poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Korek Łomża

Zamknięcie na czas remontu mostku na Łomżyczce możliwości przejazdu jadących tranzytem przez Łomżę tirów ulicą Poznańską daje się we znaki kierowcom korzystającym z Alei Legionów. Korki na Legionów tworzą się na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z Poznańską i z Spokojną, w którą teraz mają skręcać ciężarówki. Pomstujący kierowcy proponują albo wydłużenie wydzielonego lewoskrętu, albo zmianę ustawień sterujących ruchem świateł, ale ratusz odpowiada, że to też niemożliwe.

Al. Legionów przed skrzyżowaniem z ul. Spokojną.
Al. Legionów przed skrzyżowaniem z ul. Spokojną.

Kolejka tirów chcących skręcić w lewo w Spokojna skutecznie blokuj także ruch innych samochodów, których kierowcy chcieliby jechać Legionów prosto do centrum miasta. 
- Czasami korek sięga prawie aż do skrzyżowania z Poznańską. Ci, którzy chcieliby skręcić w prawo w ulicę Przykoszarową mogą odbić wykorzystać przejazd przy i przez stację paliw, ale jadący prosto muszą czekać – żali się jeden z kierowców często korzystający z tego odcinka Legionów. - A wystarczyłoby aby ktoś wcześniej pomyślał i lewoskręt na tym skrzyżowaniu zrobił o kilkadziesiąt metrów dłuższy.
Taka zmiana nie wchodzi w rachubę. Urzędnicy z ratusza problem widzą nie w za krótkim pasie do skrętu w lewo, lecz w tym, że za mało samochodów stojących przed skrzyżowaniem Legionów ze Spokojną jest w stanie przejechać przez nie na zielonym świetle. Okazuje się, tego też chyba nie da się załatwić.
- Przeprogramowanie sygnalizacji spowodowałoby konieczność rezygnacji z koordynacji tego skrzyżowania z pozostałymi skrzyżowaniami w ciągu Al. Legionów, skróciłoby fazę zieloną dla jadących Al. Legionów z kierunku miasta – podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta. - Takie rozwiązanie zwiększyłoby kolejki pojazdów wyjeżdżających z centrum miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu. 
Cóż zatem można zrobić? Urzędnicy proponują... poczekać.
- Problemy są przejściowe, potrwają jeszcze kilka tygodni, do czasu zakończenia remontu mostu na ul. Poznańskiej – twierdzi Sobocińska. 
Zgodnie z planem miejskich urzędników nowy mostek nad Łomżyczką w ciągu ulicy Poznańskiej   ma być gotowy do połowy listopada. Wówczas też tamtędy znowu pojadą tiry, i samo odblokuje się skrzyżowanie Legionów ze Spokojną.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0