poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Skazani za znęcanie się nad dziećmi

Karę 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata i w tym czasie dozór kuratora sądowego dostali rodzice bliźniaków z Łomży, którzy przez kilka lat byli ukrywani i izolowani w jednym z mieszkań. Sąd Rejonowy w Łomży wymierzając karę przychylił się do wniosku zarówno prokuratury, jak i oskarżonych, których na dzisiejszej rozprawie nie było.

Prokuratura oskarżyła małżeństwo z Łomży o to, że wspólnie i w porozumieniu, od października 2008 roku do maja 2013 roku znęcali się fizycznie i psychicznie nad swoimi synami - bliźniakami, m.in. w ten sposób, że zamykali chłopców w ciasnym pomieszczeniu, nie wyprowadzali z mieszkania, izolowali od kontaktów z rodziną i innymi ludźmi, a także nie odżywiali w sposób właściwy, zaniedbywali emocjonalnie i społecznie. 
- Wina oskarżonych nie budzi wątpliwości – mówił, uzasadniając wyrok sędzia Mariusz Dmochowski. - Znęcali się fizycznie i psychicznie nad synami, narazili je na niedomogi fizyczne i urazy psychiczne, co wywołało zespół dziecka zaniedbanego. 
Sędzia podkreślał, że rodzice bliźniaków wcześniej przyznali się do popełnionych czynów, a uwzględniając wniosek o karę w zawieszeniu miał na względzie to, że nie byli wcześniej karani. 

Już wcześniej przed sądem rodzice zrzekli się praw do tej dwójki dzieci (w sumie mają siódemkę potomstwa).  
- Bliźniaki, chłopcy w wieku 6 lat, są w rodzinie zastępczej w trakcie procedury adopcyjnej – poinformowała prokurator Dorota Leszczyńska, która od początku prowadziła tę sprawę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0