poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Cieplej, ale zimniej

Dziś temperatura maksymalna w województwie podlaskim od -11°C na Suwalszczyźnie do -8°C na południu województwa, ale wiatr okresami dość silny wschodni i południowo-wschodni sprawia że temperatura odczuwalna jest znacznie niższa i wynosi nawet -30°C. Jutro ma być jeszcze cieplej od -8°C do -6°C, ale też będzie jeszcze silniejszy wiatr więc wzrostu temperatury raczej nie odczujemy.

Synoptycy zapowiadają na dziś w regionie zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Wiatr okresami dość silny, wschodni i południowo-wschodni, lokalnie może powodować zawieje i zamiecie  śnieżne. Temperatura maksymalna od -11°C na Suwalszczyźnie do -8°C na południu województwa.
Tomasz Siemieniuk synoptyk dyżurny z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW podaje, że najbliższej nocy (z niedzieli na poniedziałek 26/27.01) nie są spodziewane spadki temperatury minimalnej poniżej -15°C. To oznacza, że silne mrozy już minęły.  Z wielodniowej prognozy numerycznej IMGW wynika, że pomalutku z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Za tydzień w Łomży może być już około zera.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0