czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Płonął człowiek

Z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do szpitala 82-latek, na którym zapaliło się ubranie. Do wypadku doszło w sobotę przed południem na terenie jednej z posesji przy Alei Legionów. Płonący mężczyzna wybiegł z domu na podwórze. Zdarzenie potwierdza podinsp. Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. Według ustaleń policji ubranie na mężczyźnie zapaliło się od płonących śmieci, które znajdowały się przy piecu centralnego ogrzewania.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Policjanci informację o zdarzeniu otrzymali o godzinie 10.20, a wszystko rozgrywało się chwilę wcześniej. Świadkowie mówią, że płonącego mężczyznę, który wybiegł na podwórze, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych gasili inni ludzie. 
Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że ubranie mężczyzny miało zapalić się od płonących śmieci znajdujących się w pobliżu pieca centralnego ogrzewania. W piwnicy budynku miało dojść do samozapalenia. Poszkodowany, ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala.
- Mężczyzna trafił na oddział Intensywnej Opieki Medycznej i został przez lekarzy wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, bo obrażenia których doznał realnie zagrażają jego życiu – mówi Pilcicki.
Pożar w  budynku ugasili dopiero wezwani na miejsce strażacy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0