poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Sikorskiego na wybory

Prawdopodobnie jeszcze tuż przed wakacjami drogowcy ponownie pojawią się na ulicy Sikorskiego. Pod koniec czerwca powinien rozpocząć się remont odcinak od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. W ratuszu otwarto koperty z ofertami firm rywalizujących o miejskie zlecenie. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza jest ich pięć. Najniższa opiewa na kwotę około 6,6 mln zł, najwyższa zaś na prawie 8 mln zł. Tymczasem urzędnicy ogłosili właśnie przetarg na wykonawcę Sikorskiego na odcinku od Ronda Lutosławskiego do Mostu Hubala. Planuje się, że tu prace powinny zacząć się pod koniec lipca. Oba odcinku Sikorskiego mają być ukończone w październiku 2014 roku, czyli tuż przed wyborami.

Przebudowa ulicy Sikorskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej obejmuje przebudowę całej dwujezdniowej drogi na długości niespełna kilometra wraz z całą inftastrukturą techniczną i przebudową pięciu skrzyżowań ul. Sikorskiego z ulicami: Nowogrodzką, Leśną, Przyjaźni, Strażacką i Szeroką oraz budowę sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z Państwowej Straży Pożarnej. 
Na odcinku od ZUS do mostu Hubala na Narwi (1,3 km) ulica Sikorskiego ma być tak jak dziś jednojezdniowa. W ramach jej modernizacji powstanie nowa konstrukcja jezdni, wszelakie instalacje podziemne oraz zostanie przebudowanych osiem skrzyżowań z ulicami: Zdrojowa, Rybaki, Senatorska, Dworna, Marynarska, Kierzkowa, Górna i Wąska. Przy obu odcinkach wyremontowanej ulicy ma powstać ścieżka rowerowa. Zgodnie z ogłoszeniem rozpoczęcie prac planowane jest na 21 lipca, a zakończenie całej inwestycji na 30 października 2014 roku. 

Modernizacja obu odcinków Sikorskiego jest częścią unijnego projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży - II etap”. Projekt obejmuje również trwającą modernizację Szosy do Mężenina.

Po wyremontowaniu tych fragmentów ulicy Sikorskiego „dziurawe” pozostaną jedynie odcinek od Wojska Polskiego do Alei Legionów oraz od Legionów do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. W tej części ulica Sikorskiego jest fragmentem drogi krajowej nr 63, a z środków RPOWP 2007-2013 drogi krajowe remontowane być nie mogą.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0