czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

W rankingu szkół wyższych 2013.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży spada, a Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży pnie się w górę. „Rzeczpospolita” i „Perspektywy” ogłosiły wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2013. W najbardziej prestiżowym zestawieniu uczelni akademickich wygrał, podobnie jak przed rokiem, Uniwersytet Jagielloński, który o włos wyprzedził Uniwersytet Warszawski. „To zestawienie stworzyliśmy, by pomóc maturzystom w podjęciu kluczowej decyzji o wyborze uczelni” – tłumaczy Waldemar Siwiński, szef Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

źródło: Rankingu Szkół Wyższych 2013
źródło: Rankingu Szkół Wyższych 2013

„W tym roku ranking jest jeszcze bardziej niż zwykle użyteczny dla maturzystów. Pokazuje, gdzie najlepiej kształcą w aż 40 najpopularniejszych kierunkach studiów” – czytamy w „Rzeczpospolitej”. - „Tu liderem są uczelnie warszawskie. Dziesięć grup kierunków najlepiej wykładanych jest na UW, wśród nich prawo i dziennikarstwo, kolejnych dziesięć na Politechnice Warszawskiej  z architekturą na czele. W siedmiu, w tym w filologii polskiej, prowadzi UJ.”

W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zajęła 14 miejsce na 28 uwzględnianych uczelni. PWSiP spada. Przed  rokiem w tym rankingu była na 9. pozycji, dwa lata temu na 7., a w 2010 roku na 6.

W Rankingu Niepublicznych Uczelni Licencjackich pnie się w górę za to  Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży. W tym roku sklasyfikowana została na  12 miejscu wśród 29 uczelni. Przed rokiem była 21., a dwa lata temu 37. 

W tabelach rankingów nie znaleźliśmy Wyższej Szkoły Agrobiznesu.

Pełne wersje tabel. Pliki PDF (źródło: Rzeczpospolita)

Ranking uczelni akademickich

Ranking niepublicznych uczelni licencjackich

Ranking niepublicznych uczelni magisterskich

Ranking państwowych wyższych szkół zawodowych


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0