sobota, 19 stycznia 2019 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5893

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


II Łomżyński Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce.

Foto: II Łomżyński Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Tury...
Aneta Wiktorzak śr, 19 listopada 2008 13:00

Dnia 8 października 2008 r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 wzięła udział w II Łomżyńskim Konkursie Wiedzy o Gospodarce i Turystyce. Konkurs zorganizował Portal internetowy www.dlaczegopolska.pl wspólnie ze Stowarzyszeniem Społeczno - Gospodarczym „Silesiae”, Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Lokalnym patronem konkursu jest prezydent Łomży Jerzy Brzeziński, a krajowymi: Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

Wspomnienia maturzystów z wycieczki i Pielgrzymki na Jasną Górę

Foto: Wspomnienia  maturzystów z wycieczki i Pielgrzy...
Aneta Wiktorzak wt, 04 listopada 2008 14:45

W dniach 22 – 24.10.2008r. klasa IIIPA uczestniczyła w wycieczce: Kraków, Zakopane, Częstochowa. Wyjechaliśmy wcześnie rano w środę do Krakowa. Przy pięknej pogodzie zwiedzaliśmy ten historyczny gród. Byliśmy na Wawelu, w Kościele Mariackim i na Starym Rynku. Mogliśmy złożyć hołd wielkim Polakom: Józefowi Piłsudskiemu, Tadeuszowi Kościuszce, księciu Poniatowskiemu i wielu innym, których szczątki spoczywają w podziemiach Katedry Wawelskiej. Niesamowite przeżycie – mieć świadomość, że te miejsca były świadkami wielu doniosłych wydarzeń w historii.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

Foto: Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edu...
Aneta Wiktorzak pt, 31 października 2008 12:46

W dniu 22 października 2008r. odbyła się Uroczystość Wręczenia Dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej najlepszym uczniom województwa podlaskiego. Dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Macieja Żywno Wojewody Podlaskiego i Jerzego Kiszkiela Podlaskiego Kuratora Oświaty otrzymało 136 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali stypendium oraz 21 uczniów, którzy otrzymali stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Niepowtarzalną atmosferę tych chwil podkreśliła obecności znamienitych gości Pana Wojewody, dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców. Uroczystość uświetnił swym występem, jako dedykację dla najlepszych i najzdolniejszych uczniów województwa podlaskiego Zespół Muzyki Dawnej ,,CAPELLA ANTIQUA BIALOSTOCIENSIS” działającego przy Domu Kultury ,,Śródmieście” w Białymstoku. (Przedruk ze strony Kuratorium Podlaskiego).

Dzień Edukacji Narodowej

Foto: Dzień Edukacji Narodowej
Aneta Wiktorzak pt, 31 października 2008 12:33

„...Fizycy i matematycy, poloniści i biologowie pochwałę Waszej pracy śpiewam gorącym słowem” Trudno powiedzieć czy „Wiersz o wielkiej wdzięczności” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z którego pochodzi powyższy fragment powstał akurat z okazji Dnia Nauczyciela, lecz na pewno utwór ten kojarzy się z akademiami z tej okazji. Jak co roku w połowie października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, będąca okazją, aby wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty przekazać słowa uznania i wyrazy szacunku wyrazy uznania za trud i poświęcenie w codziennej pracy z wychowankami. Jak ciężka i trudna to praca, wiedziano już przed wiekami,. tworząc popularne przysłowie: „Komu nieba były wrogiem, czyniły go pedagogiem”

Ślubowanie klas pierwszych

Foto: Ślubowanie klas pierwszych
Aneta Wiktorzak pon, 06 października 2008 12:11

W roku szkolnym 2008/2009 naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży rozpoczęli uczniowie następujących klas pierwszych: •Klasa I A LO o rozszerzonym programie nauczania języków obcych (wych. E. Kordas), •Klasa I B LO o rozszerzonym programie nauczania biologii i chemii (wych. A. Białucha), •Klasa I C LO o rozszerzonym programie nauczania matematyki i geografii (wych. A. Drozd), •Klasa I PC o profilu zarządzanie informacją (wych. J. Krysiuk), •Klasa I TA w zawodzie technik ekonomista (wych. H. Grużewska), •Klasa I TB w zawodzie technik ekonomista (wych. M. Karwowska), •Klasa I TC w zawodzie technik handlowiec (wych. H. Cwalina), •Klasa I TL w zawodzie technik logistyk (wych. M. Salamońska), •Klasa I TT w zawodzie technik ruchu turystycznego (wych. P. Rogalski).

Uwaga absolwenci technikum!!!

Aneta Wiktorzak cz, 25 września 2008 09:10

UWAGA!!! Absolwenci technikum, którzy będą powtarzać etap praktyczny egzaminu w sesji wiosennej 2009 i później. Przypominamy, że deklaracje przystąpienia do egzaminu składamy osobiście w szkole do p. M. Salamońskiej do 20 grudnia 2008r. Jednocześnie informujemy, że od 2009 r. etap praktyczny egzaminu odbędzie się z wykorzystaniem programu finansowego firmy INSERT GT. W ferie zimowe od 26 stycznia 2009 do 6 lutego 2009r. w szkole organizowane będą kursy obsługi programów firmy INSERT GT, jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych.

Współzawodnictwo sportowe szkół województwa podlaskiego

Foto: Współzawodnictwo sportowe szkół województwa pod...
Aneta Wiktorzak śr, 24 września 2008 15:18

20 września 2008r. na stadionie miejskim w Białymstoku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego w ramach wojewódzkiej inauguracji roku sportowego 2008/2009.

Wspomnienia z pieszego rajdu

Foto: Wspomnienia z pieszego rajdu
Aneta Wiktorzak śr, 24 września 2008 15:14

Dnia 19.09.2008r. klasa I TT (klasa w zawodzie technik ruchu turystycznego – wychowawca mgr Piotr Rogalski) wzięła udział w pieszym rajdzie zorganizowanym przez łomżyński oddział PTTK.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Foto: Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009
Aneta Wiktorzak wt, 02 września 2008 15:48

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 w ZSE i O nr 6 w Łomży. 01 września 2008r. o godz. 9.00 Dyrektor szkoły Paweł Drożyner powitał zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Szczególnie gorące słowa skierował do uczniów klas pierwszych. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali przemówienia Ministra Edukacji Narodowej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Treść przemówień również zamieszczamy na stronie. Całej Radzie Pedagogicznej, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom z okazji nowego roku szkolnego życzymy dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień.

Prezentacje Pieśni i Piosenki Wojskowej „Na żołnierską nutę”.

Foto: Prezentacje Pieśni i Piosenki Wojskowej &#8...
Aneta Wiktorzak śr, 25 czerwca 2008 18:44

14 czerwca 2008r. w parku miejskim im. Wagów przy ul. Wojska Polskiego odbyły się Prezentacje Pieśni i Piosenki Wojskowej „Na żołnierską nutę”. Klub Fort, stowarzyszenie organizujące imprezę, wybrało miejsce nieprzypadkowo. To nawiązanie do przedwojennej tradycji koncertów parkowych orkiestry 33 pułku piechoty. Obecnie łomżyński garnizon nie ma orkiestry, zatem wybrano konkursowy sposób popularyzacji szacunku dla wojska i munduru. Prezentacje przygotowano przede wszystkim, ze względu na walory wychowawcze pieśni, która wyraża i budzi miłość do ojczyzny

Spływ kajakowy uczniów z "Ekonomika"

Foto: Spływ kajakowy uczniów z "Ekonomika"
Aneta Wiktorzak cz, 19 czerwca 2008 12:11

Spływ kajakowy był pomysłem uczennic klasy II B. Wspólnie wybraliśmy trasę i datę. Wycieczka odbyła się 10 czerwca 2008r. Udział w niej wzięli uczniowie klas II B oraz II C.

Osiagnięcia matematyczne uczniów "Ekonomika"

Foto: Osiagnięcia matematyczne uczniów "Ekonomik...
Aneta Wiktorzak cz, 19 czerwca 2008 12:03

Osiągnięcia matematyczne uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży ( r. szk. 2007/2008 ) W roku szk. 2007/ 2008 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących konkursach matematycznych: 1. Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży „ Kwadratura Koła” 2. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „ Euklides” 3. Międzynarodowy Konkurs „ Kangur Matematyczny 2008” 4. Podlaski Matematyczny Konkurs „ Dogonić Piotra Crugiera”.

„DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI” kwiecień 2008

Foto: „DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI” kwi...
Aneta Wiktorzak śr, 21 maja 2008 14:45

12 kwietnia 2008r. w godzinach od 10.00 d0 12.00 można było dowiedzieć się o proponowanych kierunkach kształcenia, zwiedzić całą szkołę oraz porozmawiać z uczniami ZSE i O nr 6 w Łomży. Na sali gimnastycznej odbyła część oficjalna oraz program artystyczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Rogalskiej. Wszystkim przybyłym dziękujemy i zapraszamy do nauki w naszej szkole.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Foto: ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Aneta Wiktorzak śr, 21 maja 2008 14:36

Dnia 28 kwietnia 2008r w naszej szkole odbył się apel z okazji 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia przygotowana przez p. Barbarę Borawską przybliżyła społeczności szkolnej historię już odległą, a jakże ważną dla ratowania Polski przed ostatecznym jej rozbiorem. Fragmenty Konstytucji i wiersze zaprezentowane przez uczniów klasy IIC napełnione były patriotyzmem.

Uroczystość pożegnania absolwentów

Foto: Uroczystość pożegnania absolwentów
Aneta Wiktorzak pon, 19 maja 2008 13:08

„Jak blask słońca oświetla wnętrze komnaty, tak nauka rozświetla umysł” Wang Chang Uroczystość pożegnania absolwentów W dniu 25 kwietnia 2008r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów kończących szkołę. Mury „Ekonomika” opuściło 220 absolwentów, którzy uczyli się w siedmiu klasach. Było to dla nich i całej społeczności szkolnej wydarzenie szczególnej rangi. Oto kolejni absolwenci podejmą zmagania z prawdziwym, dorosłym życiem.

Bez stresu napiszą maturę

Foto: Bez stresu napiszą maturę
Aneta Wiktorzak pt, 18 kwietnia 2008 13:14

Łomża. To już ostatni dzwonek, by zacząć uczyć się do matury. Jednak są już tacy, co indeks na wyższą uczelnię mają w kieszeni. Artykuł z "Gazety Współczesnej" z 17 kwietnia 2008r.

Podsumowanie projektu "Nasza szkoła"

Foto: Podsumowanie projektu "Nasza szkoła"
Aneta Wiktorzak pt, 18 kwietnia 2008 08:31

Uroczyste podsumowanie realizacji projektu „Nasza szkoła” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej odbyło się 11 marca 2008r. W uroczystości wzięli udział: Biskup Tadeusz Bronakowski, przedstawiciel władz oświatowych p. Kazimierz Borawski, zaproszeni dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie. Wyniki prac przedstawił dyrektor szkoły p. Paweł Drożyner, następnie p. Małgorzata Rogalska – koordynator projektu omówiła szczegółowo założone cele i osiągnięte rezultaty projektu. W PROGRAMIE ROZWOJU SZKOŁY - Projekt „Nasza Szkoła” w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży opracowano i wdrożono 16 programów szczegółowych, w których uczestniczyło bezpośrednio 601 uczniów.

Rekrutacja 2008

Foto: Rekrutacja 2008
Aneta Wiktorzak pon, 07 kwietnia 2008 11:51

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH i OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH nr 6 w Łomży ul. Kopernika 16 tel. 086 - 216 – 62 - 63 e-mail: zselomza@poczta.onet.pl www.ekonomik.4lomza.pl zaprasza uczniów, ich rodziców i nauczycieli gimnazjów na „DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI” 12 kwietnia 2008r. w godzinach od 10.00 d0 12.00 PRZYJDŹ, ZOBACZ, PRZEKONAJ SIĘ, ŻE JEST TO SZKOŁA TWOICH MARZEŃ!!!

Teraz czas uczyć się do matury

Foto: Teraz czas uczyć się do matury
Aneta Wiktorzak pon, 31 marca 2008 12:58

"Teraz czas uczyć się do matury" wywiad z uczennicą ZSE i O nr 6 w Łomży dla Gazety Współczesnej. Sylwia Załuska z Łomży pojawia się na wybiegach w kraju i za granicą. Wystąpiła w reklamie dla włoskiej telewizji. W maju zdaje maturę, a później wylatuje na kontrakt do Japonii. Dostała też propozycję pracy w Paryżu.

Dzień Kobiet w Ekonomiku

Foto: Dzień Kobiet w Ekonomiku
Aneta Wiktorzak pt, 14 marca 2008 08:27

„O, kobieto dla mnie niepojęta!” – pod takim tytułem 10.03.2008r. odbył się apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez Krzysztofa Domalewskiego i Wojciecha Mioduszewskiego i naszych uczniów

« · «« · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · 45 · 46 · 47 · 48 · 49 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę