Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Pierwszy wypadek

cz pt, 07 stycznia 2005 09:42

W nocy zdarzył się pierwszy w tym roku na terenie powiatu łomżyńskiego i miasta Łomży wypadek drogowy. Dwadzieścia minut przed północą na drodze Piątnica - Jeziorko samochód marki Volgswagen Passat wypadł z drogi na jednym z jej łuków, wpadł do rowu i koziołkował. Jak informuje Piotr Jarominiak naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Samochodem podróżowało dwoje 23-latków. Kierowca – mężczyzna wyszedł z niego bez szwanku, a pasażerka z doznanymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala, który po kilku godzinach opuściła na własne żądanie.

Dobre anioły będą z nami

cz cz, 06 stycznia 2005 12:52

W niedzielę 9. stycznia ruszy 13-sty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radosne rytmy Orkiestry będą rozbrzmiewać w całej Polsce i za granicą, m.in. w wielu państwach europejskich, USA, Arabii Saudyjskiej, Egipcie i we wszystkich bazach wojskowych w Iraku. Wielka scena stanie także w Łomży na Starym Rynku. Ale oprócz tego stanie też wielki wóz transmisyjny TVP. Po raz pierwszy cała Polska zobaczy jak bawi się Łomża.

Miliony na rozwój rolnictwa

cz cz, 06 stycznia 2005 07:46

Podlaski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała wypłaty 413 z 450 umów zawartych z rolnikami w ramach SAPARD. Był to główny program wsparcia rozwoju rolnictwa realizowany z fundusz Unii Europejskiej przed przystąpieniem do niej Polski. W ramach SAPARDu rolnicy mogli starać się m.in.: o dofinansowanie zakupu ciągników. W sumie wartość wszystkich sapardowskich umów z rolnikami to 23 mln zł. Ogromna większość z rolników już pieniądze dostała, a kolejne umowy będą sukcesywnie realizowane w następnych miesiącach.

Okręgowe większe

cz śr, 05 stycznia 2005 18:50

Z nowym rokiem powiększyły się obszary działania Prokuratury Okręgowej i Sądu Okręgowego w Łomży. Po czterech latach “do macierzy” powrócił prokuratorski i sądowy rejon grajewski. Od lipca 2001 roku tamtejsza Prokuratura Rejonowa jak i Sąd Rejonowy podlegały pod Suwałki, teraz znowu podlegają pod Łomżę.

Coraz większy Dar Serca

cz nie, 02 stycznia 2005 23:24

Ponad 34 tys. zł. – tyle pieniędzy uzbierali w niedzielę gimnazjaliści kwestujący w „Noworocznym Darze Serca”. Kwestę po raz szósty zorganizowało łomżyńskie gimnazjum nr 8. Tym razem uczniów tej szkoły wspierali koledzy z całego regionu. W kwestę włączyli się bowiem szkoły z Łomży, Piątnicy, Miastkowa, Ciechanowca, Zambrowa, Stawisk, Grajewa, Śniadowa, Wizny, Puchały, Wygody, Kupisk, Małego Płocka, Pruszek, Jedwabnego i Nowogrodu.

66 rocznica śmierci Dmowskiego

Foto: 66 rocznica śmierci Dmowskiego
cz nie, 02 stycznia 2005 14:19

W niedzielę minęła 66 rocznica śmierci Romana Dmowskiego. To jeden z najwybitniejszych polskich polityków XX wieku. Przywódca i ideolog Narodowej Demokracji zmarł 2 stycznia 1939 roku w Drozdowie pod Łomżą. Przez kilka ostatnich miesięcy swego życia mieszkał w dworze Lutosławskich. Po śmierci jego trumnę niesiono pieszo z Drozdowa do Łomży skąd pociągiem przewieziono ją do Warszawy. Tam pogrzeb Romana Dmowskiego, mimo utrudnień ze strony władz sanacyjnych, był wielką manifestacją narodową.

Liczniki w podzielniki czyli nowe zasady rozliczania zużycia wody w ŁSM

Foto: Liczniki w podzielniki czyli nowe zasady rozlic...
cz so, 01 stycznia 2005 21:23

„Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży uprzejmie informuje że od 1 lutego 2005 roku wprowadza pełne rozliczenie kosztów zużycia wody w budynkach poprzez zastosowanie współczynników korygujących wskazania wodomierzy lokalowych.” Zgodnie z zamierzeniami odczytane z zamontowanych w mieszkaniach liczników zużycie wody będzie pomnożone przez współczynnik korygujący. Wprowadzenie tej zasady dla większości mieszkańców spółdzielni oznaczało będzie podwyżkę.

Dwa i pół miliona odsłon w 2004 roku

Foto: Dwa i pół miliona odsłon w 2004 roku
cz so, 01 stycznia 2005 20:20

Niemal 2,5 mln razy odsłaniane były strony Regionalnego Portalu 4lomza.pl w 2004 roku. W porównaniu z 2003 rokiem liczba odsłon wzrosła o niemal 150%. Porównywalny był także wzrost liczby odwiedzin i użytkowników. W całym 2004 roku z www.4lomza.pl połączyło się niemal 233 tysiące różnych komputerów.

Sylwester na rynku 2004/2005

Foto: Sylwester na rynku 2004/2005
mm so, 01 stycznia 2005 01:49

Noworoczny Dar Serca po raz szósty

cz pt, 31 grudnia 2004 22:13

Gimnazjaliści z Jedwabnego i Nowogrodu dołącza do kwesty „Noworoczny Dar Serca”. Pomysł organizacji kwesty pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” zrodził się przed sześciu laty wśród uczniów gimnazjum nr 8 w Łomży. Z biegiem lat pomysł ten podchwycili także inni. W najbliższej kweście, w niedzielę 2 stycznia 2005 roku, od wczesnych godzin porannych do wieczora na ulicach i w pobliżu kościołów kwestować będą uczniowie gimnazjów z Łomży, Piątnicy, Miastkowa, Ciechanowca, Zambrowa, Stawisk, Grajewa, Śniadowa, Wizny, Puchały, Wygody, Kupisk, Małego Płocka, Pruszek, Jedwabnego i Nowogrodu.

Poseł Fedorowicz (LPR) głosował za nieobecnego kolegę

cz pt, 31 grudnia 2004 20:32

Do 5 lat więzienia grozi oskarżonemu o poświadczenie nieprawdy posłowi Ligi Polskich Rodzin Andrzejowi Fedorowiczowi, który na posiedzeniu sejmowej komisji głosował za nieobecnego kolegę z klubu. W piątek Prokuratura Okręgowa wysłała akt oskarżenia przeciw Fedorowiczowi do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście - poinformował rzecznik prokuratury Maciej Kujawski.

Sylwestrowa dyspensa

cz cz, 30 grudnia 2004 23:35

Ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek zwolnił wiernych całej diecezji i gości przebywających dziś na jej ternie z obowiązku zachowania praktyk pokutnych. Zgodnie z czwartym przykazaniem kościelnym w każdy piątek wierni powinni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz nie uczestniczyć w zabawach. Niemniej dziś przypada Sylwester i wielu katolików prosiło biskupów w całym kraju o dyspensę, czyli rozluźnienie kościelnego prawa. Takowej dyspensę obowiązującą na terenie całej diecezji udzialił biskup łomżyński.

Apel Biskupa Stanisława Stefanka

Foto: Apel Biskupa Stanisława Stefanka
cz cz, 30 grudnia 2004 17:26

"O serce wrażliwe i hojną dłoń gorąco proszę" - tak Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek zwrócił się do duszpasterzy Diecezji Łomżyńskiej. Biskup zaapelował o zorganizowanie zbiórki przy świątyniach w niedzielę 9 stycznia 2005 roku. Pieniądze mają być przekazane na pomoc ofiarom tragicznych wydarzeń w południowo-wschodniej Azji. Biskup przyłączył się tym samym do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który zaapelował, aby 9 stycznia zbiórki odbyły się w całej Polsce.

Obywatel płatnik

cz cz, 30 grudnia 2004 13:29

Drożej będzie się żyło w Łomży w przyszłym roku. Rada miejska dokonała podwyżek wszystkich lokalnych podatków. Korekty w porównaniu do stawek obowiązujących obecnie na ogół zgadzają się ze wskaźnikiem inflacji. I tak za 1m.kw. mieszkania lub domu na terenie miasta zapłacimy 52 gr. Jeżeli lokal przeznaczony jest na działalność gospodarczą, kwota ta rośnie do 17 zł.

15 lat III Rzeczpospolitej

Foto: 15 lat III Rzeczpospolitej
cz śr, 29 grudnia 2004 06:11

29 grudnia 1989 - Sejm dokonał zmian w konstytucji, co oznaczało formalny koniec PRL. Zmienił nazwę państwa na Rzeczpospolita Polska, wykreślono artykuł o przewodniej roli PZPR, wprowadzono zapis o swobodzie tworzenia partii politycznych, zagwarantowano swobodę działalności gospodarczej i uzupełniono wizerunek Orła Białego w godle o koronę.

Kolejki w internecie

cz pon, 27 grudnia 2004 08:47

Nawet ponad dwa i pół roku muszą czekać na wizytę u dentysty niektórzy mieszkańcy podlaskiego. Tutejszy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował w internecie listy kolejkowe do szpitali, gabinetów specjalistycznych, lekarzy i dentystów. Obowiązek sporządzania takich list pacjentów wprowadziła nowa ustawa zdrowotna. Wszyscy świadczeniodawcy co miesiąc muszą wysyłać do Narodowego Funduszu Zdrowia kolejkowe raporty – a ten opublikował je na swojej stronie internetowej. Z danych za grudzień wynika, że w kolejkach np. u dentysty stoi kilka tysięcy osób. Rekordowa kolejki mają nawet ponad tysiąc nazwisk, a w przypadku jednego gabinetu stomatologicznego w Supraślu na przyjęcie trzeba poczekać ponad 1200 dni – czyli niemal trzy lata.

Już jest - Biuletyn nr 42

cz nie, 26 grudnia 2004 21:27

Ukazał się kolejny już 42 numer Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. Bezpłatny kwartalnik wydawany jest niemal od samego początku istnienia w Łomży amazonek. Od kilku miesięcy jest on dostępny także w internecie na stronie: www.amazonki.4lomza.pl. W najnowszym numerze m.in.: dr Maria Górnaś pisze o możliwości leczenia rozsianego raka piersi i rozmowa z prof. dr hab. Alfredą Padzik-Graczyk, kierownikiem Pracowni Biochemii i Spektroskopii w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie o tym jak rozpoznać raka.

Herodowe prawa i Herodowa zbrodnia

cz so, 25 grudnia 2004 22:22

„Gdyby Święty Józef zawitał dzisiaj z „Dziecięciem i Jego Matką” do naszych domów zastałby bardzo zróżnicowaną atmosferę – doznałby bardzo różnego przyjęcia. Jest wiele domów, w których zjednoczona rodzina przyjęłaby Gości z radością; (...) Niestety znalazłyby się także domy, w których nie ma miejsca dla Dzieciątka. Serca zamknięte na dar życia, a przecież Polska wymiera! Nasze rodziny nie mają odwagi podjąć powołania rodzicielskiego.” - To fragment listu pasterskiego biskupa łomżyńskiego na Dzień Świętej Rodziny – listu, który w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia został odczytany we wszystkich parafiach diecezji łomżyńskiej.

Szopka u kapucynów

Foto: Szopka u kapucynów
cz pt, 24 grudnia 2004 09:22

Po pasterce w kościele Ojców kapucynów otwarto tamtejszą bożonarodzeniową szopkę. To najstarsza w regionie ruchoma szopka. Wybudował ją w kilka lat po II Wojnie Światowej Bronisław Świerszcz jako wotum wdzięczności za ocalenie. W ubiegłym roku szopka kapucynów przeszła gruntowną renowację. Jak podkreśkla ojciec Waldemar Grubka – gwardian klasztoru - uporządkowano ją tematycznie począwszy od Betlejem, przez krajobraz Asyżu na podstawie fresków fresków Giotta, Watykan i Kurpiowszczyznę i miasto Łomżę.

Wigilia

cz pt, 24 grudnia 2004 06:10

Wigilia w polskiej obyczajowości jest świętem bardzo rodzinnym, powszechnie uważanym za najważniejszy dzień w roku. Niemniej to ostatni dzień adwentu – czyli oczekiwania na narodziny Chrystusa. Obowiązuje post ścisły - nie tylko nie wolno spożywać pokarmów mięsnych lecz też nie wolno więcej jak raz na dzień najeść się do sytości.

« · «« · 1016 · 1017 · 1018 · 1019 · 1020 · 1021 · 1022 · 1023 · 1024 · 1025 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę