środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Przedłużony areszt dla morderczyni z Hipolitowa

Sąd w Łomży przedłużył tymczasowy areszt dla Beaty Z. To mieszkanka Hipolitowa podejrzana o zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci. Kobietę zatrzymano pod koniec października ubiegłego roku. 42-latka trafiła do tymczasowego aresztu, który w związku z ciągle prowadzonym śledztwem właśnie został po raz kolejny przedłużony. Jak poinformował sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży, areszt został przedłużony do 25 października.

Przeszukiwanie stawu w Hipolitowie
Przeszukiwanie stawu w Hipolitowie

Sprawa dzieciobójczyni wyszła na jaw w ubiegłym roku. Śledczy z łomżyńskiej prokuratury zarzucają kobiecie, że między 1998 a 2012 rokiem zabiła piątkę swoich narodzonych dzieci. Udało się znaleźć szczątki czwórki noworodków. Z sekcji zwłok wynika, że zmarły one z zimna i głodu. Piąte dziecko kobieta miała utopić w stawie nieopodal domu. Z przesłanych ostatnio do łomżyńskiej prokuratury opinii biegłych psychiatrów wynika, że kobieta gdy zabijała własne dzieci była poczytalna.
Prokurator Maria Kudyba, rzecznik prokuratury Okręgowej w Łomży, zapowiada, że śledczy planują zakończenie śledztwa i skierowanie aktu oskarżenia do sądu we wrześniu.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0