ponadto Marcin udziela się w warszawskim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a także ma w dorobku współpracę z think tankami o profilu gospodarczym, takimi jak m.in.: Instytut Misesa, Fundacja Republikańska czy Forum Obywatelskiego Rozwoju.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0