niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Zalew narkotyków

W Łomży policjanci zatrzymują coraz więcej osób z narkotykami. Przede wszystkim jest to marihuana. Tylko w przypadku kilkunastu ujawnień narkotyków, o których rzecznik policji informował w tym roku, odebrano „użytkownikom” ponad 130 gramów marihuany. Jak podaje podinspektor Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży tylko w okresie styczeń - luty tego roku w 7 wszczętych sprawach narkotykowych ujęte są aż 53 czyny zabronione. To blisko trzy razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W tym roku łomżyńscy policjanci publicznie informowali o zatrzymaniu 13 osób z narkotykami,  ale liczba osób zatrzymanych i rozliczanych z narkotyków jest większa. Jak podaje podinspektor  Pilcicki w 7 założonych sprawach narkotykowych w styczniu i lutym chodzi w sumie o 53 czyny zabronione. Czynów tych jest znacznie więcej niż w latach poprzednich. W 2011 roku w tym samym czasie spraw było 6, a objętych nimi czynów niespełna 40, a przed rokiem, także przy 6 sprawach, czynów zabronionych było „zaledwie” 20.
Zatrzymywane osoby z narkotykami to ludzie młodzi. Zazwyczaj mają po około 20 lat, ale było też kilku nastolatków. Najmłodsi „użytkownicy” przyłapani z marihuaną w kieszeni mieli po 14 lat. Byli też 15 i 16-latkowie. Najstarszy ujęty „palacz trawki” miał 26 lat.
Poza gotowym do użycia suszem łomżyńscy policjanci w tym roku w jednym z zmieszań znaleźli także krzaczek konopi indyjskich rosnący w specjalnie przygotowanej dla niego szafce.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0