Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

NIK o zakupie sprzętu medycznego ze środków UE i złym dzieleniu kasy w województwie

cz cz, 20 czerwca 2013 14:43

Nowy sprzęt medyczny, pozyskiwany dzięki środkom z UE, jest szansą dla polskiej służby zdrowia. Jednak nawet najnowocześniejszy sprzęt nie poprawi sytuacji pacjentów, jeśli nie będzie wykorzystywany. Tymczasem z powodu braku koordynacji zakupów i złego planowania jedna trzecia skontrolowanych przez NIK szpitali nie używała efektywnie nowego sprzętu. Wśród kontrolowanych był także łomżyński szpital. Inspektorzy NIK dali ocenę pozytywną „pomimo stwierdzonych nieprawidłowości”. Znacznie surowiej Izba oceniła podział unijnej kasy na zakupy sprzętu medycznego w województwie podlaskim.

Komornik w szpitalu

Foto: Komornik w szpitalu
cz pon, 17 czerwca 2013 09:45

Pół miliona złotych ściągnął komornik z konta łomżyńskiego szpitala. O zdarzeniu poinformowano radnych z sejmikowej komisji zdrowia podczas piątkowego posiedzenia. Jak mówił Marek Olbryś, radny sejmiku z Łomży, to pierwszy taki przypadek w skali całego województwa. Z dyrektorem szpitala nie udało nam się skontaktować. Informacją o zajęciu komorniczym zaskoczony jest natomiast Józef Mioduszewski, przewodniczący Rady Społecznej szpitala. - W ubiegłym tygodniu mieliśmy spotkanie i nikt o czymś takim nie informował – mówił Mioduszewski.

Pieniądze na nową aparaturę łomżyńskiego szpitala

cz pt, 14 czerwca 2013 12:55

Milion 300 tysięcy złotych dotacji otrzyma łomżyński szpital od samorządu województwa podlaskiego. Dotacja ma być przeznaczona na zakup nowoczesnej aparatury. Szpital ma kupić m.in. aparat RTG z ramieniem C, kardiomonitory, defibrylator, bronchoskop, pompy strzykawkowe.

Podarowali komuś życie

Foto: Podarowali komuś życie
cz wt, 11 czerwca 2013 08:42

Ponad 27 i pół litra krwi oddano podczas kolejnej edycji akcji „Oddaj krew z Chrystusem”. Organizowana przy okazji festynu w parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród krwiodawców. Do punktu oddawania krwi zgłosiło się niemal 70 osób, z których 62 pozytywnie przeszły wstępne badania lekarskie i mogły oddać krew. - Efektem tej niedzielnej akcji jest 27.600 ml krwi! To naprawdę dużo. Dużo bezcennego leku i dużo ludzkiej dobroci! – podkreśla współorganizator Tadeusz Babiel.

Duże zainteresowanie szkoleniami „Autyzm – co dalej?”

Foto: Duże zainteresowanie szkoleniami „Autyzm – co d...
cz pon, 10 czerwca 2013 16:23

- W ostatnich latach zmieniło się podejście naukowców i praktyków do autyzmu, który postrzegano jako chorobę mózgu, gdy jest to również choroba ciała – mówi Ewa Sznejder, współzałożycielka i prezes Fundacji Czas Lokalny, która w Łomży zorganizowała szkolenia z terapii i leczenia dzieci autystycznych. - Na pierwsze spotkanie z inicjatywy członków łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu przyszło prawie 50 osób: rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 10, Publicznego Przedszkola nr 4 i z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wykład prowadziła dietetyk medyczny Ewa Jagodzińska, ekspert z zakresu diety dzieci z autyzmem. Drugi poprowadzi już we wtorek, 11. czerwca, psycholog i terapeuta integracji sensorycznej Iwona Dąbrowska na temat znaczącej roli zmysłów w terapii dzieci autystycznych. Nasze szkolenia są nieodpłatne.

„Autyzm – co dalej?” - spotkanie ze specjalistami w Łomży

cz cz, 06 czerwca 2013 08:26

Po raz pierwszy w Łomży organizowany jest cykl szkoleń z zakresu terapii i leczenia dzieci autystycznych, z myślą o ich rodzinach. Przygotowuje je Fundacja „Czas Lokalny” z inicjatywy członków łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, który właśnie pomyślnie zakończył rejestrację w sądzie. - Szkolenia i dwudniowe warsztaty mają wyposażyć uczestników w wiedzę, która przygotuje bliskich dziecka autystycznego (rodzicom, babciom, dziadkom) przyjąć rolę terapeuty – mówi Ewa Sznejder prezes łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu zapraszając na pierwsze spotkanie już w ten piątek.

Krew oddana w czerwcu jest darem serca na lato

cz wt, 21 maja 2013 12:58

- Latem zawsze brakuje nam krwi w magazynach szpitalnych, ponieważ mniej osób zgłasza się do naszej stacji krwiodawstwa i jest więcej wypadków – mówi Anna Ogrodnik-Wycik, kierownika łomżyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Dlatego organizujemy w czerwcu przez cały miesiąc wyjazd krwiobusu w teren oraz pobieramy krew w szkołach i instytucjach. W Łomży najbliższe akcje oddawania krwi zorganizujemy w środę, 5. czerwca, przed Galerią Veneda, oraz w niedzielę, 9. czerwca, w Centrum Katolickim.

Nowy dyrektor szpitala dostał „szeroką autonomię” pod nadzorem

Foto: Nowy dyrektor szpitala dostał „szeroką autonomi...
cz śr, 15 maja 2013 13:18

Krzysztof Bałata objął funkcję dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. W środę przed południem w towarzystwie członków zarządu województwa Jacka Piorunka (z Łomży) i Karola Pileckiego (odpowiedzialnego za służbę zdrowia) spotkał się z ordynatorami szpitala, a chwilę później z dziennikarzami. - Moją partią jest szpital - mówi Bałata podkreślając, że jego interes musi być na pierwszym miejscu. - Nie mam obiekcji aby osoby pracowały na umowy cywilno-prawne (dziś tak pracuje większość lekarzy łomżyńskiego szpitala – dop.red.) ale nie może być to na niekorzyść działalności publicznej. Zarówno nowy dyrektor jak i przedstawiciel samorządowych władz w województwa mówią o konieczności dalszej restrukturyzacji szpitala. Dziś ze szpitalem zawodowo związanych jest około 1100 osób, dług placówki sięga 42 mln zł, z czego 15 mln to zobowiązania wymagalne.

85 tysięcy na zdrowie

cz śr, 08 maja 2013 10:22

Prezydent Łomży rozdzielił 85 tysięcy złotych na wsparcie realizacji zadań publicznych w sferze ochrony i promocji zdrowia w 2013 roku. Dotacje otrzyma 10 organizacji na 11 zadań. Najwięcej - 35.000 zł - trafi do Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha na opiekę hospicyjno-paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej.

Fundusz ukarał aptekarzy

cz śr, 08 maja 2013 08:38

Apteki w województwie podlaskim realizują recepty po terminie i niezgodnie z zasadami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Punkty apteczne sprzedają truciznę i leki psychotropowe, choć nie mają takich uprawnień - tak w skrócie Gazeta Wyborcza Białystok ocenia wyniki kontroli, jaką prowadził w ubiegłym roku Narodowy Fundusz Zdrowia. Urzędnicy Funduszu w 53 aptekach i punktach aptecznych sprawdzali refundacje cen leków i prawidłowość realizacji recept lekarskich.

Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży

Foto: Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży
cz pt, 03 maja 2013 11:08

- Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ otrzymaliśmy kolejne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 340 tysięcy złotych – mówi dr Bożena Florczyk, od 2008 r. ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Dostaliśmy trzy najnowocześniejsze urządzenia specjalistyczne: bardzo ciekawy inkubator hybrydowy ATOM za około 170 tysięcy zł, przepiękny japoński inkubator resuscytacyjny za 100 tys. i respirator Maquet za 70 tys. zł. Każde z urządzeń będzie nam pomocne w leczeniu i opiece nad noworodkami, które właśnie przyszły na świat.

Czepek na głowie, uśmiech na twarzy

Foto: Czepek na głowie, uśmiech na twarzy
cz cz, 25 kwietnia 2013 08:56

W tradycyjnym czepkowaniu wzięło udział 38 studentek i trzech studentów kierunku pielęgniarstwo Instytutu Medycznego im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyjątkowym gościem uroczystości była Karolina Kaczorowska (lat 82), małżonka ś.p. ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (1919 w Białymstoku – 2010 w Smoleńsku), która w ciepłych słowach poprosiła studentki i studentów, aby możliwie najczęściej używali tak cudownych leków jak szczery uśmiech, cierpliwość i dobre słowo dla pacjentów. Pani Prezydentowa prosiła zwłaszcza o czułość i troskę dla dzieci, którymi sama zajmowała się przez wiele lat.

Nowy dyrektor szpitala w Łomży od połowy maja

cz śr, 24 kwietnia 2013 13:39

Krzysztof Bałata został powołany przez zarząd województwa podlaskiego na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko. Wcześniej – wraz z końcem 2012 roku – z dyrektorowania zrezygnował Marian Jaszewski, który funkcję pełnił przez 11 lat. Krzysztof Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja br.

Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega

Foto: Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega
cz śr, 27 marca 2013 14:35

Krzysztof Bałata z Tarnobrzega ma być nowym dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on wygrał dzisiejszy konkurs na stanowisko dyrektora. Bałata był jednym z siedmiu kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu (ostatecznie do postępowania przystąpiło sześciu kandydatów). Decyzję o powołaniu go na zwolniony z końcem roku przez Mariana Jaszewskiego fotel dyrektora szpitala w Łomży formalnie musi jeszcze podjąć zarząd województwa.

Kriokomora doczeka się klientów

Foto: Kriokomora doczeka się klientów
cz pt, 08 lutego 2013 15:49

Po dwóch latach stania bezczynnie kriokomora w pływalni przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży zacznie pracować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wobec porażek kolejnych dziewięciu prób poszukiwań zainteresowanych jej wynajęciem postanowił uruchomić ją na swój rachunek. Nawet gdy kriokomora nie pracowała MOSiR musiał płacić ok 1500 zł miesięcznie. - Ściągnęliśmy serwis, uzupełniliśmy gaz, nasi konserwatorzy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i w związku z kriokomorą zatrudniamy lekarza i fizykoterapeutę, którzy będą czuwać od strony medycznej nad naszymi klientami – mówi Sławomir Grygo dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u. - Właśnie rozpoczynamy nabór chętnych na marcowy turnus.

Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.

Foto: Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.
cz śr, 06 lutego 2013 15:22

Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wymagania nie są wygórowane. Wystarczy mieć wykształcenie wyższe, kilkuletni staż pracy a nade wszystko „posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”. Na składanie ofert jest miesiąc.

Grypa w Łomży nadal atakuje

cz śr, 09 stycznia 2013 11:29

W pierwszych dniach nowego roku w Łomży i okolicy na grypę zachorowało więcej osób niż przez cały grudzień. - W Łomży i powiecie łomżyńskim zostały zgłoszone od 1. stycznia do 8. stycznia 1 174 przypadki chorób grypopodobnych - informuje Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Wśród nich były zgłoszone dwa potwierdzone laboratoryjnie przypadki grypy typu A, wśród których znajdują się wirusy świńskiej grypy AH1N1. Jednak w Łomży świńskiej grypy nie stwierdzono.

Grypa zaatakowała w Łomży

Foto: Grypa zaatakowała w Łomży
cz cz, 03 stycznia 2013 14:07

Istne oblężenie przeżywały apteki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i w tygodniu poświątecznym, lecz tłumy pacjentów ruszyły do przychodni dopiero po sylwestrze. Lekarze nie mają wątpliwości: w całym mieście panuje ostra epidemia grypy. Tymczasem łomżyński sanepid podaje, że w grudniu w Łomży i na trenie powiatu odnotowano 1 162 przypadki tzw. paragrypy i jeden - w ostatnim tygodniu miesiąca - potwierdzony laboratoryjnie przypadek grypy.

Jaszewski odwołany. Bajno będzie p.o. dyrektora szpitala w Łomży

cz wt, 18 grudnia 2012 13:01

Zarząd Województwa odwołał Mariana Jaszewskiego ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stosunek pracy zostanie rozwiązany za porozumieniem stron z dniem 31 grudnia br. Wcześniej pan Jaszewski złożył wniosek o rozwiązanie z nim umowy - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa.

Chudnij zdrowo z Natur House

Foto: Chudnij zdrowo z Natur House
cz cz, 06 grudnia 2012 09:15

Natur House to światowy lider w dziedzinie żywienia i dietetyki. W nowo powstałym Centrum Dietetycznym można skorzystać z pomocy dietetyka, który udzieli specjalistycznych konsultacji, przeprowadzi dokładne pomiary ciała i dobierze plan diety dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu.

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę