wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Wietrznie... i biało

Wiatr wiejący na terenie województwa podlaskiego w porywach dochodzi do 65 km/h i do wieczora ma się jeszcze nasilać w porywach lokalnie osiągając do 80 km/h. - Wiatr w połączeniu z opadami śniegu będzie miejscami powodował zawieje śnieżne – ostrzega Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB. Synoptycy zapowiadają, że opady śniegu, które zaczną się dziś przed wieczorem będą utrzymywały się przez całą noc i całą sobotę. W sumie może spaść – w różnych częściach województwa – od 5 do nawet 20 cm śniegu.

Pozrywane banery przy dworcu PKS
Pozrywane banery przy dworcu PKS
Stary Rynek
Stary Rynek

Zgodnie z prognozami w nocy z piątku na sobotę i w sobotę nad regionem mają utrzymywać się przelotne opady śniegu, powodujące miejscami pogorszenie widzialności od 1000 m do 3000 m, lokalnie do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej nocą wynosi od 2 cm do 8 cm. Taki sam przyrost prognozowany jest także na sobotę. Temperatura w nocy minimalna od -4°C do -2°C, a jutro w ciągu dnia  maksymalna od -2°C do 0°C. 
Wiatr dość silny i silny, porywisty, któremu synoptycy nadają drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia, od sobotniego południa stopniowo ma słabnąć.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0