poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Prezydent miał mu podziękować, ale sam odchodzi i oczekuje przeprosin

Marcin Chludziński, prezes Fundacji Republikańskiej zrezygnował z zasiadania w Społecznej Radzie Konsultacyjnej przy prezydencie Łomży. To jego reakcja na wczorajsze wypowiedzi prezydenta podczas sesji Rady Miasta. Mieczysław Czerniawski zapowiedział, że podziękuje mu, bo „konsultuje sprawy przez media i wszystkie na nie”. Mówiąc to prezydent zasugerował, że Chludziński jest krytyczny wobec niego bo „nie odpowiedzieliśmy mu na jego ofertę, alby jego fundacja wykonała odpłatnie, za duże pieniądze, opracowała strategię rozwoju gospodarczego Łomży”. - Minął się Pan z prawdą(...) Fundacja Republikańska nigdy nie zajmowała się działalnością doradczą dla samorządów, nigdy nie kontaktowała się z Prezydentem i z jego współpracownikami, ani nie składała żadnych ofert współpracy – odpowiada Marcin Chludziński. - To ja rezygnuję, ponieważ nie mogę sobie pozwolić na doradzanie osobie która mija się z prawdą – napisał w liście wysłanym do prezydenta.

„Rozumiem pana Chludzińskiego, że został został trochę rozczarowany tym, że nie odpowiedzieliśmy mu na jego ofertę, alby jego fundacja wykonała odpłatnie, za duże pieniądze opracowała strategię rozwoju gospodarczego Łomży” – mówił podczas środowej sesji prezydent Czerniawski. - „Jest to Fundacja Republikańska żeby była jasność. Zresztą pan Chludziński zajmuje się bardziej polityką.” - dodawał prezydent 

Oto przesłany także do nas list jaki Marcin Chludziński wysłał do prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.
Panie Prezydencie
Minął się Pan z prawdą podczas Rady Miasta, twierdząc, że  moja działalność „ to wyraz żalu pana Chludzińskiego, że nie wyraziłem zgody, by Fundacja Republikańska przygotowała płatną strategię rozwoju Łomży.”  Nie wiem, który z doradców podsunął Panu tę wersję, ale na Pana miejscu wyrzuciłbym go z pracy.  Rozumiem, że  używanie takich metod to objaw desperacji i braku argumentów merytorycznych. Fundacja Republikańska nigdy nie zajmowała się działalnością doradczą dla samorządów, nigdy nie kontaktowała się  z Prezydentem i z jego współpracownikami, ani nie składała żadnych ofert współpracy.  Takie są fakty.  Poza tym nie jest organizacją polityczną jak Pan sugeruje, ani ja nie zajmuje się działalnością polityczną. Jest ogólnopolskim cenionym ośrodkiem myśli i idei. 
Publicznie wypowiada się Pan, że podziękuje Pan mi za współpracę bo odważyłem się na konstruktywną krytykę. Oszczędzę Panu pieniędzy podatnika na znaczek pocztowy. To ja rezygnuję, ponieważ nie mogę sobie pozwolić na doradzanie osobie która mija się z prawdą.
Podsumowując. Rezygnuję z zasiadania w Radzie Konsultacyjnej.  Cenię Łomżę i Łomżyniaków, ufam w ich rozsądek. Podejmuje swoje działania nie z lojalności do Pana lub korzyści osobistych, ale z lojalności do swojej małej ojczyzny. Dlatego swoją aktywność dla dobra miasta będę prowadzić  w inny sposób. Korzystając z takich metod nie spowoduje Pan że będę milczał, wręcz odwrotnie. Zachęcam również wszystkie osoby zainteresowane dobrem miasta do kontaktu i współdziałania. Oczekuje również przeprosin. Gdyby nie nastąpiły,  to materiał właśnie analizowany jest pod kątem procesowym przez mego pełnomocnika jeśli chodzi o naruszenie dóbr osobistych Fundacji i moich.  Dla jasności dodam, że nie łączyły i nie łączą mnie żadne relacje finansowe z Prezydentem i Urzędem Miasta. Swoją pracę wykonywałem bez wynagrodzenia.

Pozdrowienia, 
Marcin Chludziński


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0