wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

ARiMR rozpoczęła wypłatę dopłat

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła w środę wypłatę tzw. płatności ONW, czyli pomocy dla rolników którzy gospodarują na terenach nie sprzyjających prowadzeniu działalności rolniczej. Szacuje się, że w Polsce około połowy gruntów położonych jest na obszarach ONW. Tylko pierwszego dnia na konta ponad 100 tys. rolników skierowano ok. 130 mln zł. W sumie takie dopłaty mają trafić do ponad 700 tys. rolników, i łącznie wyniosą ponad 1 mld 370 mln zł.

Jak poinformowała ARiMR od 16 października wypłacane jest także wsparcie rolnikom realizującym w swoich gospodarstwach „Program rolnośrodowiskowy”. Jego zadaniem jest wspieranie finansowe rolników, którzy gospodarują w sposób chroniący środowisko naturalne, czy w jak najmniejszym stopniu wpływają na nie, decydują się na uprawę tradycyjnych roślin, czy też hodowlę tradycyjnych ras zwierząt. O taką pomoc wystąpiło blisko 120 tys rolników  na łączną kwotę 1,63 mld zł. Pierwszego dnia realizacji tych płatności ARiMR wypłaciła ok. 500 tys. zł.
Dodajmy, że po raz pierwszy Agencja rozpoczęła realizację tych dopłat tak wcześnie. W poprzednich latach płatności rolnośrodowiskowe były wypłacane tak jak dopłaty bezpośrednie, czyli od 1 grudnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0