Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

GDDKiA zapowiada otwarcie kolejnego odcinka S61

Główne zdjęcie
Fot. GDDKiA

W pierwszej połowie września udostępnimy do ruchu drugi z trzech fragmentów Via Baltica w woj. warmińsko-mazurskim – informuje GDDKiA. To odcinek od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe o długości 23,3 km. Oddanie do ruchu związane jest z zakończeniem przebudowy ronda w Ełku.

Odcinek Szczuczyn - Ełk Południe jest jednym z trzech odcinków drogi ekspresowej S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają odbiory techniczne tego odcinka, prowadzone przez inspektorów Wojewódzkich Inspektoratów Nadzoru Budowlanego w Olsztynie i Białymstoku. Odcinkiem Wysokie – Raczki można już jeżdzić od końca 2021 roku, a na przyszły rok zapowiadane jest zakończenie budowy odcinka S61 Ełk Południe – Wysokie. Do tego czasu ruch między odcinkami Szczuczyn - Ełk Południe i Wysokie - Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się, tak jak dotychczas, przez Ełk. Trasa przejazdu będzie prowadziła drogami krajowymi nr 65 i 16. W Ełku będą to ulice Grajewska, Przemysłowa i Suwalska. 

W związku z tym, że na trasie tej trwa obecnie przebudowa ronda (na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Przemysłowej) i ruch odbywa się tylko jednym pasem, GDDKiA zdecydowała  o udostępnieniu odcinka S61 po zakończeniu prac na rondzie. Te mają nastąpić w połowie września. 

Oddanie do użytkowania kolejnego odcinka pozwoli jednym ciągiem przejechać trasą S61 od Kisielnicy do Nowej Wsi Ełckiej odcinkiem o długości około 67 kilometrów. 

Wykonawcą ponad 23-kilometrowego fragmentu trasy od miejscowości Szczuczyn do węzła Ełk Południe o wartości 700 mln zł jest konsorcjum firm PORR i Unibep. Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF). Wartość Dofinansowania z UE wynosi 379 583 347 euro i obejmuje sześć zadań w ramach Projektu budowy drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę