niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Pieniądze na stypendia socjalne są. Wypłaty będą za dwa tygodnie

- Około połowy listopada powinny ruszyć wypłaty stypendiów socjalnych dla uczniów z naszego miasta – podaje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Na koncie ratusza są pieniądze na pierwsze raty stypendiów dla uczniów. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, przekazał nam je Podlaski Urząd Wojewódzki. Póki co nie wiadomo jeszcze ile będą wynosiły stypendia na które czeka tysiąc rodzin uczniów z Łomży.

Jak przekazuje Anna Sobocińska, prostując podawane w ubiegłym tygodniu informacje o braku dotacji rządowej na ten cel, Wojewoda Podlaski 17 października zdecydował o podziale dotacji w wysokości 8 255 533 zł na poszczególne gminy województwa podlaskiego. Miasto Łomża otrzyma kwotę 387 194 zł na dofinansowanie świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym na 2013 rok. 
- Na koncie ratusza są już środki w wysokości 193 597 zł na wypłatę pierwszych rat stypendiów za wrzesień i październik. Zanim kwota zostanie rozdysponowana na stypendia, musi zostać wprowadzona zarządzeniem Prezydenta Miasta do budżetu miasta – informuje rzeczniczka prezydenta zaznaczając, że takie zarządzenie Prezydent podpisze do końca października 2013 roku. 

Następnie rozpoczną się procedury związane z określeniem miesięcznej wysokości kwoty stypendium, a później pracownicy Wydziału Oświaty przygotują decyzje przyznające stypendia socjalne. 
- Szacujemy, że około połowy listopada środki zostaną przekazane szkołom, które wypłacą stypendia swoim uczniom – podaje Anna Sobocińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0