niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Olimpijskie sukcesy humanistów z I LO

Miniony weekend był bardzo udany dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, biorących udział w etapach centralnych olimpiad historycznej oraz filozoficznej. Paulina Barwikowska została laureatką XL Olimpiady Historycznej w Gdańsku, a Grzegorz Pierczyński wrócił znad morza z tytułem finalisty. Podobnym sukcesem może pochwalić się Wojciech Szabuńko, który został finalistą XXVI Olimpiady Filozoficznej w Warszawie.

W etapie centralnym jubileuszowej, 40. Olimpiady Historycznej, brało udział ponad 120 uczniów, reprezentantów szkół z całej Polski. Z trojga reprezentantów Łomży sukces odnieśli: uczennica klasy II Paulina Barwikowska, podopieczna Katarzyny Lipskiej, zakwalifikowana do grona laureatów oraz uczeń klasy III i Adama Chojnowskiego, Grzegorz Pierczyński, który został finalistą olimpiady. Dla obojga młodych miłośników historii olimpijskie laury wiążą się też z wymiernymi korzyściami, ponieważ zostali zwolnieni z najwyższym wynikiem z matury z historii. 
Biorący udział w 26. Olimpiadzie Filozoficznej Wojciech Szabuńko, uczeń klasy pierwszej i podopieczny Jana Łukasiuka, rywalizował w etapie centralnym z 80. licealistów, zwycięzców zawodów okręgowych, uzyskując tytuł finalisty olimpiady.

Wojciech Chamryk


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0