poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Nie podważyli dokapitalizowania PPŁ

Ani służy prawne wojewody podlaskiego, ani radni Łomży nie podważyli przyjętej przed miesiącem większością jednego głosu uchwały o dokapitalizowaniu o blisko 7 mln zł najmłodszej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Wojewoda badał uchwałę po wniosku radnych PiS, którzy zarzucali, że w trakcie procedowania uchwały została naruszona procedura bo przewodniczący Rady Miasta nie poddał pod głosowanie ich wniosku o całkowitą rezygnację z realizacji Parku ze względu na trudności finansowe miasta. Radni zaś zajmowali się skargą Macieja Głaza, który zarzucał wiceprezydentowi Beniaminowi Doboszowi wprowadzenie radnych w błąd. Podczas środowej sesji radni większością jednego głosu – 7 za, 6 przeciw i 2 wstrzymujących się – odrzucili jednak jego wniosek.

Przypomnijmy 24 kwietnia radni Łomży na wniosek prezydenta  większością 11 „za” przy 10 „przeciw” i 2 „wstrzymujących się” uchwalili podwyższenie kapitału spółki PPŁ o blisko 7 milionów złotych poprzez przekazanie na rzecz spółki działki po warsztatach „Drzewnej” przy ul. Sikorskiego i niemal 2 milionów w gotówce.
I etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża sprowadza się do budowy na działce obok budynku starych warsztatów „Drzewnej” przy ul. Sikorskiego biurowca zwanego Inkubatorem Przedsiębiorczości i wyposażenia go. Koszt całkowity inwestycji, ma wynieść około 19 mln zł przy czym 7,5 mln zł ma pochodzić z dotacji unijnych, a reszta z środków własnych miasta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0