sobota, 04 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Zbadają grunt pod obwodnicę Łomży

Foto: Zbadają grunt pod obwodnicę Łomży
cz pt, 03 lipca 2015 11:57

Ponad tysiąc wierceń na łączną głębokość blisko 6 kilometrów planują wykonać geolodzy badający grunt pod budowę fragmentu obwodnicy Łomży z nowym mostem przez Narew. Ten ma mieć długość około 1200 metrów. Most na estakadzie będzie rozciągał się nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną Narwi. Badania, które niebawem mają się rozpocząć mają określić warunki geologiczno -inżynierskie i tło geochemiczne dla potrzeb przygotowania dokumentacji geologiczno -inżynierskiej planowanej inwestycji.

Na ekspresówkę do Łomży pieniędzy nie starczy?

Foto: Na ekspresówkę do Łomży pieniędzy nie starczy?
cz śr, 01 lipca 2015 14:51

Na ponad półtora miliarda euro wyceniono budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka -Budzisko (granica państwa). Blisko 900 milionów euro potrzebnych na realizację tego zadnia Polska chciała pozyskać z zarządzanego bezpośrednio przez Komisję Europejską programu Connecting Europe Facility („Łącząc Europę”). Niestety wszystko wskazuje, że Polska otrzyma mniej niż połowę wnioskowanej kwoty. Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim propozycję podziału środków z budżetu pierwszego konkursu o wsparcie projektów transportowych z instrumentu Łącząc Europę. Na Via Baltica jest tam tylko 414,4 mln euro. To oznacza, że na całą drogę do Łomży tych pieniędzy na pewno nie starczy.

Za pół roku będzie obwodnica Szczuczyna

Foto: Za pół roku będzie obwodnica Szczuczyna
cz wt, 23 czerwca 2015 09:05

- Budowa obwodnicy Szczuczyna prowadzona jest zgodnie z harmonogramem i na dzisiaj planowany termin zakończenia prac w grudniu tego roku wydaje się niezagrożony – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDKKiA. Jak dodaje zaawansowanie rzeczowe prac w maju szacowane było na ok. 44 proc. Trwają prace m.in. przy układaniu podbudowy bitumicznej oraz roboty wykończeniowe na obiektach mostowych.

Via Baltica - jedna taka droga...

Foto: Via Baltica - jedna taka droga...
cz wt, 05 maja 2015 14:56

Podczas wtorkowego posiedzenia rząd upoważnił ministra infrastruktury i rozwoju do prowadzenia negocjacji z Komisją Europejską oraz zatwierdzenia planów pracy (oraz ich zmian) dla przebiegających przez Polskę korytarzy sieci bazowej TEN-T Bałtyk-Adriatyk oraz Morze Północne-Bałtyk. Ten drugi korytarz obejmuje także biegnącą przez Łomżę ekspresową Via Baltica.

GDDKiA za rok będzie gotowa do budowy Via Baltica

Foto: GDDKiA za rok będzie gotowa do budowy Via Baltica
cz pon, 27 kwietnia 2015 12:40

- Pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku będziemy gotowi do ogłaszania przetargów na budowę, w systemie projektuj i zbuduj, drogi S61 Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn – obiecał Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podczas sesji sejmiku województwa podlaskiego. Warunkiem aby tak się stało jest zapewnienie finansowania, czyli jest podpisanie przez panią premier nowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, w którym to programie ujęta jest realizacji drogi ekspresowej przez Łomżę.

Zbudować i rozebrać - tak trzeba twierdzi wiceminister

Foto: Zbudować i rozebrać - tak trzeba twierdzi wicem...
cz śr, 08 kwietnia 2015 13:31

Około 203 tys. zł (według bardzo uproszczonego szacunku kosztów) – ma kosztować rozebranie łącznic planowanego do budowy w ciągu S8 węzła Podborze pod Ostrowią Mazowiecką, gdy kilka lat później obok niego zostanie zbudowany drugi węzeł Podborze łączący S8 i S61. Wiceminister infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz w odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego „w sprawie planowanego marnotrawstwa pieniędzy przy budowie dróg ekspresowych” zapewnia, że „wydatki na wybudowanie łącznic węzła Podborze, które zaprojektowane są w poziomie terenu (a które później trzeba będzie rozebrać – dop. red.) nie będą wysokie”. Podkreśla także, że nie ma możliwości połączenia obu inwestycji.

Pracują już nad koncepcjami Via Baltica

Foto: Pracują już nad koncepcjami Via Baltica
cz wt, 07 kwietnia 2015 15:10

Przed Świętami Wielkiej Nocy białostocki oddział GDDKiA podpisał umowy na wykonanie Koncepcji Programowych sześciu części drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn – przekazał Rafał Malinowski z GDDKiA. Dokumenty, na podstawie których mają być ogłaszane przetargi na zaprojektowanie i zbudowanie „łomżyńskiego” odcinka Via Baltica, powinny być gotowe w ciągu 9 miesięcy.

Cała Via Baltica za pieniądze z „Łącząc Europę”?

Foto: Cała Via Baltica za pieniądze z „Łącząc Europę”?
cz pon, 02 marca 2015 16:38

Na ponad półtora miliarda euro wyceniono budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka -Budzisko (granica państwa). Blisko 900 milionów euro potrzebnych na realizację przedsięwzięcia Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju chce pozyskać z zarządzanego bezpośrednio przez Komisję Europejską instrumentu Connecting Europe Facility (CEF) czyli „Łącząc Europę”. Na pierwszy ogłoszony konkurs na te środki Polska zgłosiła 27 wniosków, a wśród nich jest też i ten dotyczący budowy całej Via Baltica. Jest to jedyny polski wniosek drogowy i dodatkowo największy kwotowo ze wszystkich złożonych.

Via Baltica coraz bliżej

Foto: Via Baltica coraz bliżej
cz śr, 25 lutego 2015 08:34

Niemal 9 milionów złotych ma kosztować Koncepcja Programowa budowy drogi ekspresowej nr S61 od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę po Szczuczyn. Zadanie podzielone jest na 6 części, a dwie z nich dotyczą obwodnicy Łomży. Tylko one mają kosztować 2 mln 65 tys zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku wskazała najkorzystniejsze oferty złożone w przetargu na opracowanie dokumentów. Drogowcy oczekują, że dokumenty będą gotowe na koniec roku, aby – zgodnie z zapowiedziami – na początku przyszłego roku ogłosić przetargi na jej zaprojektowanie i zbudowanie.

Zbudować by rozebrać "to planowe marnotrawstwo" - ocenia Kołakowski

Foto: Zbudować by rozebrać "to planowe marnotraw...
cz wt, 24 lutego 2015 13:21

Poseł Lech Kołakowski interpeluje do minister infrastruktury i rozwoju „w sprawie planowanego marnotrawstwa pieniędzy przy budowie dróg ekspresowych S8 i S61”. Posłowi chodzi o ujawnioną przez nas informacje, że drogowcy w ramach budowy kawałka S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego zamierzają zbudować węzeł drogowy, który prawdopodobnie już dwa trzy lata później będzie przynajmniej częściowo rozbierany gdy będzie budowane połączenie tej drogi z planowaną przez Łomżę ekspresówką S61. Wśród stawianych minister pytań posła jest też i jedno bezpośrednie: „Czy ponoszenie wydatków na wybudowanie węzła drogowego, który miałby zostać w większości rozebrany po dwóch – trzech latach od wybudowania jest racjonalne i uzasadnione ekonomicznie czy też jest zwykłym marnotrawstwem publicznych pieniędzy?”

Będą pieniądze na Via Baltica przez Łomżę

Foto: Będą pieniądze na Via Baltica przez Łomżę
cz pon, 16 lutego 2015 11:34

Pierwsze 2 mln złotych na budowę „łomżyńskiego” odcinak Via Baltica mają być wydane w 2016 roku. Rok później będzie to 45 mln zł, a dwa lata później już ponad miliard złotych. W sumie – jak zapewnia Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 na odcinak S61 od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn zapisanych jest 3 mld 326 mln 516,7 tys zł. - Zadanie to jest przewidziane do realizacji zgodnie z latami przedstawionymi w projekcie, tj. 2016-2020 - czytamy w odpowiedzi MIR na interpelacje posła Lecha Kołakowskiego.

S8 bez zjazdu na Via Baltica (na kilka lat?)

Foto: S8 bez zjazdu na Via Baltica (na kilka lat?)
cz pon, 09 lutego 2015 10:35

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę ostatniego fragmentu S8 od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy z województwem podlaskim. To niespełna 10-kilometrowy odcinek drogi z dwoma węzłami z których jeden nazwano Podborze. Zgodnie z planami dotyczącymi Via Baltica węzeł Podborze ma łączyć dwie ekspresówki – S8 na Białystok i S61 na Łomżę, ale w zlecanej teraz budowie S8 realizowany ma być tak jakby zjazdu na Łomżę wcale miało nie być. Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA tłumaczy, że to... prawda, bo to inny węzły Podborze. - Dość powiedzieć, że kiedy składano wniosek o decyzję środowiskową dla odcinka S8 Ostrów Mazowiecka – gr. województwa, drogi S61 w ogóle nie było, nie istniała w żadnych planach – podkreśla Malinowski dodając, że po wybudowaniu tego drugiego węzła, ze zjazdem na Łomżę, pierwszy ma zostać częściowo rozebrany. Wychodzi, że mniej więcej dwa – trzy lata po wybudowaniu.

Chętni do budowy drogi do Warszawy

Foto: Chętni do budowy drogi do Warszawy
cz śr, 04 lutego 2015 08:54

22 konsorcja i firmy z kraju i zagranicy zgłosiły się do udziału w przetargu na budowę odcinka drogi S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką w Wyszkowem. Wnioski do białostockiego oddziału GDDKiA, który przygotowuje także i tę inwestycję choć jest ona na terenie województwa mazowieckiego, złożyły firmy z Polski, Austrii, Czech, Hiszpanii i Włoch. Postępowanie jest dwuetapowe. Teraz urzędnicy z GDDKiA sprawdzają złożone wnioski i dopiero później wybrane firmy proszą o przedstawienie ofert cenowych.

Cała Via Baltica w 2020 roku?

Foto: Cała Via Baltica w 2020 roku?
cz pt, 23 stycznia 2015 13:51

Komisja Europejska określa priorytety w dziedzinie infrastruktury oraz potrzeby inwestycyjne dla Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) do 2030 r. Właśnie opublikowano dziewięć studiów na temat stanu prac oraz potrzeb rozwoju poszczególnych korytarzy sieci bazowej TEN-T. Dwa z tych korytarzy przebiegają przez Polskę, a częścią jednego z nich jest Via Baltica przebiegająca przez Łomżę. W raporcie zapisano, że ta droga powstanie w latach 2016-2020.

Koncepcje warte miliony...

Foto: Koncepcje warte miliony...
cz wt, 20 stycznia 2015 11:41

Na ponad 13,5 miliona złotych GDDKiA wyceniła prace nad Koncepcją Programową budowy drogi ekspresowej nr S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę po Szczuczyn. Sama obwodnica Łomży według ich wyliczeń miałaby pochłonąć niemal 4 mln zł. Wszystko wskazuje, że opracowanie Koncepcji uda się zlecić taniej, bo ubiegające się o zlecenie firmy, w 5 na 6 zadań, na które podzielono ekspresówkę, zaproponowały niższe ceny. Powyżej oczekiwań GDDKiA jest tylko zadanie obejmujące część obwodnicy Łomży.

Nowy „łomżyński” most przez Narew będzie... najprostszy

Foto: Nowy „łomżyński” most przez Narew będzie... naj...
cz wt, 13 stycznia 2015 17:19

Planowany do budowany w ciągu Via Baltica i obwodnicy Łomży most na Narwi będzie jednym z najdłuższych w Polsce. Jego długość wyniesie 1200 metrów, bo most na estakadzie będzie rozciągał się nie tylko nad korytem rzeki, ale całą doliną Narwi. I choć do budowy mostu jest jeszcze daleka droga, to drogowcy już wiedzą jak będzie on wyglądał. Niestety, choć w trakcie kilkuletnich prac nad planami Via Baltica i obwodnicy Łomży, było kilka ciekawszych koncepcji, wygrała ta najprostsza. Nie będzie wysokich na kilkadziesiąt metrów pylonów i grubych lin podtrzymujących jezdnie, ani wielkich stalowych łuków.

Obwodnica Łomży najtrudniejsza (?)

Foto: Obwodnica Łomży najtrudniejsza (?)
cz pt, 09 stycznia 2015 18:48

Dziesięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na opracowanie Koncepcji Programowej na drogę ekspresową S 61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. Drogowcy z GDDKiA zadanie podzielili na sześć części, przy czym dwie z nich dotyczą obwodnicy Łomży. Te zadania – choć cieszyły się najmniejszym zainteresowaniem projektantów. Na oba zgłosiło się „tylko” po czterech wykonawców.

Nie ma pieniędzy na łomżyńską Via Baltica?

Foto: Nie ma pieniędzy na łomżyńską Via Baltica?
cz śr, 07 stycznia 2015 14:34

W przekazanym do konsultacji projekcie „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023” nie widać pieniędzy przypisanych w kolejnych latach na budowę łomżyńskiego odcinaka Via Baltica i obwodnicy Łomży – alarmuje poseł Lech Kołakowski. Długo wyczekiwana inwestycja jest na liście zadań, oszacowane są wydatki na jej realizację - na poziomie pod 3,3 mld zł z Krajowego Funduszu Drogowego - ale na każdy kolejny rok – począwszy od 2014 do 2023 roku - za każdym razem jest to 0,0 (słownie: zero przecinek zero). Poseł podejrzewa, że może to wynikać z... omyłki pisarskiej, i prosi Minister Infrastruktury i Rozwoju o pilne wyjaśnienie sprawy.

Ekspresówką do Warszawy

Foto: Ekspresówką do Warszawy
cz pt, 02 stycznia 2015 12:57

Białostocki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na rozbudowę drogi Wyszków – Ostrów Mazowiecka do klasy dwujezdniowej drogi ekspresowej. To przetarg ograniczony. Na razie – do początku lutego - drogowcy czekają na wnioski od wykonawców chcących być dopuszczonymi do udziału w postępowaniu. Niemniej jak podaje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku ten kolejny, blisko 30-kilometrowy odcinek S8 na trasie Białystok – Warszawa powinien być gotowy w 2018 roku.

Łomżyńska Via Baltica na liście dużych do realizacji

Foto: Łomżyńska Via Baltica na liście dużych do reali...
cz pt, 02 stycznia 2015 10:03

Łomżyński odcinek Via Baltica wraz z obwodnicą Łomży powinien zostać ukończony w czwartym kwartale 2020 roku. Tak wynika z zapisów zatwierdzonego przez Komisję Europejską kilkanaście dni temu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Budowa drogi znalazła się na 13. miejscu załączonego do dokumentu tzw. „wykazu dużych projektów” drogowych.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę