Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 lipca 2020 napisz DONOS@

Spór o laleczki

Foto: Spór o laleczki
cz cz, 16 grudnia 2004 13:27

Dziś przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie ma zapaść wyrok w sprawie laleczek kurpiowskich. Chodzi o spór jaki w sprawie możliwości wykorzystywania charakterystycznej pary kurpiowskiej toczy Browar Łomża z Urzędem Patentowym. Urząd ów nie zgodził się bowiem zarejestrować znaku graficznego Browaru Łomża z kurpiowskimi laleczkami uzasadniając, że jest on łudząco podobny do zarejestrowanego przed kilku laty znaku “Kurpie Doborowe” Browaru Brok-Strzelec.

Okup za trupa

Foto: Okup za trupa
cz cz, 09 grudnia 2004 15:06

20 tys. euro okupu zażądało czterech młodych łomżan od rodziny mężczyzny, którego porwano dwa i pół miesiąca wcześniej. Policjanci zatrzymali ich we wtorek na osiedlu południe przy przekazywaniu okupu. Później okazało się że mężczyzna, za którego żądano okupu już nie żyje. Jego ciało wykopano w nocy z wtorku na środę w okolicach Lasu Jednaczewskiego.

Łomża odbobrzona... chwilowo

Foto: Łomża odbobrzona... chwilowo
cz cz, 02 grudnia 2004 11:42

Bobrom, które “podgryzały” nasyp starego mostu przy ulicy Zjazd już nic nie grozi. Wszystkie zwierzęta zostały odłowione przez specjalistów z Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach i przesiedlone w bezpieczne miejsce. Okazało się, że w Łomży zamieszkiwała jedna rodzina bobrów, a afera rozkręcona wokół zwierząt... była absurdalna. Specjaliści od bobrów twierdzą, że całe zamieszanie, jak i podejmowane przez władze miasta próby załatwienia sprawy były niedorzeczne.

Trzy ofiary... zimy?

Foto: Trzy ofiary... zimy?
cz cz, 25 listopada 2004 17:50

“Prezydenci są wstrząśnięci. Bezdomni wybrali inną drogę życiową” – stwierdził J. Koszewski z biura prasowego ratusza, komentując tragiczną śmierć trzech bezdomnych. Pomiędzy ulicami: Spokojną, Sikorskiego, Al. Legionów i Al. Piłsudskiego jest dzielnica przemysłowa. Niby centrum Łomży, a jednak ubocze. We wtorek po południu, w jednej ze znajdujących się tu komór węzła ciepłowniczego, przy ul. Żabiej, rozegrała się prawdziwa tragedia.

Primum superzwiązek

Foto: Primum superzwiązek
cz cz, 18 listopada 2004 12:42

Na początku tygodnia minął termin zgłaszania wniosków do NFZ. Wnioski mieli obowiązek zgłaszać lekarze rodzinni, a dotyczyły one możliwości leczenia pacjentów w przyszłym roku. Część z nich tego nie zrobiła, problem w tym, że to lwia część, prawie 75% wszystkich lekarzy w województwie podlaskim. Czy widmo zamkniętych przychodni po nowym roku znów się powtarza?

Niepodległa

Foto: Niepodległa
mm śr, 10 listopada 2004 08:42

O tym jak cenna jest niepodległość Polacy przekonali się kilkakrotnie w swojej historii. Najdotkliwiej odczuli to w momencie jej utraty, w 1795 r. Nie wszyscy jednak zwątpili w możliwość odrodzenia się ukochanego przez nich państwa. To oni z chwilą kiedy Rzeczpospolita znikła z map Europy rozpoczęli trwający 123 lata proces walki o odzyskanie tej najważniejszej rzeczy, świadczącej o wolności i niezależności każdego narodu. W walkę tę włączyli się także mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej, którzy jeszcze w 1794 r. brali udział w powstaniu kościuszkowskim, wchodząc w skład Batalionu Wolonterów (ochotników) Łomżyńskich oraz walcząc w ramach pospolitego ruszenia. Nie zabrakło ich też w okresie Księstwa Warszawskiego w walkach z Austriakami. Niestety i tym razem znaleźli się w gronie tych, którzy ostatecznie w 1813 r. jeszcze raz poczuli gorzki smak porażki. Doświadczenie to było tym dotkliwsze, że dotykało pokolenie pamiętające czasy wolności.

Pół (miliona) kadencji

Foto: Pół (miliona) kadencji
cz cz, 04 listopada 2004 14:08

Przewodniczący Rady Jan Jarota gdyby pieniądze z diety wpłacał na konto bankowe miałby tam niemal 40 tys. zł. Przewodnicząca Miejskiej Komisji Finansów i Skarbu Miasta Alicja Konopka za diety które w tej kadencji dostała z miejskiej kasy (ok. 25 tys. zł) mogłaby kupić np. pół nowego samochodu marki Ford Focus. W sumie na półmetku kadencji na miejskich radnych wydaliśmy niemal pół miliona złotych.

Samochodowy zawrót głowy

cz cz, 28 października 2004 13:42

4 tys używanych samochodów trafiło do byłego województwa podlaskiego w niespełna pół roku od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z wewnątrzwspólnotowego nabycia pojazdów samochodowych korzystało w ciągu tego okresu niewiele mniej obywateli. Gro sprowadzonych samochodów dało jednak powód do rozwoju i powstania kilku autokomisów.

Oddział już „ograniczony” jest!

Foto: Oddział już „ograniczony” j...
cz śr, 20 października 2004 20:32

Kolejny raz piszemy o tym, że Nie ma Funduszy na Zdrowie. Sytuacja z miesiąca na miesiąc jest coraz gorsza. Szpitale, w najlepszym wypadku, by nie zamykać oddziałów, ograniczają przyjęcia pacjentów. Na niektórych oddziałach Szpital Wojewódzki w Łomży ograniczył przyjmowanie pacjentów. Szpital nie przyjmuje tych s`poza terenu powiatu łomżyńskiego – informuje dyrektor placówki Marian Jaszewski. Oczywiście chodzi tu o przypadki, kiedy nie ma zagrożenia życia i zdrowia pacjentów. Ograniczenia dotykają jednak tych najmłodszych. Problemy z przyjęciem dzieci pojawiły się na początku, na Oddziale Intensywnej Opieki Noworodków i Ginekologiczno – Położniczym.

Prezydent dostanie podwyżkę?

Foto: Prezydent dostanie podwyżkę?
cz cz, 14 października 2004 14:05

W najbliższą środę radni Łomży mają debatować nad podwyżką dla Prezydenta Miasta. Jan Jarota Przewodniczący Rady chce aby Jerzy Brzeziński zarabiał o niemal (bez 1 zł) 1000 zł więcej niż dotychczas. Po podwyżce wynagrodzenie Prezydenta Łomży wynieść ma dokładnie 9 tys. 993 zł brutto. W uzasadnieniu wniosku Przewodniczący Jarota napisał: “mając na uwadze wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność na tym stanowisku, a także skalę porównawczą wynagrodzeń innych prezydentów miast, które wielkością zbliżone są do naszego miasta proponuję ustalić: (...)” podwyżkę.

Obywatel Jedwabnego

Foto: Obywatel Jedwabnego
cz cz, 07 października 2004 13:18

"Chciałbym w całym tym nadbiebrzańskim regionie czuć się jak u siebie w domu" – tymi słowami rozpoczął profesor Tomasz Strzembosz swoją wizytę w Jedwabnym Słynny historyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Państwowej Akademii Nauk, przybył do Jedwabnego z dwóch powodów. Po pierwsze by odebrać honorowe obywatelstwo tego miasta, po drugi by promować swoją najnowszą książkę - "Antysowiecka partyzantka i konspiracja nad Biebrzą X 1939 -VI 1941".

Skopana Łomża

Foto: Skopana Łomża
cz cz, 30 września 2004 13:43

Prowadzone od kilku miesięcy remonty łomżyńskich dróg szybko się nie zakończą. Nie prędko też znikną z łomżyńskich ulic korki, które jak zwykle doskwierają kierowcom rano i po południu. Do tego dochodzą jeszcze pracownicy MPGKiM, którzy w godzinach szczytu dzielnie malują pasy.

Trzęsienie Łomży

Foto: Trzęsienie Łomży
cz cz, 23 września 2004 13:06

Pierwszy raz ziemia zatrzęsła się kilka minut po 13. Wstrząsy powtórzyły się kilkanaście minut po 15, to było prawdziwe... trzęsienie ziemi.

Powiatowe Centrum Ratownicze

cz cz, 16 września 2004 13:18

Służyć będziemy wszystkim. Zdarzają się różne interwencje. Czasami trzeba przeciwstawić się żywiołom, zdarza się również, że trzeba ratować bociana albo zdjąć kotka z drzewa – mówi komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łomży st. br Lucjan Porowski W miniony poniedziałek uroczyście otwarto w Łomży Powiatowe Centrum Ratownicze. Instytucja ma docelowo koordynować działania wszelkich służb w mieście odpowiedzialnych za interwencje w przypadku zagrożeń.

Społeczny przekładaniec

Foto: Społeczny przekładaniec
cz cz, 09 września 2004 11:34

2,5 mln. zł. dochodu wykazał za miniony rok, mieszkaniec Łomży prowadzący firmę. 805 tys. zł. – tyle zarobił inny, który nie prowadzi działalności gospodarczej. Uznając za kryterium, rozliczenia na PIT36 i PIT37, to rekordowe kwoty. Urząd Skarbowy w Łomży podliczył już ostatecznie rozliczenia dochodu, jaki w 2003 wykazali mieszkańcy miasta i powiatu. W sumie zarobiliśmy tyle by zapłacić ponad 62 mln. zł podatku.

Komu bije... dzwonek?

cz cz, 02 września 2004 11:14

Drodzy Uczniowie, Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, Rodzice i Przyjaciele Szkoły! Tradycyjnie, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Przed nami wszystkimi stoją nowe wyzwania. Starajmy się im sprostać, aby Uczniowie mieli jak najlepsze warunki nauki i by polska edukacja nadążała za wymaganiami stawianymi przez współczesny świat – tak Minister Edukacji Narodowej i Sportu Mirosław Sawicki, powitał nowy rok szkolny.

Balkon Demoklesa

cz cz, 26 sierpnia 2004 12:55

W tym tygodniu specjaliści z Politechniki Białostockiej rozpoczęli kontrolę bloków przy ulicy Dmowskiego. Sprawdzany jest stan techniczny budynków. Inspekcja ma związek z zerwaniem się balkonu przy jednym z mieszkań.

Centrum Uciech...

Foto: Centrum Uciech...
cz cz, 19 sierpnia 2004 13:03

Sąd ekspertów powołany przez prezydenta miasta zakończył drugi etap konkursu na zagospodarowanie brzegów Narwi leżących w granicach miasta. Spośród czterech nadesłanych propozycji do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowano dwa.

Bezpieczeństwo rośnie, a Komendant odchodzi

Foto: Bezpieczeństwo rośnie, a Komendant odchodzi
cz cz, 12 sierpnia 2004 13:40

O 40% poprawiło się bezpieczeństwo (cokolwiek by to znaczyło), a o 20% wzrosła skuteczności łomżyńskich policjantów w wykrywaniu sprawców przestępstw – tak w dużym skrócie można zapisać to co powiatowym radnym ostatnio powiedział Komendant Miejski Policji w Łomży. Inspektor Andrzej Zaremba dodał, też że to ostatni jego raport i że po 36 latach pracy idzie na emeryturę.

"chcą aby ludzie obrzucili kamieniami ratusz"

Foto: "chcą aby ludzie obrzucili kamieniami ratu...
cz cz, 05 sierpnia 2004 13:26

“Szantażowi się nie poddamy” - tak Jarosław Koszewski z biura prasowego ratusza skomentował list jaki ostatnio otrzymali mieszkańcy kamienicy przy ul. Senatorskiej 7. Nadawcą listu jest Monika Krawczyk dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – właściciel kamienicy - która w kilkuzdaniowej notce informuje jej mieszkańców, że władze miasta odrzuciły szereg propozycji Fundacji dotyczących przejęcia nieruchomości przez miasto.

« · «« · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · 42 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę