Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Prezydent dostanie podwyżkę?

Foto: Prezydent dostanie podwyżkę?
cz cz, 14 października 2004 14:05

W najbliższą środę radni Łomży mają debatować nad podwyżką dla Prezydenta Miasta. Jan Jarota Przewodniczący Rady chce aby Jerzy Brzeziński zarabiał o niemal (bez 1 zł) 1000 zł więcej niż dotychczas. Po podwyżce wynagrodzenie Prezydenta Łomży wynieść ma dokładnie 9 tys. 993 zł brutto. W uzasadnieniu wniosku Przewodniczący Jarota napisał: “mając na uwadze wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność na tym stanowisku, a także skalę porównawczą wynagrodzeń innych prezydentów miast, które wielkością zbliżone są do naszego miasta proponuję ustalić: (...)” podwyżkę.

Obywatel Jedwabnego

Foto: Obywatel Jedwabnego
cz cz, 07 października 2004 13:18

"Chciałbym w całym tym nadbiebrzańskim regionie czuć się jak u siebie w domu" – tymi słowami rozpoczął profesor Tomasz Strzembosz swoją wizytę w Jedwabnym Słynny historyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Państwowej Akademii Nauk, przybył do Jedwabnego z dwóch powodów. Po pierwsze by odebrać honorowe obywatelstwo tego miasta, po drugi by promować swoją najnowszą książkę - "Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X 1939 -VI 1941".

Skopana Łomża

Foto: Skopana Łomża
cz cz, 30 września 2004 13:43

Prowadzone od kilku miesięcy remonty łomżyńskich dróg szybko się nie zakończą. Nie prędko też znikną z łomżyńskich ulic korki, które jak zwykle doskwierają kierowcom rano i po południu. Do tego dochodzą jeszcze pracownicy MPGKiM, którzy w godzinach szczytu dzielnie malują pasy.

Trzęsienie Łomży

Foto: Trzęsienie Łomży
cz cz, 23 września 2004 13:06

Pierwszy raz ziemia zatrzęsła się kilka minut po 13. Wstrząsy powtórzyły się kilkanaście minut po 15, to było prawdziwe... trzęsienie ziemi.

Powiatowe Centrum Ratownicze

cz cz, 16 września 2004 13:18

Służyć będziemy wszystkim. Zdarzają się różne interwencje. Czasami trzeba przeciwstawić się żywiołom, zdarza się również, że trzeba ratować bociana albo zdjąć kotka z drzewa – mówi komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łomży st. br Lucjan Porowski W miniony poniedziałek uroczyście otwarto w Łomży Powiatowe Centrum Ratownicze. Instytucja ma docelowo koordynować działania wszelkich służb w mieście odpowiedzialnych za interwencje w przypadku zagrożeń.

Społeczny przekładaniec

Foto: Społeczny przekładaniec
cz cz, 09 września 2004 11:34

2,5 mln. zł. dochodu wykazał za miniony rok, mieszkaniec Łomży prowadzący firmę. 805 tys. zł. – tyle zarobił inny, który nie prowadzi działalności gospodarczej. Uznając za kryterium, rozliczenia na PIT36 i PIT37, to rekordowe kwoty. Urząd Skarbowy w Łomży podliczył już ostatecznie rozliczenia dochodu, jaki w 2003 wykazali mieszkańcy miasta i powiatu. W sumie zarobiliśmy tyle by zapłacić ponad 62 mln. zł podatku.

Komu bije... dzwonek?

cz cz, 02 września 2004 11:14

Drodzy Uczniowie, Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, Rodzice i Przyjaciele Szkoły! Tradycyjnie, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Przed nami wszystkimi stoją nowe wyzwania. Starajmy się im sprostać, aby Uczniowie mieli jak najlepsze warunki nauki i by polska edukacja nadążała za wymaganiami stawianymi przez współczesny świat – tak Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki, powitał nowy rok szkolny.

Balkon Demoklesa

cz cz, 26 sierpnia 2004 12:55

W tym tygodniu specjaliści z Politechniki Białostockiej rozpoczęli kontrolę bloków przy ulicy Dmowskiego. Sprawdzany jest stan techniczny budynków. Inspekcja ma związek z zerwaniem się balkonu przy jednym z mieszkań.

Centrum Uciech...

Foto: Centrum Uciech...
cz cz, 19 sierpnia 2004 13:03

Sąd ekspertów powołany przez prezydenta miasta zakończył drugi etap konkursu na zagospodarowanie brzegów Narwi leżących w granicach miasta. Spośród czterech nadesłanych propozycji do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowano dwa.

Bezpieczeństwo rośnie, a Komendant odchodzi

Foto: Bezpieczeństwo rośnie, a Komendant odchodzi
cz cz, 12 sierpnia 2004 13:40

O 40% poprawiło się bezpieczeństwo (cokolwiek by to znaczyło), a o 20% wzrosła skuteczności łomżyńskich policjantów w wykrywaniu sprawców przestępstw – tak w dużym skrócie można zapisać to co powiatowym radnym ostatnio powiedział Komendant Miejski Policji w Łomży. Inspektor Andrzej Zaremba dodał, też że to ostatni jego raport i że po 36 latach pracy idzie na emeryturę.

"chcą aby ludzie obrzucili kamieniami ratusz"

Foto: "chcą aby ludzie obrzucili kamieniami ratu...
cz cz, 05 sierpnia 2004 13:26

“Szantażowi się nie poddamy” - tak Jarosław Koszewski z biura prasowego ratusza skomentował list jaki ostatnio otrzymali mieszkańcy kamienicy przy ul. Senatorskiej 7. Nadawcą listu jest Monika Krawczyk dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – właściciel kamienicy - która w kilkuzdaniowej notce informuje jej mieszkańców, że władze miasta odrzuciły szereg propozycji Fundacji dotyczących przejęcia nieruchomości przez miasto.

Gościnna Łomża

Foto: Gościnna Łomża
cz cz, 29 lipca 2004 14:04

Festyn pod hasłem Gościniec Łomżyński, zgromadził w amfiteatrze przy ulicy Zjazd kilka tysięcy ludzi a wśród nich Macieja Kuronia, Andrzeja Rosiewicza i ekipy z zespołów Brathanki i Boys.

Jezioro Łomża

Foto: Jezioro Łomża
cz śr, 21 lipca 2004 20:26

Poniedziałkowa, poranna burza spowodowała straty, które są trudne do oszacowania, bo głównie ponieśli je prywatni właściciele posesji znajdujących się w centrum miasta Przez kilkadziesiąt minut w poniedziałkowy ranek na mapie pojawiło się jezioro Łomża.

Muzyczne Lato

Foto: Muzyczne Lato
cz cz, 15 lipca 2004 13:23

Nie chcę zdradzać zamiarów na przyszły rok, ale chciałbym ściągnąć do Łomży prawdziwą, kilkudziesięcioosobową orkiestrę – mówi Jacek Szymański – dyrektor artystyczny i główna gwiazda festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża.

Jadą auta jadą

Foto: Jadą auta jadą
cz cz, 08 lipca 2004 11:31

Unia Europejska dała nam nie tylko podwyżki, ale i nieograniczone możliwość... przywiezienia z zachodu starego samochodu. Jako Europejczycy możemy kupić samochód gdzie tylko chcemy, jaki chcemy i taki na jaki nas stać. Zwłaszcza ten ostatni wyznacznik jest w tym miejscu szczególnie ważny. Na zachodzie stare auta są tańsze – dużo tańsze niż w Polsce.

Bieganina

Foto: Bieganina
cz cz, 01 lipca 2004 13:36

Dobiegł końca rok szkolny, a teraz od szkoły do szkoły biegają absolwenci gimnazjów i ich rodzice - powód – końca dobiega rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych.

Będzie uczelnia

Foto: Będzie uczelnia
cz cz, 24 czerwca 2004 13:49

W 586 lat od nadania Łomży praw miejskich, 5,5 roku po likwidacji województwa łomżyńskiego, w 53 dni po wstąpieniu do Unii Europejskiej wydano akt powołujący w Łomży publiczną szkołę wyższą.

No i wyg(b)rali (śmy)

Foto: No i wyg(b)rali (śmy)
cz cz, 17 czerwca 2004 13:23

Barbara Kudrycka (z Białegostoku, Platforma Obywatelska) i Bogusław Rogalski (z Olsztyna, Liga Polskich Rodzin) - to nasi europarlamentarzyści. Nie pochodzą z Łomży, ani z byłego Łomżyńskiego.

„wśród serdecznych przyjaciół - psy zająca zjadły”

Foto: „wśród serdecznych przyjaciół - psy z...
cz śr, 09 czerwca 2004 14:20

Ignacy Krasicki w bajce pt „Przyjaciele” opisał małego zajączka, który korzystając ze swobody skakał wesoło po łące i skubał trawkę. Miał wielu przyjaciół: konia, woła, kozła, owcę oraz cielątko. Wszyscy zgodnie korzystali z zielonego pastwiska. Pewnego razu nasz bohater usłyszał nadchodzące z daleka odgłosy polowania (szczekanie psów, trąbki) przestraszony udał się do swoich przyjaciół, prosząc ich o pomoc....

Nasze ulice ich kamienice!

Foto: Nasze ulice ich kamienice!
cz śr, 02 czerwca 2004 16:23

Kolejnych 25 wniosków o zwrot nieruchomości Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich otrzymał Prezydent Łomży od Komisji Regulacyjnej. W sumie Żydzi domagają się teraz 34 nieruchomości położonych w mieście.

« · «« · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · 43 · 44 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę