Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie utworzenia PWSIiP w Łomży

Na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych tworzy się z dniem 1 lipca 2004 r. wyższą szkołę zawodową pod nazwą „Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży”. Ogólnym kierunkiem działalności uczelni jest prowadzenie kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i technicznych. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2004 r.


Z inicjatywą utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wystąpiły władze samorządowe Województwa Podlaskiego. Wniosek poparli m.in.: Zarząd Województwa Podlaskiego, Sejmik Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Podlaski Kurator Oświaty, Zarząd Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego oraz Zarząd Powiatów Województwa Podlaskiego.
Wniosek o utworzenie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży został pozytywnie zaopiniowany przez Państwową Komisję Akredytacyjną – zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych (Dz. U. Nr 96, poz. 590 ze zm.) – uchwały nr 112/2002 z dnia 28 marca 2002 r. oraz nr 320/2002 z dnia 11 lipca 2002 r.
Kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzone będzie w następujących kierunkach:

* informatyka
* zarządzanie i marketing

Planuje się, że liczba studentów na pierwszym roku studiów dziennych wyniesie łącznie 180 osób: 120 osób na kierunku zarządzanie i marketing i 60 osób na kierunku informatyka. Zakłada się, że docelowa liczba studentów studiów dziennych na kierunku informatyka w 3,5 – letnim cyklu kształcenia wyniesie 240 osób, natomiast na kierunku zarządzanie i marketing w 3 – letnim cyklu kształcenia wyniesie 360 osób. Dokumentacja wniosku zawiera plany i programy kształcenia odpłatnego na kierunku zarządzanie i marketing. Przewiduje się, że liczba studentów na tych studiach wyniesie około 60 osób rocznie.

Inicjatywa utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zrodziła się z potrzeb społeczno – gospodarczych oraz uwarunkowań demograficznych miasta Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Skutki finansowe dla budżetu państwa wynikające z utworzenia uczelni, związane z podjęciem jej dotowania w skali 5 miesięcy 2004 r., określone są łącznie na kwotę 820 tys. zł., z tego z przeznaczeniem na finansowanie:

* działalności dydaktycznej 788 tys. zł.
* pomocy materialnej dla studentów 32 tys. zł.

W wydatkach na działalność dydaktyczną, poza wynagrodzeniami, uwzględniono wydatki pozapłacowe, skalkulowane przy uwzględnieniu relacji pomiędzy dotacjami: na wydatki pozapłacowe oraz na sfinansowanie wynagrodzeń wraz z pochodnymi, ujętymi w planie wynagrodzeń oraz dotacji na 2004 r. dla państwowych wyższych szkół zawodowych.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę