Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 01 lipca 2022 napisz DONOS@

Oberwanie chmury...

Główne zdjęcie
ul. Wojska Polskiego

Gwałtowna burza z obfitymi opadami deszczu przeszła nad regionem. W Kubrzanach pod Jedwabnem drzewo przewaliło się na samochód osobowy, ale jak podkreślają strażacy nikomu nic się nie stało. W ciągu kilkudziesięciu minut na każdy metr kwadratowy w Łomży spadło niemal 15 litrów wody – wynika z pomiarów stacji meteo umiejscowionej na wieży łomżyńskiego ratusza.

Ulewa, która zaczęła się w mieście niemal dokładnie w południe i trwała kilkadziesiąt minut. W tym czasie większość ulic zamieniło sie w rwące strumienie, a w zagłębieniach tworzyły się kałuże o głębokości nawet powyżej kilkunastu centymetrów.  Po łomżyńskich ulicach trudno było jeździć samochodem, a przechodnie chowali się gdzie tylko można było. Kto nie zdołał schować się przed deszczem już po kilku minutach był cały przemoknięty.

Burza uszkodział także linie energetyczne. W północno- wschodniej Polsce nie ma prądu ok. 20 tys odbiorców. Według stanu na godzinę 13.30 bez zasilania było ok. ośmiuset stacji transformatorowych. Najwięcej awarii jest w rejonie Wysokiego Mazowieckiego. Nie wiadomo jeszcze, ile czasu zajmie energetykom naprawianie awarii, wywołanych w większości przez konary lub drzewa spadające na linie.
Strażacy w całym województwie podlaskim odnotowali około dwudziestu zgłoszeń o połamanych drzewach lub konarach, ale poważniejszych zdarzeń nie było.
Foto: ul. Wojska Polskiego
Foto:
Foto: ul. Giełczyńska
Foto: ul. Polowa
Foto: ul. Wojska Polskiego

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę