poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Demokratycznie wybrali, że śmieci będą segregować

Mieszkańcy osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” w Łomży od 1 lipca będą segregować śmieci. Tak wynika z przeprowadzonego w spółdzielni mini referendum. Wzięło w nim udział blisko 30% właścicieli spółdzielczych mieszkań i aż 65% z nich opowiedziało się za selektywną zbiórką odpadów. - Dziś komisja podliczyła ankiety, które wypełniali mieszkańcy i na tej podstawie mogę powiedzieć, że mieszkańcy demokratycznie wybrali, że śmieci będą segregować – mówi Zbigniew Lipski prezes SM „Perspektywa”.

Jeszcze w kwietniu administracja spółdzielni przesłała do lokatorów ankiety z wyjaśnieniem, na czym polegają zmiany w opłatach za wywóz śmieci segregowanych i bez segregacji oraz z zapytaniem, co wolą spółdzielcy.  Ankiety można było wypełniać do 9 maja.
Z 4814 lokali mieszkalnych wróciło do nas 1390 wypełnionych ankiet. Zdecydowana większość z nich – 901 była za segregacją śmieci. Przeciwko opowiedziało się 474. mieszkańców, a 15 głosów jest nieważnych  - mówi prezes Lipski. 
Decyzja mieszkańców o segregowaniu śmieci oznacza, że począwszy od 1 lipca za śmieci będą płacić 15 zł miesięcznie od mieszkania, lub 9 zł jeśli gospodarstwo jest jednoosobowe.
- Prosimy, aby osoby mieszkające samotnie zgłaszały się do spółdzielni i wypełniały oświadczenie, że mieszkają samotnie, bo tylko wówczas będzie możliwość naliczenia tej niższej kwoty – tłumaczy prezes.
Wybór że śmieci będą segregowane oznacza także, że nie będzie można wszystkich wyrzucać do jednego kosza. 
- Już zamówiliśmy nowe pojemniki do segregowania śmieci. Do 10 czerwca na naszych osiedlach  stanie 51 zielonych pojemników na szkoło, i tyle samo niebieskich na papier, oraz dodatkowych 29 żółtych  na plastikowe butelki czy kubeczki – mówi Lipski. 

Deklaracje śmieciowe mieszkańcy Łomży muszą złożyć do końca miesiąca. Za spółdzielców mają to zrobić zarządy spółdzielni, właściciele domów jednorodzinnych muszą to zrobić sami.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0