poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Znowu będzie sypał śnieg

Nawet 20 centymetrów śniegu może spaść w regionie w ciągu najbliższych 48 godzin. Jak prognozują z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB śnieg ponownie zacznie sypać już dziś, choć możliwe, że lokalnie mogą to być opady śniegu z deszczem. Warunki jazdy z godziny na godzinę mają się pogarszać.

Dziś w ciągu dnia zachmurzenie duże oraz całkowite i przemieszczające się z południa na północ województwa opady śniegu a lokalnie także śniegu z deszczem pogarszające widzialność od 500 m do 3000 m. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wzmagający się do okresami dość silnego, porywistego, powodujący miejscami zawieje śnieżne, północno-wschodni i wschodni.
W nocy zachmurzenie całkowite z opadami śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i nadal pogarszającymi widzialność od 500 m do 2000 m. Prognozowana wysokość opadów śniegu od 2 cm do 7 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami  dość silny, porywisty, powodujący miejscami zawieje śnieżne, północno-wschodni i wschodni.
Jutro (w czwartek) prognozowane są  opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, pogarszające widzialność od 500 m do 2000 m. Prognozowana wysokość opadów śniegu od 2 cm do 6 cm. W centrum i na południu województwa miejscami mogą wystąpić także opady śniegu z deszczem, bo temperatura maksymalna sięgnie od 1°C do 3°C. 
Także kolejnej nocy spodziewane są opady śniegu. Może spaść od 3 cm do 9 cm świeżego śniegu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0