Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Scalenie „zielonej dzielnicy” niezgodne z prawem!

Główne zdjęcie
Na budowie ulicy Konrada Wallenroda na terenie "Zielonej dzielnicy"

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził że podjęta w grudniu 2005 roku chwała Rady Miasta Łomża w sprawie scalenia terenu w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego jest niezgodna z prawem. Informację tę potwierdziła Danuta Tryniszewska- Bytys rzecznik prasowy WSA w Białymstoku.

Sprawę do sądu administracyjnego skierował jeden z mieszkańców Łomży, który w wyniku scalenia i podziału nieruchomości utracił część działki. WSA w Białymstoku sprawę rozpatrywało po raz drugi, po zwróceniu jej do tego sądu przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, który rozpatrywał skargę kasacyjną łomżanina na pierwszy wyrok białostockiego sądu. W marcu  NSA stwierdził, że władze Łomży przeprowadziły prace scalenie niezgodnie z prawem. Uchwałę wszczynającą proces scaleniowy podjęto na mocy starej ustawy o gospodarce nieruchomościami i starego planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Po zmianie ustawy i planu -   zdaniem sądu – należało cały proces scaleniowy wszcząć od początku. Tymczasem tak się nie stało. Dziś, biorąc pod uwagi wytyczne NSA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził, że uchwała ta jest niezgodna z prawem. Póki co wyrok ten jest nieprawomocny. Strony (miasto) może złożyć skargę kasacyjną do NSA. Jeżeli wyrok uzyska prawomocność uchwała scaleniowa straci moc obowiązującej.

Tymczasem na terenie scalonej i podzielonej  „Zielonej dzielnicy” rozpoczęło się już wiele inwestycji w tym wytyczanie dróg i budowa instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej..Tu także przed kilkunastoma dniami inwestycje w związku z budową supermarketu rozpoczął Lidl. 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę