sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Celnicy przejęli papierosy i spirytus

Przejęcie 1200 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 270 litrów nielegalnego spirytusu to efekt ostatnich działań celników z Łomży. Kontrabandę znaleziono na dwóch prywatnych posesjach w powiecie łomżyńskim. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy Służby Celnej wynikało, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami.

Przejęte papierosy i spirytus (fot. Izba Celna Białystok)
Przejęte papierosy i spirytus (fot. Izba Celna Białystok)
Tu były ukryte nielegalne towary. (fot. Izba Celna Białystok)
Tu były ukryte nielegalne towary. (fot. Izba Celna Białystok)

Przeprowadzone na posesjach przeszukania potwierdziły podejrzenia. Nielegalne towary ukryte były między innymi mieszkaniu jednej z osób oraz w piwnicy obok domu. Celnicy znaleźli tam 1200 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy oraz 270 litrów spirytusu o mocy 89% - prawdopodobnie odkażanego alkoholu technicznego służącego do produkcji m.in. płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, który miał być rozprowadzony jako alkohol spożywczy. 
- Wszystkie ujawnione towary zostały zabezpieczone przez łomżyńskich celników – podaje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku. - Wobec osób zajmujących się nielegalnym procederem (mężczyzny wieku 20 lat oraz 51-letniej kobiety) Służba Celna wszczęła sprawy karne skarbowe. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0