Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Łomży?

Foto: Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Ło...
cz pon, 03 grudnia 2012 12:56

Marian Jaszewski dyrektor szpitala w Łomży – według nieoficjalnych informacji - miał złożyć rezygnację z tej funkcji. Sam tego nie potwierdza, ani nie dementuje. Mówi, że „to jego prywatna sprawa”, ale dodaje, że „do końca roku sprawa się wyjaśni”.

Szpital dopłaci pielegniarkom

Foto: Szpital dopłaci pielegniarkom
cz pon, 03 grudnia 2012 09:41

Ponad pół miliona pielęgniarkom i blisko 150 tysięcy innym grupom zawodowym – tyle musi wypłacić szpital w Łomży swoim pracownikom. To pieniądze należne im z tytułu wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku. Na konieczność wypłaty tych środków dyrekcji szpitala uwagę, po kontroli w placówce, zwróciła Państwowa Inspekcja Pracy. - Pieniądze pracownikom będą wypłacone w pięciu miesięcznych ratach – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala dodając, że pieniądze i tak byłyby wypłacone, ale szpital czekał na końcowe rozliczenie kontraktu z NFZ.

Waniewska już dyrektorem pogotowia

cz cz, 29 listopada 2012 13:28

Hanna Waniewska została dziś powołana na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjął zarząd województwa. Wcześniej wygrała ona konkurs na to stanowisko. Pani Waniewska ma być dyrektorem łomżyńskiego pogotowia przez 6 lat.

Kobieta pokieruje łomżyńskim pogotowiem

cz pt, 09 listopada 2012 16:05

Hanna Waniewska ma zostać nowym dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Informację tę przekazał wicemarszałek województwa Cezary Cieślukowski (PO), który stał na czele komisji konkursowej. - Tę kandydaturę poparła większość członków komisji – mówił Cieślikowski, dodając, że do konkursu zgłosiło się 7 chętnych.

Szpital w Łomży unowocześniany

cz pt, 09 listopada 2012 14:00

Cztery stoły operacyjne i tyle samo nowoczesnych zestawów do znieczulenia pacjentów oraz lamp operacyjnych pojawiło się na wyposażeniu bloku operacyjnego łomżyńskiego szpitala. - To pierwsze tak duże zakupy od 1997 roku i rzeczy, które były już praktycznie niezbędne do wymiany – mówił ordynator Bogdan Szumski, dziękując władzom województwa za finansowe wsparcie z kasy samorządu i funduszy unijnych. Urządzenia na blok operacyjny kosztowały około 1,8 mln zł. Jeszcze więcej pieniędzy - 2,5 mln zł – z tych samych środków, wydano na nowoczesne urządzenia do działu higieny szpitalnej. - Codziennie przygotowujemy kilkaset kilogramów materiału jałowego bez których w szpitalu żaden zabieg by się nie mógł odbyć – mówiła szefowa sterylizatorni Magda Ostaszewska.

Szpital wygrał w sądzie z NFZ-etem

Foto: Szpital wygrał w sądzie z NFZ-etem
cz cz, 27 września 2012 12:56

Grajewski szpital wygrał przed sądem 930 tysięcy złotych za świadczenia ponadlimitowe wykonywane w 2009 roku. Pieniądze ma mu wypłacić białostocki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyrok w tej sprawie wydał dzisiaj Sąd Apelacyjny w Białymstoku podnosząc niemal trzykrotnie kwotę zasądzoną przez sąd pierwszej instancji. Wyrok jest już prawomocny.

Szpitale na minusie, ale mniejszym...

cz pon, 10 września 2012 15:25

Poprawia się sytuacja finansowa szpitali w regionie. Z danych, które przekazano radnym województwa wynika, że za pierwsze półrocze łączna strata 16 podległych samorządowi województwa szpitali wyniosła ponad 13,5 mln zł, podczas gdy po pierwszych 6 miesiącach ubiegłego roku wynosiła prawie 30,5 mln zł. Szpital wojewódzki w Łomży zmniejszył stratę z 7 do 2,6 mln zł.

Ciepło, za ciepło...

Foto: Ciepło, za ciepło...
cz wt, 03 lipca 2012 12:17

Wysoka temperatura powietrza – powyżej 30 stopni Celsjusza - może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Upały niosą ze sobą ryzyko przegrzania się organizmu, odwodnienia czy udaru słonecznego. Takie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych – ostrzega sanepid i zachęca do zapoznania się z podstawowymi regułami zachowania się podczas upałów.

Pieniądze na przeprowadzkę „zakaźniaka”

cz wt, 19 czerwca 2012 08:43

Niemal 5 mln zł przekaże samorząd województwa podlaskiego na adaptację pomieszczeń szpitala na potrzeby przenoszonych oddziałów i przychodni z budynku Szpitala Zakaźnego w Łomży. Chodzi o przebudowę pomieszczeń głównym budynku szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy a przy okazji także adaptacja pomieszczeń na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki, które w związku z przeprowadzką „zakaźniaka” też zostaną przeniesione. Wszystkie prace remontowe mają zakończyć się w połowie grudnia.

Młode pielęgniarki w Łomży - oczepkowane

Foto: Młode pielęgniarki w Łomży - oczepkowane
cz pt, 27 kwietnia 2012 12:21

- Wykształcenie pielęgniarskie daje satysfakcję z niesienia pomocy chorym i cierpiącym oraz gwarantuje łatwą do znalezienia i dobrze płatną pracę, zwłaszcza w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki – tak Karol Ibrahim (lat 24) przedstawia motywy podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Urodzony w Białymstoku młodzieniec jest jednym z pięciu, którzy wraz z 29 koleżankami złożyli w czwartek ślubowanie podczas uroczystego „czepkowania” pielęgniarek.

Więcej wiedzieć, to bać się mniej...

Foto: Więcej wiedzieć, to bać się mniej...
cz pt, 20 kwietnia 2012 12:04

Specjaliści profesorowie, doktorzy ze Szczecina, Warszawy czy Białegostoku rozmawiają w Łomży o roli profilaktyki w nowoczesnej onkologii. Konferencję zorganizował Instytut Medyczny PWSIiP w Łomży. - W XXI wieku choroby nowotworowe stały się jednym z najczęściej podejmowanych tematów – mówiła na wstępie konferencji doktor Krystyna Wróblewska. - Najważniejsze by zapobiegać, wykryć jak najwcześniej i leczyć – mówiła dodając, że dla lekarzy bardzo ważny w tym wszystkim jest „świadomy pacjent”.

NFZ wybrał „lepiej” - dziś chorych z Łomży wysyła do... Białegostoku i Augustowa

Foto: NFZ wybrał „lepiej” - dziś chorych z Łomży wysy...
cz śr, 18 kwietnia 2012 12:05

Przez kilka ostatnich lat łomżanie na miejscu mogli wykonać profesjonalne badania i sprawdzić, czy nie zagraża im osteoporoza. W grudniu białostocki oddział NFZ-u wybrał jednak inną ofertę niż złożona przez placówkę, która dotychczas prowadziła poradnię osteoporozy. Niestety, okazuje się, ze nowy „wykonawca” nie sprostał wymaganiom. - Podlaski NFZ na początku kwietnia rozwiązał ze spółką PROMEDPOL umowę o udzielanie świadczeń w poradni leczenia osteoporozy w Łomży – przyznaje Małgorzata Jopich z białostockiego Funduszu i mieszkańców wysyła do poradni w Białymstoku i Augustowie. Tymczasem w Łomży od początku stycznia stoi nieużywany (sic!) nowoczesny densytometr do badania gęstości kości!

Najbliższa dyżurna apteka w Zambrowie

cz śr, 28 marca 2012 08:15

Jedyna apteka dyżurna w Łomży przy ul. Moniuszki 14 była nieczynna w niedzielę, 25. marca, bo nie działa od... 31 stycznia! Nadzór farmaceutyczny przed taką możliwością ostrzegał urzędniczki wydziału zdrowia Urzędu Miasta w styczniu, ale jak widać, bez żadnego skutku.

Wróci poradnia logopedyczna łomżyńskiego szpitala

cz śr, 22 lutego 2012 14:50

Podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął kolejne konkursy uzupełniające z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wśród nich był także ten dotyczący poradni logopedycznej w Łomży, która po trzech miesiącach „niebycia” od 1 marca powróci do szpitala. Przypomnijmy poradnia logopedyczna byłą jedną z kilku poradni zlikwidowanych w styczniu po niekorzystnych dla łomżyńskiego szpitala rozstrzygnięciach konkursów przez NFZ. Przeciwko jej zamknięciu protestowali korzystający z usług pacjenci, a po nagłośnieniu sprawy przez media Fundusz zdecydował się na rozpisanie konkursów uzupełniających.

Plan restrukturyzacji łomżyńskiego szpitala

Foto: Plan restrukturyzacji łomżyńskiego szpitala
cz pon, 20 lutego 2012 12:56

Zwolnienie 110 pracowników do 2018 roku przyniesie szpitalowi w tym czasie ponad 14,5 mln zł oszczędności. To jeden z elementów opracowanego „Programu Restrukturyzacji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży 2011 – 2018”. Sytuacja finansowa placówki „jest niekorzystna i niestabilna”, a odzwierciedleniem tego „jest wzrastające zadłużenie i brak możliwości zrównoważenia przychodów z kosztami.” Według danych za 2011 roku przychody ogółem szpitala wyniosły 93,5 mln zł, a jego zobowiązania na koniec roku przekroczyły 37 mln zł, przy czym wymagalne zbliżył się już do 16 mln zł.

Poradnie specjalistyczne wracają do łomżyńskiego szpitala

Foto: Poradnie specjalistyczne wracają do łomżyńskieg...
cz śr, 01 lutego 2012 12:52

Jeśli nic nadzwyczajnego nie nastąpi za tydzień wznowi prace pięć poradni specjalistycznych łomżyńskiego szpitala, które przestały funkcjonować od stycznia 2012 roku. - To poradnie: endokrynologiczna, kardiologiczna, nefrologiczna, reumatologiczna i urologiczna – mówi Marian Jaszewski, dyrektor szpitala – informując o pozytywnym rozstrzygnięciu przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursów uzupełniających z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. - Szpital w Łomży otrzymał także kontrakt na wykonywanie badań rezonansu magnetycznego.

Recepty z aptekarską dokładnością...

Foto: Recepty z aptekarską dokładnością...
cz pt, 13 stycznia 2012 15:13

- Wszelkie recepty z błędami, jak pieczątka z napisem, że decyzja o refundacji należy do NFZ, nie będą realizowane albo realizowane za 100-procentową odpłatnością – mówi Jarosław Mateuszuk, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku, na wieść, że Sejm nie przyjął dzisiaj zastrzeżeń aptekarzy do ustawy o refundacji leków. - Podtrzymujemy swoje stanowisko o realizacji recept, zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia z końca grudnia, i czekamy na stanowisko oraz dalsze wytyczne Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Wiejskie przychodnie bez ginekologów

cz pon, 09 stycznia 2012 10:00

Należące do Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży przychodnie w sześciu okolicznych gminach nie mogą świadczyć specjalistycznych usług z zakresu ginekologii i położnictwa. NFZ nie podpisał z ZPOZ kontraktu na funkcjonowanie poradni takich w Piątnicy, Jedwabnem, Nowogrodzie, Śniadowie, Miastkowie i Wiźnie.

Protesty po likwidacji szpitalnej poradni logopedycznej

cz pt, 06 stycznia 2012 16:13

Rodzice dzieci z okolic Kolna protestują przeciwko zlikwidowaniu poradni logopedycznej przy łomżyńskim szpitalu. Teraz, aby ich dzieci skorzystały darmowych porad logopedy, muszą jechać ponad 100 km do... Białegostoku. W liście wysłanym do Marszałka Województw Podlaskiego, Przewodniczącego Sejmiku i radnych, podkreślają, że „trwająca co najmniej półtorej godziny podróż w jedną stronę, poza dużymi kosztami, byłaby także niezwykle męcząca dla naszych dzieci, a dwudziestominutowe zajęcia zapewne nie przyniosłyby oczekiwanego rezultatu, bo umęczone podróżą dzieci nie będą w stanie normalnie ćwiczyć.”| Okazuje się, że przeciw likwidacji poradni logopedycznej w Łomży protestują też i inni, a NFZ ustępuje. - Bierzemy pod uwagę takie rozwiązanie jak możliwość ogłoszenia dodatkowego konkursu po to, żeby mieszkańcy tych miejscowości mieli do logopedy bliżej – mówił w Obiektywie TVP Białystok Adam Dębski, rzecznik podlaskiego NFZ.

Lekarze protestują i... przyjmują pacjentów

cz cz, 05 stycznia 2012 19:50

Kolejny spór zbiorowy lekarzy z rządem w sprawie wypisywania recept na leki refundowane potrwa przynajmniej do poniedziałku. Jednak łomżyńscy lekarze rodzinni zapewniają, że konflikt dotyczący dość kontrowersyjnej ustawy o lekach refundowanych nie dotknął, ani nie dotknie pacjentów. - Porozumienie Zielonogórskie uczestniczy w proteście przeciwko wadliwej ustawie o refundacji leków, ale normalnie przyjmujemy, badamy i diagnozujemy pacjentów oraz wystawiamy recepty – zapewnia dr Waldemar Pędziński, lider PZ w Łomży i powiecie łomżyńskim.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę