Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 września 2020 napisz DONOS@

Szpitalny rezonans dalej bez kontraktu

Foto: Szpitalny rezonans dalej bez kontraktu
cz so, 31 grudnia 2011 14:19

W łomżyńskim szpitalu kilka miesięcy temu oddano do użytku nowoczesny rezonans magnetyczny. Kosztował grubo ponad 4 mln zł, a większość środków pochodziła z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwa Zdrowia. W tym roku szpital na rezonans nie miał kontraktu, bo te były rozstrzygane wcześniej. Ale okazuje się, że w przyszłym roku bezpłatnych badań też tu nie będzie można robić bo NFZ nie podpisał ze szpitalem kontraktu. Dostała go prywatna firma, której rezonans jednak nie jest tak nowoczesny jak ten szpitalny.

Przychodnie bez kontraktów...

Foto: Przychodnie bez kontraktów...
cz cz, 22 grudnia 2011 11:13

Dwanaście przychodni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala nie ma kontraktu na świadczenie usług medycznych od 1 stycznia 2012 roku. Tak wynika z rozstrzygnięć konkursów dokonanych przez podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. - Napisaliśmy protesty. Dziś zostały wysłane. Liczymy, że to coś zmieni – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala. Jeśli Fundusz protestów nie uwzględni z łomżyńskiego szpitala znikną poradnie m.in. kardiologiczna, reumatologiczna, nefrologiczna czy neurologiczna. Wówczas prace może stracić też około 17 pracowników szpitala.

„Znaczne ograniczenie dostępności dzieci do lekarzy dentystów”

cz śr, 21 grudnia 2011 14:59

Od nowego roku w Łomży będzie dzieci będą miały utrudniony dostęp do lekarzy dentystów – twierdzą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miasta. Obaj wysłali dziś pismo do dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku w którym postulują „uwzględnienia potrzeb dzieci w planie leczenia i zawarcia umów ze szkolnymi gabinetami stomatologicznymi w mieście Łomży.” List ten trafił także m.in. do prezes NFZ-u jak i Ministerstwa Zdrowia.

30 000 zł w implancie za uchem

Foto: 30 000 zł w implancie za uchem
mm cz, 08 grudnia 2011 14:32

52-letni mężczyzna z Łomży doczekał się wszczepienia implantu BAHA, dzięki któremu może w pełni odzyskać słuch. Pionierskiej nad Narwią operacji po raz pierwszy dokonał dr Marek Pyd, ordynator oddziału laryngologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, któremu doświadczenie w zastosowaniu tej metody przekazał prof. Ireneusz Kantor z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Dziesiątki milionów realnych złotych na „wirtualne zdrowie”

cz wt, 08 listopada 2011 17:16

Blisko 62 mln zł ma kosztować „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”. Większość pieniędzy (52 mln zł) na jego budowę, która ma zakończyć się w 2014 roku, będzie pochodziła z funduszy unijnych. Planowane jest zbudowanie Modułu Ruchu Chorych, Modułu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, Modułu części szarej sprawozdawczo – finansowej (zarządczy) oraz stworzenie vortalu, czyli internetowej strony pacjenta i lekarza.

Zaćma w NFZ, czyli oko w oko z pacjentem

Foto: Zaćma w NFZ, czyli oko w oko z pacjentem
cz pt, 14 października 2011 08:28

- Mamy najnowocześniejszy sprzęt i doświadczoną kadrę specjalistów, a półtoraroczna kolejka pacjentów do operacji zaćmy zamiast się skracać, jeszcze się wydłuża – mówi dr Ewa Poppe, ordynator oddziału okulistyki Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ceniona w Polsce łomżyńska okulistyka wykonywała zabiegi i operacje, wyczerpując z końcem września przyznany przez białostocki oddział NFZ limit. Z perspektywy ślepych na realia urzędników, oddział można by już spokojnie zamknąć przynajmniej do końca roku.

Braterstwo krwi z potrzeby serca

Foto: Braterstwo krwi z potrzeby serca
cz wt, 27 września 2011 12:38

- Mój wujek miał okropny wypadek samochodowy szesnaście lat temu, miał rozbitą czaszkę, był strasznie poraniony i stracił bardzo dużo krwi – wspomina Iza Sokołowska, trzecioklasistka z III LO w Łomży. - W naszej rodzinie przetrwało wspomnienie tego, jak bardzo wtedy potrzebował krwi... Dostał ją od nieznanych sobie ludzi. I żyje do dziś! Pierwsza tego typu akcja w tym liceum odbyła się w grudniu 10 lat temu. Do dziś uczniowie, w organizowanych w szkole punktach krwiodawstwa oddali ponad 400 litrów krwi.

Schudnij na lato

Foto: Schudnij na lato
mm pt, 01 lipca 2011 08:03

W końcu nadeszło długo oczekiwane lato!!! Każdy z nas szuka sposobu by szybko i skutecznie usunąć pozostałości po zimie. Zbędne kilogramy, cellulit spędzają nam sen z powiek. Gabinet Medycyny Estetycznej wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotował atrakcyjną ofertę. Aby wspomóc dietę i ćwiczenia, na które pozostało już tak mało czasu proponujemy zabiegi redukujące cellulit i tkankę tłuszczową urządzeniem Exilis i Focus RF+. Do końca lipca proponujemy 30% rabatu na serię zabiegów urządzeniem Focus RF+ oraz całkowicie BEZPŁATNE porady dietetyczne!!!

Oddają krew, bo... „chcemy pomóc”

Foto: Oddają krew, bo... „chcemy pomóc”
cz śr, 15 czerwca 2011 12:50

Łomżyńskie III LO to kolejna szkoła w mieście, której uczniowie przed wakacjami oddali krew. Każdy z 30 pełnoletnich uczniów szkoły oddał dziś po 450 ml płynu, który jest bezcenny. - Dla dorosłych osób taki ubytek krwi nie stanowi żadnego problemu – mówi dr Barbara Jakimiuk, która badała każdego z uczniów zgłaszających się do poboru krwi. - Wydaje się, że logicznym jest, że krew młodej osoby jest lepsza, ale nie wiem czy były takie badania robione – odpowiada pytana o to doktor Jakimiuk.

Zbierają krew na wakacje...

Foto: Zbierają krew na wakacje...
cz pt, 03 czerwca 2011 13:35

38. uczniów i absolwentów, oraz jeden nauczyciel „Wety” przed południem oddało krew. Po raz trzeci (i ostatni) w tym roku szkolnym akcje krwiodawczą zorganizowało działające w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 Szkolne Koło PCK. Jak podkreśla jego opiekun Lech Śleszyński w ciągu ostatnich 10 lat społeczność Wety oddała ponad 600 litrów krwi, wspierając szczytny cel ratowania życia. Tymczasem lekarze podkreślają, że krew szczególnie cenna jest latem, gdy dochodzi do większej liczby wypadków, a jednocześnie „stali” krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. Specjalny ambulans łomżyńskiego oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa tylko w przyszłym tygodniu w siedmiu miejscach będzie czekał na krwiodawców.

Żeby być dobrą mamą trzeba wiedzieć...

Foto: Żeby być dobrą mamą trzeba wiedzieć...
cz pt, 27 maja 2011 14:49

„Świadome macierzyństwo kluczem do odpowiedzialnego rodzicielstwa, miłości i bliskości” to tytuł konferencji naukowo szkoleniowej, która odbywa się w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Naukowcy mówią nie tylko o tym jak w stanach nagłych zajmować się ciężarną, ale także o m.in. tym co kobiety powinny jeść przed i w trakcie ciąży. Po południu (po godz. 16.) odbędzie się prezentacja filmu „Poród w ekstazie”, a dyskusję przed i po nim poprowadzą działacze Fundacji Rodzić po Ludzku.

EXILIS - rewolucja w odchudzaniu

Foto: EXILIS - rewolucja w odchudzaniu
mm śr, 04 maja 2011 13:26

EXILIS to przełomowy system do likwidowania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Dzięki bardzo wysokiej skuteczności jest alternatywą dla liposukcji, a nawet konkurencją ponieważ zabiegi są bezbolesne, całkowicie bezpieczne i nie wymagają okresu rekonwalescencji oraz znieczulenia. Exilis robi wielką furorę w Polsce i na świecie, posiada certyfikaty bezpieczeństwa, a jego skuteczność potwierdzona jest licznymi badaniami klinicznymi. Dzięki spektakularnym efektom, zabieg ten stał się ulubionym zabiegiem polskich gwiazd show biznesu.

Szpitale muszą zaoszczędzić. Będą kolejne zwolnienia(?)

cz cz, 14 kwietnia 2011 08:55

Do połowy września cztery podlaskie szpitale muszą przygotować programy restrukturyzacyjne. Muszą wprowadzić zmiany organizacyjne i redukcje zatrudnienia – pisze Gazeta Wyborcza w Białymstoku. Cztery duże szpitale w województwie podlaskim w sumie mają już niemal 200 mln zł długu. - Oczekujemy silnych działań z tych jednostek - mówi Gazecie Cezary Cieślukowski członek zarządu województwa.

Bezpłatne badania mammograficzne w Łomży, ale także w Jedwabnem, Śniadowie, Wiźnie, Zambrowie...

cz pon, 11 kwietnia 2011 11:20

Na Starym Rynku w Łomży rynku stanął mammobus. To specjalny samochód z mobilną pracownią w której można przeprowadzić mammografię czyli rentgenowskie badanie piersi. Jest to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi, co – jak podkreślają specjaliści - gwarantuje wyleczenie niemal w 100%. Badanie powinny regularnie wykonywać wszystkie kobiety po 35 roku życia, natomiast panie w grupie wiekowej 50-69 lat mają teraz możliwość wykonania bezpłatnych badań w ramach ogólnopolskiego programu przesiewowego.

Szpital ma rezonans, ...a umowę z NFZ prywatna firma

Foto: Szpital ma rezonans, ...a umowę z NFZ prywatna ...
cz wt, 05 kwietnia 2011 21:25

Badania rezonansem magnetycznym należą do najlepszych, ale także i najdroższych badań w radiologii. Koszt jednego to kilkaset złotych. W łomżyńskim szpitalu właśnie oddano do użytku nowoczesny rezonans, którego zakup kosztował około 4 mln zł. Sęk w tym, że szpital nie ma na niego kontraktu z białostockim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt ma za to warszawska firma ENEL-MED, której rezonans stał w łomżyńskim szpitalu przez ostatnie 6 lat, a teraz stoi w budynku przy Alei Legionów 145A i tam są wykonywane badania finansowane przez NFZ.

Prezes szpitala w Zambrowie odwołany

cz so, 26 marca 2011 12:13

Rada Nadzorcza odwołała Przemysława Chrzanowskiego z funkcji prezesa spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie. Powodem są złe wyniki finansowe informował TVP Białystok Mieczysław Kaczyński, prezes Rady Nadzorczej, spółki którą utworzyły samorządy miasta Zambrów i powiatu zambrowskiego. Szpital przyniósł niemal milion złotych straty za ubiegły rok.

Przesunęli kasę na szpitale

Foto: Przesunęli kasę na szpitale
cz wt, 08 marca 2011 15:16

Prawie 40 mln zł to kwota wsparcia, na które szansę uzyskały szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży. Za te pieniądze szpital w Łomży ma zakupić aparaturę i sprzęt medyczny na potrzeby bloku operacyjnego z pododdziałem opieki pooperacyjnej i działu higieny szpitalnej oraz przeprowadzi niezbędne remonty i prace adaptacyjne.

Wyborcza: Ubezpieczony nieubezpieczony

cz pt, 18 lutego 2011 08:54

Miesięcznie nawet kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z województwa podlaskiego może mieć problem z dostaniem się do lekarza rodzinnego, mimo regularnie opłacanych składek – alarmują gazeta Wyborcza Białystok. Powód? Brak przepływu informacji na linii ZUS – NFZ. Anna Krysiewicz z ZUS na łamach gazety przyznaje, że problem dotyczy wielu osób i odbija piłeczkę w kierunku NFZ twierdząc, że to ich rejestr jest dziurawy. Adam Dębski, rzecznik prasowy podlaskiego NFZ-u bagatelizuje problem i twierdzi, że dotyczy jedynie garstki pacjentów.

Współczesna: Świńska grypa w regionie

cz wt, 25 stycznia 2011 14:56

Pierwsze dwa przypadki zachorowania w 2011 roku na świńską grypę w naszym regionie – podała Gazeta Współczesna. Obecność wirusa A/H1N1 potwierdzono u dwuletniej dziewczynki przebywającej w Białymstoku i 49-letniego mieszkańca Kolna.

Szpital z „mizernym” kontraktem na 2011 rok

Foto: Szpital z „mizernym” kontraktem na 2011 rok
cz śr, 29 grudnia 2010 08:29

Kontrakt jaki łomżyński szpital zawarł z narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok jest nieco niższy od tegorocznego. Wobec wzrostu choćby podatku Vat i cen energii elektrycznej, to oznacza, że będzie znacznie mniej pieniędzy na leczenie pacjentów, a zatem kolejki na badania i operacje mogą się jeszcze wydłużyć. - Na okulistyce kontrakt jest niższy niż w tym roku, a pacjenci, którzy już teraz oczekują 6 – 7 miesięcy na operację zaćmy być może będą musieli czekać około roku – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala w Łomży.

« · «« · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę