niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Pomoc po burzy

Nawałnica, która w poniedziałek późnym popołudniem przeszła nad regionem trwała kilka minut, ale spowodowała  znaczne straty. Największe są we wsi Bruszewo w gminie Sokoły. Nawałnica pozrywała dachy domów, uszkodziła budynki gospodarcze. Straty odnotowano w sumie w 18 gospodarstwach. Dziś pierwsi mieszkańcy mają otrzymać zasiłki klęskowe od wojewody.

fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok

Wieś Bruszewo oddolna jest o 4 km od miejscowości Sokoły w powiecie wysokomazowieckim. Poniedziałka nawałnica uszkodziła w niej 7 budynków mieszkalnych oraz 20 budynków gospodarczych -11 stodół, 6 - obór, 2 - garaże, 1 - wiata-szopa na drewno, oraz powaliła  około dwóch hektarów lasu.
Wczoraj po popołudniu do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął z gminy wniosek o pomoc finansową dla czterech poszkodowanych rodzin, w sumie na kwotę 19 tys. zł. Chodzi o zasiłki dla trzech rodzin po 6 tys. zł i dla jeden w wysokości tysiąca złotych. Pieniądze do poszkodowanych mają trafić błyskawicznie. Jak przekazuje Joanna Gaweł  rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego wojewoda bardzo dba o to i wymaga, by w takich sytuacjach pomoc docierała do gmin i mieszkańców w ciągu 24 godzin.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0