środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Domek Pastora będzie jak nowy

Stojący na szczycie skarpy między klasztorem Kapucynów a Hotelem Gromada zabytkowy dworek z końca XIX wieku w którym pierwotnie mieściła się plebania ewangelicko-augsburska doczeka się wreszcie remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy generalnego remontu z przebudową Domku pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Popadający w ruinę budyneczek ma odzyskać dawny blask za około 3,5 mln zł, przy czym aż blisko 3 mln zł to unijna dotacja jaką samorząd otrzyma od władz województwa podlaskiego.

Domek pastora po remoncie - grafika z projektu budowlanego
Domek pastora po remoncie - grafika z projektu budowlanego

Główny zakres robót związanych z remontem i przebudową budynku tzw. Domku pastora obejmuje rozbiórkę postawienie na nowo dachu wraz z jego konstrukcją, rozbiórkę stropów drewnianych nad parterem i poddaszem i wylanie żelbetonowych, rozbiórka wewnętrznych schodów drewnianych i wylanie żelbetowych, montaż windy wewnętrznej, osuszenie i odsolenie murów wraz z wykonaniem drenażu wewnętrznego i zewnętrznego, montaż kominka (na poziomie piwnicy) oraz pieca o mocy 10 kW (na poziomie parteru), wymianę wszelkich instalacji wewnętrznych i zagospodarowanie terenu działki wraz z nasadzeniem zieleni i remontem ogrodzenia.

W wyremontowanym Domku pastora, zgodnie z zapowiedziami władz miasta powstać ma centrum aktywności turystycznej i kulturalnej. Choć zakończenie realizacji zadania zaplanowano na koniec przyszłego roku, to zakończenie robót ma nastąpić w połowie października 2014 roku, czyli tuż przed wyborami samorządowymi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0