niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Bilet z komórki

Łomżyńskie eMPeKi stają się coraz bardziej innowacyjne. Ostatnio echem w Polsce odbiła się informacja, że miasto można podziwiać z okna autobusu siedząc w jego wnętrzu, ale i dzięki kamerze transmitującej obraz wprost do internetu, także siedząc przed komputerem zupełnie gdzieś indziej. Teraz MPK zapowiada wdrożenie kolejnej nowinki – możliwości kupna biletu jednorazowego przez komórkę. - Dziś ludzie częściej mają przy sobie telefon komórkowy niż portfel i to dla nich będzie ta usługa – mówi Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża.

„Jest wiele stacjonarnych kamer, które przekazują transmisję z określonych miejsc, coraz więcej samochodów wyposażonych jest też w urządzenia rejestrujące. Jednak tylko my połączyliśmy te dwie funkcjonalności – nagrywamy obraz i jednocześnie przekazujemy go przez internet” - chwali się na stronie internetowej łomżyńskie MPK.
Kamera, która pokazuje obraz przez główną szybę autobusu, umożliwia internautom z całego świata zaglądanie do nas, aby zobaczyć co nowego dzieje się w mieście, a dokładniej na ulicach którymi przemierza autobus. Podgląd z kamery dostępny przez link ze strony: www.mpklomza.pl lub stąd: kamera-z-autobusu-mpk-łomża.

Teraz łomżyńskie eMPeKi przygotowują się do wdrożenia kolejnej nowinki, która jest już dostępna w wielu miastach Polski, czyli kupna biletu przez telefon komórkowy.  
- Zakup i płatność za bilety będzie mogła odbywać się w dwojaki sposób: za pomocą krótkich połączeń głosowych lub za pomocą aplikacji mobilnej – informuje MPK. - Można będzie w ten sposób opłacać jednorazowe przejazdy normalne i ulgowe.
Usługa ma być włączona w lutym, jeszcze nie wiadomo czy od początku miesiąca czy może trochę później. 
- Oczywiście w dalszym ciągu będą w użyciu także zwykłe, papierowy bilety jednorazowe, czy wieloprzejazdowe, które można kupować u kierowcy – mówi dyrektor Nowakowski. - Zakup biletów przez komórkę, to będzie dodatkowa opcja – powiedzmy „dla leniwych”. 
Jak zaznacza Nowakowski dodatkowo operator, który będzie obsługiwał łomżyńskie „czerwoniaki” zapowiada różne promocje, dzięki którym pasażerowie kupując bilety za pośrednictwem komórek będą mogli zyskiwać np. zwrot części kosztów wydanych za bilety komunikacji miejskiej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0