Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 15 lipca 2020 napisz DONOS@

Szpital w Łomży będzie miał nowy rezonans magnetyczny

cz śr, 18 sierpnia 2010 15:35

Jeszcze w tym roku Ministerstwo Zdrowia dofinansuje zakup nowoczesnego rezonansu magnetycznego dla łomżyńskiego szpitala. Urządzenie warte jest ponad 4 mln zł. Ministerstwo da ponad 3,5 mln zł, a pozostałe 600 tys zł – jako wkład własny szpitala – wykłada samorząd województw podlaskiego.

Długi szpitali coraz większe

Foto: Długi szpitali coraz większe
cz pt, 06 sierpnia 2010 07:30

Ponad 25 mln zł wyniosły straty zakładów opieki zdrowotnej należących do województwa podlaskiego po pierwszych pięciu miesiącach roku. Strata ta jest ponad dwa razy większa niż przed rokiem – alarmuje samorząd. W najgorszej sytuacji finansowej są duże szpitale wojewódzkie. Tylko szpital w Łomży w tym czasie koszty miał o około 4,7 mln zł wyższe niż przychody.

Bezpłatne badania mammograficzne w Łomży i Śniadowie

cz cz, 01 lipca 2010 06:27

W najbliższą niedzielę 4 lipca na Starym Rynku w Łomży oraz przy Urzędzie Gminy Śniadowo w godz. 9.00 - 16.00 staną dwa mammobusy. Kobiety w wieku 50-69 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych. Białostockie Centrum Onkologii zachęca wszystkie Panie do skorzystania z tej możliwości. Kilka minut, a tyle trwa badanie mammograficzne - może uratować życie.

Wojewodowie apelują o więcej pieniędzy na leczenie

cz pt, 25 czerwca 2010 15:29

Wojewodowie Podlaski, Lubelski, Podkarpacki i Świętokrzyski zwrócili się do Minister Zdrowia Ewy Kopacz z apelem o uwzględnienie ich wspólnego stanowiska przy opracowywaniu zasad podziału zysku Narodowego funduszu zdrowia za rok 2009. Wojewodom zależy na tym, żeby podczas podziału zysku NFZ za rok 2009 zastosowano inny klucz niż wynikający z obowiązującego algorytmu - Jolanta Gadek rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. - To pozwoliłoby oddziałom wojewódzkim NFZ i zakładom opieki zdrowotnej na uzyskanie zdolności ugodowej i rozwiązałoby problem zapłaty za świadczenia ponadlimitowe za lata 2008 i 2009.

GW: W Łomży skończyła się kasa na leczenie

Foto: GW: W Łomży skończyła się kasa na leczenie
cz cz, 24 czerwca 2010 09:31

Kolejny raz szpital wojewódzki w Łomży staje przed dylematem: przestać leczyć pacjentów, bo skończyły się pieniądze, czy leczyć nadal i się zadłużać? Dopiero połowa roku, a lecznica już przekroczyła uzgodniony z Narodowym Funduszem Zdrowia limit usług medycznych. - Przecież nie powiem rodzicom chorego dziecka "do widzenia", nie zamknę drzwi przed osobą, która czeka na operację zaćmy, bo przecież za chwilę oślepnie. Nie wiem, do czego to zmierza i nie mam pojęcia, jak tę sytuację rozwiązać - denerwuje się Marian Jaszewski, dyrektor szpitala w Łomży.

Kredyty na spłatę długów...

cz śr, 23 czerwca 2010 06:49

Zarząd Województwa podjął decyzję o poręczeniu kredytów bankowych, które zaciągną szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży na spłatę części zobowiązań. W pierwszym przypadku chodzi o kwotę 10 milionów złotych, w drugim – 4 mln zł – poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa. - Sytuacja obu szpitali, a także szpitala wojewódzkiego w Suwałkach dramatycznie się pogarsza, a długi z każdym miesiącem rosną. Szpital w Białymstoku jest już zadłużony na 78,7 milionów złotych, a szpital w Łomży na ponad 34 mln zł.

Która apteka ma dyżur sprawdzisz w... BIP-ie i Dzienniku Urzędowym województwa podlaskiego

cz pt, 30 kwietnia 2010 08:02

W Łomży jest 31 aptek. To jak pracują i która z nich kiedy będzie miała dyżur teraz ustalają radni. Podczas środowej sesji przyjęli oni specjalną uchwałę. Określiła ona rozkład czasu pracy poszczególnych aptek, a także harmonogram ich nocnych i świątecznych dyżurów do końca roku.

Proces o pieniądze za leczenie...

cz wt, 27 kwietnia 2010 14:35

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się pierwszy w regionie proces o wypłatę szpitalowi pieniędzy za nadwykonanie usług medycznych za 2009 rok. Proces wytoczył NFZ szpital w Grajewie, który domaga się ponad 1,8 mln zł. FFZ otrzymał już także pozew o zapłatę nadwykonań za 2009 rok od szpitala w Kolnie. Ten pozew dotyczący kwoty ponad 444 tys. zł, a pójście w ślady grajewskiego szpitala zapowiadało także wielu innych dyrektorów szpitali w tym także i łomżyńskiego.

Promocja zdrowia – korzystaj ze słońca rozsądnie.

Foto: Promocja zdrowia – korzystaj ze słońca rozsądnie.
mm so, 03 kwietnia 2010 13:22

Każdy z nas jest narażony na działanie promieniowania ultrafioletowego, które wpływa w pewnym stopniu korzystnie na organizm człowieka np. poprawia nastrój, działa antydepresyjnie, wzmaga syntezę Witaminy D. Pamiętajmy, że ze słońca musimy korzystać rozsądnie! Po 18 roku życia aż ponad 80% czasu spędzamy na słońcu, niestety zaledwie 50% młodych matek stosuje ochronny krem z filtrem swoim dzieciom podczas spaceru a tylko 20% osób dorosłych używa ponownie ochrony UV po kąpieli podczas wakacyjnego plażowania.

Za rok województwo da pieniądze na modernizację łomżyńskiej chirurgii

cz wt, 23 marca 2010 06:43

W przyszłym roku szpital w Łomży otrzyma z samorządu województwa podlaskiego 3,8 mln zł na modernizacje bloku operacyjnego. Radni sejmiku podczas wczorajszej sesji przyjęli uchwałę w tej sprawie. Dotacja ma być przeznaczona na zakup aparatury i sprzętu medycznego na potrzeby Bloku Operacyjnego i Działu Higieny Szpitalnej oraz przeprowadzenie niezbędnych prac adaptacyjnych w szpitalnych pomieszczeniach.

Ostatnia szansa dla NFZ, albo szpital pójdzie do sądu...

cz nie, 21 marca 2010 23:18

Szpital Wojewódzki w Łomży skierował do Narodowego Funduszu Zdrowia ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty za ponadlimitowe świadczenia medyczne. Domaga się zwrotu 5 mln zł za ponadkontraktowe usługi wykonane w 2009r. -Jeżeli w ciągu 2 tygodni NFZ nie odpowie, idziemy do sądu – zapowiada dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Marian Jaszewski.

Miał być całkowity zakaz palenia, a wyszło...

cz pt, 05 marca 2010 06:36

Ustawa, która miała wprowadzić niemal całkowity zakaz palenia, w kształcie przyjętym przez Sejm jest łagodniejsza dla palaczy niż dotychczas obowiązujące przepisy. Palarnie będą dostępne w szkołach, na uczelniach czy w szpitalach i zakładach pracy, a w małych restauracjach czy pubach to właściciel zadecyduje czy będzie można palić czy nie. Nie będzie można palić natomiast w środkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych), publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) oraz przystankach komunikacji miejskiej.

Dzień bezpłatnych diagnoz logopedycznych

Foto: Dzień bezpłatnych diagnoz logopedycznych
cz cz, 04 marca 2010 13:33

- Nie boli, nie kosztuje, a może pomóc... W najbliższą sobotę w całym kraju odbędzie się Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych. To akcja organizowana po raz kolejny przez Polski Związek Logopedów. Celem akcji, adresowanej przede wszystkim do rodziców dzieci, których wymowa budzi niepokój, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy. Do akcji tradycyjnie włączają się także logopedzi z Łomży.

Na fantomie uczą się ratować życie

Foto: Na fantomie uczą się ratować życie
cz pon, 01 marca 2010 23:08

„Sztuczny człowiek” bez rąk i nóg leży na podłodze w biurowcu PKS. Nie oddycha. Może ma zawał albo migotanie komór nibyserca? Gdyby był żywy, szansa na uratowanie go z każdą minutą spadałaby aż o 10 proc., jeśli ktoś nie zastosuje sztucznego oddychania i masażu serca. Na szczęście, na miejscu są Wioleta Potrzebka i Daniel Kowalewski z Grupy Ratownictwa PCK, która dostała nowoczesny fantom do ćwiczeń.

Łomżyński szpital idzie do sądu po pieniądze...

cz pon, 01 marca 2010 14:23

Szpital Wojewódzki w Łomży przed sądem szpital będzie domagał się od Narodowego Funduszu Zdrowia zwrotu pieniędzy za tzw. nadwykonania. Pisma przedsądowe mają być gotowe jeszcze w tym tygodniu – mówi z-ca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jan Bajno. Niższy niż w ubiegłym roku kontrakt wydłużył termin przyjęć na planowe zabiegi od sześciu nawet do dziewięciu miesięcy. Trudno jest dostać się na chirurgię, urologię, laryngologię, rehabilitację czy okulistykę, bez kolejki przyjmowani są tylko pacjenci z zagrożeniem życia.

Województwo spłaci długi szpitali

cz pon, 18 stycznia 2010 17:02

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował się przejąć na siebie spłacenie tegorocznych rat kapitałowych i odsetek czterech najbardziej zadłużonych szpitali. Są to szpitale wojewódzkie w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz szpital psychiatryczny w Choroszczy. Przejęte przez zarząd zobowiązania szpitali wynoszą w sumie około 10 milionów złotych.

Z czym do lekarza?

cz wt, 05 stycznia 2010 08:53

Od stycznia ZUS nie wydaje nowych legitymacji ubezpieczeniowych. Zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia pacjenci, którzy dotychczasowej ważnej legitymacji nie mają, do lekarza ze sobą powinni zabrać inne dokumenty potwierdzające prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych. I choć jak podaje NFZ „brak dokumentu potwierdzającego prawo do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej nie może być powodem odmowy udzielenia świadczenia!”, to jeżeli pacjent nie będzie go miał, lub nie dostarczy go w ciągu tygodnia od wizyty, z własnej kieszeni zapłaci za „udzielone świadczenia!” - ostrzega NFZ.

Szpital ma kontrakt na 2010 rok, ale kolejki do lekarza będą jeszcze dłuższe...

Foto: Szpital ma kontrakt na 2010 rok, ale kolejki do...
cz cz, 31 grudnia 2009 14:35

- Starego roku nie kończymy w szampańskich nastrojach, ale za to z poczuciem bezpieczeństwa – mówi rzecznik Marszałka Województwa Podlaskiego, Jan Kwasowski. Zdecydowano, że dyrektorzy szpitali podległych samorządowi województwa powinni jednak podpisać kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Propozycje utrzymania warunków z czerwca 2009 r. uznano za przyzwoite i wszystkie placówki solidarnie przystąpiły do podpisywania umów. Szpital Wojewódzki w Łomży nie podpisał tylko kontraktu na dializoterapię. - Bo był zbyt niski – tłumaczy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Marian Jaszewski. Zapewnia, że pacjenci nadal będą dializowani, a w ciągu dwóch miesięcy, gdy NFZ ogłosi ponowny konkurs, szpital będzie walczył o lepsze warunki umów.

NFZ ustąpił. Są nowe propozycje kontraktów dla szpitali

cz śr, 30 grudnia 2009 11:59

NFZ skapitulował i na dwa dni przed końcem roku przesłał do szpitali bardziej korzystne propozycje kontraktów na 2010 rok. Jak poinformował rzecznik Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Dębski, w porównaniu z pierwotnymi propozycjami, obecne kontrakty są o około 63 mln złotych wyższe. Zdaniem rzecznika, osiągnęły one ogólny poziom kontraktów z 30 czerwca 2009 roku, czego domagali się dyrektorzy szpitali. Przypomnijmy, że dotychczas żaden szpital w województwie podlaskim nie podpisał jeszcze kontraktu na leczenie pacjentów w przyszłym roku. Czas na podpisane kontraktów mija jutro (31 grudnia 2009) o północy.

Bunt szpitali

cz wt, 15 grudnia 2009 17:59

Dyrektorzy wszystkich zakładów opieki zdrowotnej, nadzorowanych przez samorząd województwa podlaskiego zapowiedzieli, że nie podpiszą przedstawionych im przez Narodowy Fundusz Zdrowia aneksów do umów na przyszły rok. Powodem są propozycje zbyt niskich kontraktów. Bunt dyrektorów poparły władze samorządowe województwa. Dziś m.in. do premiera, ministra zdrowia i szefa NFZ-etu rozesłano wspólne ich stanowisko w tej sprawie.

« · «« · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę