poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

W samym centrum światowych lotów

W oddalonym o kilkanaście kilometrów od Łomży Miastkowie znajduje się matematyczne centrum międzynarodowych połączeń lotniczych – doniósł serwis Quartz. Miejsce „gdzie międzynarodowy przemysł lotniczy jest w doskonałej równowadze” zostało wyznaczone przez określenie środków ponad 61 tys. międzynarodowych połączeń lotniczych. Okazało się, że Polska i Miastkowo leżą pośrodku większości tras Europa-Azja, Europa-Rosja i Ameryka-Bliski Wschód.

źródło: qz.com
źródło: qz.com

Serwis Quartz  wyznaczoną lokalizację matematycznego centrum międzynarodowych połączeń lotniczych określa „na skraju pól i lasu”. Wyznaczono to miejsce poprzez obliczenie średniej środkowego ponad 61.000 trasach międzynarodowych lotów w Bazie Openflights. 
„Tak jak w centrum placu jest punkt linii łączących jego rogi, centrum podróży lotniczych jest średnia środkowego trasach łączących porty lotnicze” - czytamy w serwisie. 
Quartz liczył każde lotnisko wielokrotnie - tyle razy, ile było lotów zaczynających i kończących się w danym porcie. Każda trasa była liczona tyle razy, ile było operujących na niej linii lotniczych. Najdłuższy lot międzynarodowy to połączenie z Newark do Singapuru - 15353 km, a najkrótszy z Monako do Nicei we Francji - niecałe 18 km.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0