niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Wykonawca na ełckie odcinki Via Baltica

Olsztyński oddział GDDKiA rozstrzygnął przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S61 na odcinku od Szczuczyna do Ełku i z Ełk do wsi Wysokie. Za najkorzystniejsze uznano oferty firmy POLAQUA, która ma już umowy na dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna i zaprojektowanie i zbudowanie jednego z łomżyńskich odcinków Via Baltica od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe.

Via Baltica - odcinek od Szczuczyna do Ełku
Via Baltica - odcinek od Szczuczyna do Ełku

Budowa drogi ekspresowej S61 na odcinku Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki o długości po ok. 20 km. Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km), zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie oraz zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km). W ubiegłym tygodniu poinformowano, że najkorzystniejszą ofertę na wykonanie zadania nr 3 złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Teraz olsztyński oddział GDDKiA ogłosił, że najkorzystniejsze oferty na realizację zadań nr 1 i nr 2 złożyła firma POLAQUA. Firma  za pierwszy odcinek (Szczuczyn – Ełk) chce otrzymać kwotę 534, 3 mln  zł, natomiast za drugi (Ełk – Wysokie) 613,2 mln zł.
Po ewentualnych odwołaniach i kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień  Publicznych GDDKiA będzie mogła podpisać umowy na realizację tych zadań. GDDKiA podaje, że zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0