Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 września 2020 napisz DONOS@

Strajk lekarzy będzie nielegalny?

Foto: Strajk lekarzy będzie nielegalny?
cz pt, 11 stycznia 2008 10:05

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś odpowiedzialny za służbę zdrowia twierdzi, że łomżyńscy lekarze nie mają podstaw do wznowienia strajku. Jego zdaniem dyrekcja szpitala wywiązuje się z podpisanego w ubiegłym roku z lekarzami porozumienia. Jak podkreśla w porozumieniu tym – sygnowanym również przez wicemarszałka Olbrysia - obiecane lekarzom podwyżki są uzależnione od większych wpływów z Narodowego Funduszu Zdrowia. Tymczasem szpital nie ma jeszcze podpisanego nowego kontraktu zwiększającego te wpływy stąd też podwyżek być na razie nie może.

Lekarze z łomżyńskiego szpitala powracają do strajku?

cz cz, 10 stycznia 2008 14:07

„Uprzejmie informujemy, iż w związku z niedotrzymaniem warunków porozumienia z dnia 30.09.2007 zawartego pomiędzy Komitetem Strajkowym OZZL a Dyrektorem Szpitala w obecności Marszałka Województwa Podlaskiego Zarząd Oddziału Terenowego OZZL w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży dn. 09.01.2008 podjął decyzję o odwieszeniu akcji strajkowej, którą rozpoczniemy w dniu 16.01.2008” -Takiej treści pismo podpisane przez Zarząd OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wpłynęło dziś do dyrektora szpitala.

Po lekarzach przyszedł czas na pielęgniarki

cz wt, 08 stycznia 2008 07:29

W poniedziałek 21 stycznia w łomżyńskim szpitalu odbędzie się strajk ostrzegawczy organizowany przez Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Siostry z Łomży – podobnie jak w całym kraju – domagają się podwyżek wynagrodzenia. Krystyna Wyszyńska przewodnicząca łomżyńskiego oddziału Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podkreśla, że pielęgniarki są gotowe do strajku. Przypomina też, że związek jest w sporze zbiorowym z dyrekcją szpitala.

Czy to już paraliż?

Foto: Czy to już paraliż?
cz cz, 03 stycznia 2008 09:27

W łomżyńskim szpitalu panuje „ogólna dezorganizacja”. „W związku z nową sytuacją (...) dotyczącą czasu pracy lekarzy pragniemy zwrócić uwagę na zagrożenie zdrowia i życia pacjentów leczonych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.” Tak w liście do marszałka województwa podlaskiego napisali lekarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Lekarzy przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Twierdzą też, że dyrekcja szpitala stosuje „mobing aby przymusić ich do pracy na kontraktach”. „W imieniu Pacjentów, w trosce o ich bezpieczeństwo prosimy o PILNE i NIEZWŁOCZNE wyciągnięcie wniosków z zaistniałej sytuacji” - kończą list do marszałka lekarze łomżyńskiego szpitala.

Służba zdrowia po zmianach ...jeszcze bardziej chora

cz śr, 02 stycznia 2008 11:35

Około 40-50 pacjentów nie zostanie dziś przyjętych w poradni ortopedycznej łomżyńskiego szpitala. Pacjenci, którzy wcześniej byli umówieni na wizytę odejdą z kwitkiem, bo w poradni nie ma wystarczającej liczby lekarzy. Od 1 stycznia większość lekarzy łomżyńskiego szpitala, w tym także ci z ortopedii, przeszli na system pracy równoważnej. Lekarze zgodnie z zarządzeniem dyrektora szpitala mają pracować na zmiany po 12 godzin. W przypadku poradni ortopedycznej oznacza to zamknięcie dwóch gabinetów lekarskich ... i długie kolejki.

Gabinety lekarzy rodzinnych będą otwarte

cz pon, 31 grudnia 2007 15:56

Po nowym roku nie czeka nas paraliż służby zdrowia – przynajmniej w tym podstawowym zakresie. Lekarze rodzinni zrzeszenie w ramach Porozumienia Zielonogórskiego osiągnęli częściowy kompromis w negocjacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia. Lekarze W 2008 roku nadal będą mogli korzystać aplikacji udostępnionej przez NFZ celem dokonywania sprawozdawczości i rozliczeń jak w roku 2007, a za to ustępstwo podpiszą aneksy do umów, umożliwiające normalne przyjmowanie pacjentów do końca kwietnia.

Dostępność do lekarzy specjalistów będzie mniejsza

cz pt, 28 grudnia 2007 09:35

W nowym roku pacjenci łomżyńskiego szpitala mogą spodziewać się, że w wielu wypadkach będzie im trudniej uzyskać specjalistyczną pomoc medyczną. Na przykład przychodnia okulistyczna będzie przyjmowała pacjentów tylko do godziny 15.00, a później lekarz do szpitala przyjedzie ale tylko w przypadkach bardzo poważnych, gdy będzie wymagana interwencja zabiegowa. Inni pacjenci będą musieli czekać do rana na otwarcie poradni. Jak mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski w związku z nowymi uregulowaniami dotyczącymi czasu pracy lekarzy tylko w łomżyńskim szpitalu brakuje 30 lekarzy i dużo pieniędzy.

Szpital bez kontraktu

Foto: Szpital bez kontraktu
cz pt, 30 listopada 2007 18:22

Szpital Wojewódzki w Łomży nie podpisał kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów w przyszłym roku. W identycznej sytuacji znalazły się także szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Suwałkach, a także białostocki Dziecięcy Szpital Kliniczny. NFZ oferował ich dyrektorom 10,50 zł za punkt medyczny, a ci solidarnie domagali się 11 zł. - Nasi pacjenci nie są gorsi i musimy ich leczyć tak jak się leczy w pozostałej części kraju, tymczasem Fundusz proponował nam najniższą w Polsce wycenę – mówił Marian Jaszewski dyrektor łomżyńskiego szpitala po zakończeniu nieudanych negocjacji z białostockim oddziałem NFZ.

Szpitale czekają na kontrakty

cz pt, 30 listopada 2007 10:09

Szpitale wojewódzkie w Łomży, Białymstoku i Suwałkach nie mają jeszcze odpisanych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów w przyszłym roku. Dziś – zgodnie z prawem - jest ostatni dzień na ich podpisanie, tymczasem dyrektorzy szpitali i kierownictwo białostockiego oddziału NFZ-etu nie mogą dojść do porozumienia odnośnie cen tzw. punktu medycznego na które przeliczane są wszystkie zabiegi szpitalne. NFZ proponuje cenę 10,50 zł. To najniższa stawka dla szpitali wojewódzkich w kraju – mówią dyrektorzy szpitali i chcą 11 zł.

Apel i podpisy w obronie oddziału zakaźnego trafiły do marszałka

cz cz, 29 listopada 2007 15:05

Protest z podpisami około dwóch tysięcy osób sprzeciwiających się likwidacji oddziału zakaźnego łomżyńskiego szpitala złożono dziś na ręce marszałka i wicemarszałka województwa podlaskiego. Z apelem łomżan do Białegostoku pojechały dwie lekarki oddziału zakaźnego i poseł Lech Kołakowski. - To jest mój obowiązek. Jestem w tej chwili jedynym parlamentarzystom, który może bronić przed takimi ze wszech miar szkodliwymi działaniami mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej – podkreślał Kołakowski.

Radni przeciwni likwidacji „zakaźniaka”

Foto: Radni przeciwni likwidacji „zakaźniak...
cz śr, 28 listopada 2007 17:01

Likwidacja Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wzbudza coraz więcej kontrowersji. Przeciwko temu protestują już nie tylko pracownicy placówki, ale także zwykli mieszkańcy Łomży, a nawet radni miasta i powiatu. Tymczasem w środę dyrektor szpitala, a także odpowiedzialny za służbę zdrowia wicemarszałek województwa Marek Olbryś, przekonywali radnych z powiatu ziemskiego o konieczności likwidacji oddziału.

Łomżanie walczą o zakaźniak

Foto: Łomżanie walczą o zakaźniak
cz pon, 26 listopada 2007 10:39

Ponad 1270 osób podpisało się już pod apelem w sprawie obrony Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Od piątku, w kilku miejscach na terenie miasta zbierane są pod nim podpisy. Inicjatorzy obrony oddziału, który zgodnie z planem miałby przestać działać od kwietnia przyszłego roku, apelują do władz szpitala, odpowiedzialnego za zdrowie wicemarszałka województwa podlaskiego, a także prezydenta Łomży, starostów powiatów dawnego województwa łomżyńskiego i posła Lecha Kołakowskiego o poparcie ich dziań.

Dzielą się tym co jest najcenniejsze...

Foto: Dzielą się tym co jest najcenniejsze...
cz so, 24 listopada 2007 12:17

Ponad 5 tysięcy jednostek krwi oddali w tym roku honorowi dawcy krwi z Łomży i regionu. Koniec listopada to tradycyjny czas, w którym wyrażamy szacunek krwiodawcom za ich humanitarny czyn, który pomaga ratować życie innych ludzi - mówiła Danuta Pieńkowska prezes PCK w Łomży podczas Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Decyzja o likwidacji oddziału zakaźnego już zapadła

Foto: Decyzja o likwidacji oddziału zakaźnego już zap...
cz pon, 19 listopada 2007 09:05

W ubiegłym tygodniu Rada Społeczna Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zgodziła się na likwidację oddziału zakaźnego z pododdziałem dziecięcym szpitala – poinformował Marian Jaszewski dyrektor szpitala. Oddział ma przestać działać wraz z końcem pierwszego kwartału przyszłego roku. Głównym powodem tej decyzji jest sytuacja finansowa placówki. Oddział generuje około 1 mln zł strat rocznie.

Pracownicy oddziału zakaźnego proszą o wsparcie

cz pon, 19 listopada 2007 06:55

Oddział zakaźny z pododdziałem dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży będzie zlikwidowanyy. W specjalnym apelu przesłanym do naszej redakcji apelują do mieszkańców o pomoc i wsparcie.

Bezpłatne badania profilaktyczne chorób układu krążenia

cz cz, 15 listopada 2007 22:58

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. W 2001 roku choroby te były przyczyną zgonu ponad 173 tysięcy osób w naszym kraju. Niewłaściwe odżywianie się, mała aktywność ruchowa, palenie papierosów, picie alkoholu, stres i wywołane przez nie zmiany w organizmie człowieka to czynniki ryzyka, które znacznie zwiększają szansę na zachorowanie. Chorobom układu krążenia można jednak zapobiegać. Wystarczy wiedzieć jak, a temu właśnie mają służyć badania profilaktyczne. Teraz na Makowej są one bezpłatne.

Łomżyńscy diabetycy maszerowali po zdrowie

Foto: Łomżyńscy diabetycy maszerowali po zdrowie
cz śr, 14 listopada 2007 12:25

Około 80 osób – łomżyńskich diabetyków – wzięło udział w pikiecie i marszu wokół starego Rynku w Łomży. Chorzy na cukrzycę w ten sposób domagali się opracowania lokalnej polityki zdrowotnej mającej na celu intensyfikację działań zmierzających do zapobiegania, a także leczenia i opieki nad pacjentami z cukrzycą. Dziś przypada Światowy Dzień Cukrzycy, który został ustanowiony w kolejną rocznicę odkrycia insuliny.

Apelują do NFZ o rozwagę

cz cz, 11 października 2007 13:26

Zaproponowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia zasady finansowania szpitali z terenu województwa podlaskiego mogą „spowodować pogorszenie dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych”. Do takich wniosków doszli zarząd województwa, starostowie tutejszych powiatów i rektor Akademii Medycznej w Białymstoku. Wspólnie wysłali od NFZ specjalne stanowisko w którym apelują „o ponowne przeanalizowanie zasad kontraktowania i rozliczania świadczeń zdrowotnych w 2008 r” i opracowanie nowych by zapewniały one „nie tylko optymalne funkcjonowanie zakładów opieki zdrowotnej, ale również byłby gwarancją zabezpieczenia mieszkańcom województwa podlaskiego świadczeń zdrowotnych na odpowiednim poziomie jakości i dostępności”.

NFZ chce oszczędzać na leczeniu w szpitalach

cz śr, 10 października 2007 09:11

Szpitale biją na alarm. Propozycje kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia na przyszły rok są znacznie poniżej potrzeb i oczekiwań. Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży podlaski oddział NFZ zaproponował na przyszły rok o kilka milionów złotych mniej pieniędzy niż zakładał kontrakt podpisany na początku tego roku.

Szpital liczy straty...

Foto: Szpital liczy straty...
cz pon, 01 października 2007 11:55

„W tym roku w wyniku przede wszystkim protestu lekarzy łomżyński szpital stracił już ponad 5 mln zł” – oceniał dyrektor placówki Marian Jaszewski. Gro tych strat zostało”wypracowanych” w maju i czerwcu gdy przez 40 dni lekarze prowadzili strajk, a przez ten czas szpital pracował jak na ostrym dyżurze. Straty jednak powstały także we wrześniu, gdy szpitalowi udało się wypracować niewiele ponad 80% zakontraktowanych z Narodowym Funduszem Zdrowia usług.

« · «« · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · 49 · 50 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę