Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Budynek komunalny...? Powstaje - na razie na papierze

W Łomży na pozytywne rozpatrzenie wniosku o przyznanie mieszkania komunalnego czeka około 700 rodzin. Na liście osób uprawnionych do lokalu, utworzonej już pięć lat temu, widnieje jeszcze 19 nazwisk, natomiast w samym tylko 2013 r. wpłynęło do Urzędu Miejskiego 60 podań, głównie od rodzin wielodzietnych, samotnych matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Dla nich zapaliło się światełko nadziei w tunelu wieloletniej niemożności kilku ekip w ratuszu: firma DOM-BUD z Suwałk opracowała za 83 tys. 640 zł dokumentację projektową na 56 lokali budynku komunalnego.

- Potrzeby, dotyczące zapewnienia lokali komunalnych w naszym mieście, są bardzo duże – przyznaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, pod chorobową nieobecność do 4. września Mieczysława Czerniawskiego. - Miasto planuje wprowadzić do Wieloletniej Prognozy Finansowej przedsięwzięcie pod nazwą „Budowa budynku komunalnego” z planowanym okresem realizacji na lata 2013 - 2015. W budżecie roku 2013 zostały zapewnione środki w wysokości około 500 tysięcy złotych. Jeszcze w tym roku zamierzamy złożyć wniosek o dofinansowanie budowy bloku do Banku Gospodarstwa Krajowego. Prezydentowi miasta zależy, aby budowa rozpoczęła się wiosną 2014 roku.
Szacunkowy koszt postawienia budynku przy ul. Kamiennej, czyli w okolicy Przykoszarowej, ma wynieść około 7 milionów złotych. Projekt architektoniczno-budowlany przewiduje, że będzie to budynek mieszkalny wielorodzinny: 4-klatkowy, 4-kondygnacyjny i podpiwniczony. Wejścia mają znajdować się od strony północno-wschodniej. Przy wiatrołapach zaprojektowano wózkownie. Na kondygnacjach nadziemnych przewidziano 56 lokali mieszkalnych, w tym cztery przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W podpiwniczeniu znajdą się: komórki lokatorskie (po jednej na lokal mieszkalny), suszarnia, pomieszczenie porządkowe, węzeł cieplny, pomieszczenie wodomierza, pomieszczenia liczników elektrycznych, pomieszczenia telekomunikacyjne i gospodarcze. - Budynek będzie realizowany w technologii tradycyjnej, murowanej, z zastosowaniem elementów prefabrykowanych – zapowiada Anna Sobocińska. - Dach ma być pogrążony, płaski, czyli jak stropodach wentylowany z płytek korytkowych na ściankach ażurowych, pokryty papą zgrzewalną.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę