Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Berrator na szczupłą sylwetkę

Foto: Berrator na szczupłą sylwetkę
JJS śr, 23 sierpnia 2017 13:09

Jeśli ktoś twierdzi, że próbował już wszystkiego, ale nadal nie może zobaczyć widocznych efektów odchudzania, to tak naprawdę jest w błędzie. Skoro nie widzi wyników pracy, to nie zastosował jeszcze Berratora – najskuteczniejszego środka na spalanie tkanki tłuszczowej, dającego rewelacyjne rezultaty już po krótkim czasie stosowania. Warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat jego działania.

Dr Poznalski z Łomży mistrzem świata lekarzy w badmintonie

Foto: Dr Poznalski z Łomży mistrzem świata lekarzy w ...
cz pon, 21 sierpnia 2017 16:26

- Wielki wysiłek, wielkie upały powyżej 36 stopni Celsjusza i wielka satysfakcja, że zdobyłem złoty medal w badmintonie, srebrny w squoshu i dwa brązowe medale w tenisie stołowym: indywidualnie i w deblu ze Zbigniewem Szczepańskim, lekarzem ortopedą z Gliwic – mówi dr Antoni Poznalski (lat 72), lekarz stomatolog z Łomży, który reprezentował Polskę na Medigames 2017 w Marsylii na południu Francji. Mistrz Polski lekarzy w tenisie stołowym (2017, 2015), trenuje od kilku lat trzy razy w tygodniu po półtorej, dwie godziny z Karoliną Ładą z I ligi w KU AZS PWSIiP. - Na pewno stać mnie na to, aby na światowym podium tenisowym stanąć jeszcze wyżej – deklaruje z zapałem.

Na czym polega laserowe leczenie żylaków nóg?

Foto: Na czym polega laserowe leczenie żylaków nóg?
JJS pt, 11 sierpnia 2017 12:51

Żylaki to schorzenie, które może pojawić się w każdym wieku i może mieć różne podłoża. Czynnikami sprzyjającymi rozwojowi żylaków mogą być uwarunkowania genetyczne, a także rodzaj wykonywanej pracy. Co dokładnie może powodować żylaki i jak sobie z nimi poradzić? Czy są skuteczne metody leczenia tego schorzenia? O najważniejszych kwestiach związanych z żylakami kończyn dolnych piszemy w poniższym artykule.

Potrzebna jest krew

Foto: Potrzebna jest krew
cz cz, 10 sierpnia 2017 16:02

Pilnie potrzebna jest krew „0 Rh-”. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku potrzebuje także krwi wszystkich innych grup: 0 Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-, B Rh+, AB Rh- i AB Rh+. Do krwiodawców z regionu przyjedzie specjalny ambulans, w którym będą mogli oddać krew informuje Anna Ogrodnik-Wycik, kierownik łomżyńskiego oddziału RCKiK w Białymstoku.

Sildenafil może poprawić rezultaty operacji wszczepiania stentów?

Foto: Sildenafil może poprawić rezultaty operacji wsz...
JJS cz, 10 sierpnia 2017 10:37

Lek, który powszechnie wykorzystywany jest w leczeniu zaburzeń erekcji, być może już wkrótce zyska kolejne zastosowanie. Wedle najnowszych badań sildenafil może obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów u pacjenta po operacji implantacji stentów.

Zmarł Henryk Kirejczyk (+ 83), były dyrektor szpitala w Łomży

Foto: Zmarł Henryk Kirejczyk (+ 83), były dyrektor sz...
mm pon, 07 sierpnia 2017 16:56

- Doktor Henryk Kirejczyk całe życie przepracował w Łomży, zaś znany był i ceniony powszechnie jako bardzo skrupulatny i solidny lekarz chorób zakaźnych – wspomina zmarłego w niedzielę, 6. sierpnia, lekarza medycyny i dawnego dyrektora łomżyńskiego szpitala Henryka Kirejczyka (+ 83) dr Henryk Perkowski. - Urodził się 14. lutego 1934 roku we wsi Nierośno (gm. Dąbrowa Białostocka) i ukończył szkołę felczerską w Gorzowie Wielkopolskim . Zmiany w prawie spowodowały, że felczerzy najpierw pracowali i musieli uzupełniać swoje wykształcenie na studiach medycznych, dlatego przyszły specjalista chorób zakaźnych II stopnia został absolwentem Akademii Medycznej w Białymstoku w 1970. Dbał o chorych i był lekarzem etycznym zawodowo.

Godło „Szpitala Przyjaznego”

Foto: Godło „Szpitala Przyjaznego”
cz pon, 07 sierpnia 2017 13:10

W łomżyńskim szpitalu jest 15 łóżek na pododdziale onkologi. Rocznie przeprowadza się tu około 1500 hospitalizacji także dlatego, że stosowane są tu nowoczesne formy terapii – podanie leku podskórne, które umożliwia pacjentowi wyjście ze szpitala tego samego dnia. Właśnie za to placówka otrzymała godło „Szpitala Przyjaznego” kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. - To jest bardzo prestiżowe i bardzo satysfakcjonujące – mówi Małgorzata Wagner – Oleszczuk, koordynator pododdziału onkologii dodając, że to pierwsza tego typu nagroda.

Kleszcze atakują

Foto: Kleszcze atakują
cz cz, 03 sierpnia 2017 13:42

W lipcu u 185 osób w województwie podlaskim, o ponad 30% więcej niż w czerwcu, zdiagnozowano boreliozę. Groźna choroba, na którą nie ma szczepionki, przenoszona jest przez kleszcze. W tym roku wykryto ją już u 820 osób w województwie.

Szpital zarabia coraz więcej

Foto: Szpital zarabia coraz więcej
cz cz, 03 sierpnia 2017 13:13

Blisko 9 milionów złotych – trzy razy więcej niż w 2015 roku – wyniósł zysk netto Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży za 2016 rok. To był trzeci z rzędu rok, który łomżyński szpital zamknął zyskiem. Jak wynika z opublikowanych przez Urząd Marszałkowski danych w ubiegłym roku więcej zarobili także pracownicy szpitala. Na wynagrodzenia w placówce wydano 38,7 mln zł wobec 35,7 mln zł rok wcześniej.

Nojszewski zarobi mniej niż Bałata

Foto: Nojszewski zarobi mniej niż Bałata
cz wt, 25 lipca 2017 09:23

Nowy dyrektor szpitala w Łomży będzie zarabiał mniej niż jego poprzednik. Zarząd województwa podlaskiego powołując w ubiegłym tygodniu Romana Nojszewskiego na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ustalił mu wynagrodzenie miesięczne. Jest ono o blisko 2 tys. zł niższe od tego jakie przez ostatni roku należało się byłemu dyrektorowi szpitala Krzysztofowi Bałcie.

„Poprzeczka jest wysoko postawiona”

Foto: „Poprzeczka jest wysoko postawiona”
cz cz, 20 lipca 2017 12:06

- Mam nadzieje, że Pańska wiedza i doświadczanie menadżerskie zostaną wykorzystane z pożytkiem dla szpitala łomżyńskiego – mówił Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego wprowadzając Romana Nojszewskiego (60 lat) na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Dodawał, że po poprzednim dyrektorze „poprzeczka jest wysoko postawiona”. - Najważniejszy jest zespół, który może funkcjonować. Będę starał się tę poprzeczkę podnieść – mówił Nojszewski deklarując wolę bliskiej współpracy z zarządem województwa, Urzędem Marszałkowskim, ale także kadrą szpitala.

Nowy dyrektor szpitala w Łomży

cz śr, 19 lipca 2017 13:54

Potwierdziły się nasze piątkowe informacje. Roman Eugeniusz Nojszewski, zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej, został dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zarząd Województwa Podlaskiego dziś podjął stosowną uchwałę w tej sprawie. W czwartek ma być oficjalne wprowadzenie do łomżyńskiego szpitala nowego dyrektora, który funkcję ma pełnić przez 6 lat tj. do 20 lipca 2023 r

Czas kleszczy

Foto: Czas kleszczy
cz śr, 19 lipca 2017 09:43

W pierwszej połowie lipca w województwie podlaskim stwierdzono 91 zachorowań na boreliozę. Przez cały czerwiec takich przypadków było 139. Specjaliści podkreślają, że tradycyjnie już w regionie więcej zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze jest w drugim półroczu, co jest związane bezpośrednio z cyklem aktywności kleszczy w środowisku naturalnym.

Ze Szpitala Czerniakowskiego do szpitala łomżyńskiego

Foto: Ze Szpitala Czerniakowskiego do szpitala łomżyń...
cz pt, 14 lipca 2017 16:04

Roman Nojszewski wygrał konkurs na nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego Łomży – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. W piątek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbyły się przesłuchania kandydatów, którzy zgłosili się na konkurs po tym gdy z pracy na tym stanowisku zrezygnował Krzysztof Bałata. Nojszewski to były dyrektor Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. O tym czy obejmie stanowisko dyrektora szpitala w Łomży zdecydować musi jeszcze zarząd województwa podlaskiego.

Wielu chętnych na fotel dyrektora szpitala

Foto: Wielu chętnych na fotel dyrektora szpitala
cz śr, 05 lipca 2017 14:57

W ramach konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży wpłynęło 11 ofert: 7 z województwa podlaskiego, 3 z województwa mazowieckiego i 1 z województwa warmińsko-mazurskiego – podaje Urszula Arter, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

Palenie tytoniu i otyłość prowadzą do chorób i zgonów

cz pt, 23 czerwca 2017 16:23

- Zbliżamy się do sytuacji katastrofalnej: 60 procent mężczyzn w Polsce ma nadwagę i 50 procent kobiet. A najgorzej jest z dziećmi, za czasów Gierka sytuacja była lepsza, bo tylko 10 procent dzieci miało nadwagę, a od kiedy dobrobyt wszedł w Polskę, brak ruchu, komórki i komputery – co trzeci chłopiec ma nadwagę i co piąta dziewczyna – alarmował lekarzy i rodziców dr Henryk Perkowski, ordynator oddziału nefrologii Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na konferencji naukowej Oddziału Północno-Wschodniego Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego w Białymstoku. - Zdrowie zależy od zachowań i decyzji konkretnego człowieka, jeśli: rzuci palenie papierosów całkowicie, podejmie aktywność fizyczną, zredukuje alkohol, właściwie będzie się odżywiał, utrzyma zdrową masę ciała.

Choroby odkleszczowe

cz pt, 23 czerwca 2017 12:28

W pierwszej połowie czerwca w województwie podlaskim zarejestrowano 62 zachorowania na boreliozę. Dwa z nich dotyczyły Łomży i powiatu łomżyńskiego. W sumie w tym roku regionie na przenoszoną przez kleszcze boreliozę zachorowało już ok. pół tysiąca osób, a tradycyjnie już największy wzrost liczy nowych zachorowań notowany jest od czerwca do grudnia.

Szybki konkurs na dyrektora szpitala

Foto: Szybki konkurs na dyrektora szpitala
cz śr, 21 czerwca 2017 16:48

Zarządu Województwa Podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Kandydaci muszą zgłaszać się szybko. Oferty należy składać w terminie 10 dni od daty publikacji ogłoszenia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Zarządzenie marszałka z ogłoszeniem opublikowano dziś, a liczy się data wpływu do Urzędu.

Chory z cukrzycą według prezes Gołębiewskiej i dr. Ejsmonta

Foto: Chory z cukrzycą według prezes Gołębiewskiej i ...
cz pon, 12 czerwca 2017 11:47

- Ta choroba może dotknąć każdego z nas: w każdym wieku, niezależnie od płci, kraju i szerokości geograficznej. Jeżeli chcemy wiedzieć, czy jesteśmy chorzy, to powinniśmy przyjrzeć się swojemu życiu i postępowaniu – uświadamia objawy cukrzycy i jak z cukrzycą żyć Teresa Gołębiewska (lat 78), prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łomży, która od 35 lat działa profilaktycznie, aby łomżyniacy jak najdłużej ustrzegli się zawału, udaru czy stopy cukrzycowej, tj. trudno gojących się ran na nodze. - U małych dzieci i młodzieży warto zwrócić uwagę na objawy, jak chęć częstego picia i oddawania moczu. Widać to zwłaszcza w nocy, kiedy dziecko dużo pije i często sika. Dzieci chore na cukrzycę szybko chudną i wymiotują po zjedzeniu czegoś słodkiego, tracą przytomność...

Będą szukać następcy dyrektora Bałaty

Foto: Będą szukać następcy dyrektora Bałaty
cz wt, 30 maja 2017 16:06

Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął dziś oficjalnie rezygnację Krzysztofa Bałaty ze stanowiska dyrektora wojewódzkiego szpitala w Łomży. W przyszłym tygodniu ma rozpocząć procedura wyboru nowego szefa szpitala.

« · «« · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę