czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Chcą budować ekspresówkę od Zambrowa

16 firm i konsorcjów firm z Polski, ale także Austrii, Czech, Hiszpanii, Portugalii i Włoch chce budować S8 na odcinku od granicy województwa mazowieckiego, która przebiega pomiędzy wsiami Prosienica i Wyszomierz Wielki – do obwodnicy Zambrowa. Białostocki oddział GDDKiA zakończył przyjmowanie wniosków do udziału w postępowaniu na wyłonienie wykonawcy kolejnego odcinaka tej ekspresówki na terenie województwa podlaskiego. Zgodnie z planami droga ma być wybudowana do 2017 roku.

S8 ma połączyć Białystok z Warszawą. Póki co na terenie województwa wybudowano jej dwa odcinki – od Białegostoku do Jeżewa oraz obwodnicę Zambrowa. Brakuje jeszcze około 45 km ekspresówki, której budowę podzielono na trzy odcinki: od istniejącej obwodnicy Zambrowa do Mężenina, od Mężenina do Jeżewa i na od obwodnicy Zambrowa do granicy z woj. mazowieckim. 
Wykonawców GDDKiA poszukuje w przetargach ograniczonych.  W pierwszym etapie złożone zostały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniach – zgłosiło się od 16 do 18 firm i konsorcjów na każdy z odcinków - i obecnie weryfikowany jest potencjał techniczny i kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa potencjalnych wykonawców. Jak przekazuje GDDKiA po sprawdzeniu wniosków będą wysyłane zaproszenia do składania oferty cenowej, a kryterium wyboru będzie nie tylko cena, ale również termin wykonania oraz okres gwarancji.

Realizacja wszystkich odcinków S8 objętych postępowaniami planowana jest w latach 2014-2017. Cala ekspresowa „ósemka” do Warszawy wraz z odcinkiem od Ostrowi Mazowieckiej po Wyszków, miałaby powstać do 2018 roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0