poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

300 tys zł dla mieszkańców to... dużo za mało

Już cztery razy więcej niż zapisano na to pieniędzy wynosi szacowana wartość inwestycji zgłoszonych do realizacji w ramach budżet obywatelskiego w Łomży. Zgodnie z decyzją władz miasta łomżanie mogą zgłosić i wybrać do realizacji projekty, których łączna wartość nie przekroczy 300 tysięcy złotych. Tymczasem zgłoszone już teraz 18 zadań opiewa na 1,2 mln zł. Zadania do realizacji w ramach po raz pierwszy organizowanego w mieście budżetu obywatelskiego można jeszcze zgłaszać.

Aby pomysł został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego, musi zostać zgłoszony na miejskim formularzu przez minimum 10 osób, które skończyły 16 lat. Dotychczas w ratuszu zgłoszono już 18 projektów poinformowała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta. 
- Autorzy pomysłów chcą budowy w Łomży alejek spacerowych, chodników, placów zabaw i parkingów. Ale też są propozycje postawienia sceny zewnętrznej czy nowoczesnego, przyjaznego pasażerom przystanku autobusowego – opisuje zgłaszane pomysły. 
Projekty można jeszcze zgłaszać do środy 9 kwietnia do godz. 15.30. Za dwa tygodnie ma zostać ogłoszona lista zadań i wówczas formalnie ma rozpocząć się lobbowanie na rzecz pomysłu, a od 12 do 26 maja ma trwać powszechne głosowanie – także przez internet - w ramach którego wyłonione mają być projekty, które władze miasta będą zobowiązane zrealizować jeszcze w tym roku.  Łączna wartość tych projektów ma zamknąć się kwotą 300 tys zł jaką władze miasta oddały do dyspozycji mieszkańców. Tegoroczny budżet obywatelski w Łomży to 0,1% budżetu miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0