MPK zmienia trasy przejazdów linii autobusowych
Od 1 sierpnia br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży zmienia trasy przejazdów czterech linii autobusowych. Ma to być odpowiedź na prośby mieszkańców i zmieniające się okoliczności.
Dodatek pielęgnacyjny dla każdego, po 75 roku życia
Dodatkowe środki finansowe seniorom, którzy pobierają świadczenia z ZUS-u i ukończyli 75 rok życia, otrzymają dodatek pielęgnacyjny. ZUS przyznaje go automatycznie, bez konieczności składania dodatkowego wniosku.
Studenci w Białymstoku muszą szukać mieszkań na wynajem. Miejsce w akademiku tylko dla wybranych.
Młodzież, która na studia przyjeżdża do Białegostoku spoza miasta, nie ma łatwego zadania. Na miejsce w akademiku może liczyć tylko 8% studentów. Co mają zrobić pozostali? Czekają na nich mieszkania i pokoje na wynajem. Choć koszty życia rosną, białostocki rynek nieruchomości nadal oferuje atrakcyjne ceny w skali kraju – jednak niekoniecznie na studencką kieszeń.
Strefa Płatnego Parkowania do przemyślenia i do zmiany
Projekt wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania w obecnym kształcie wymaga gruntownego przemyślenia, dopracowania i ponownego przedstawienia mieszkańcom wraz z pełną analizą finansową, uzasadnieniem merytorycznym granic strefy, uwzględnieniem interesu lokalnych przedsiębiorców, urzędów oraz mieszkańców. Zbyt wiele aspektów jest obecnie niejasnych, nieprzemyślanych lub wzbudzających uzasadnione obawy – pisze Czytelnik w liście do redakcji. Sposób konsultacji nazwał archaicznym, nieprzystającym do XXI wieku.
Spotkanie ewangelizacyjne czy sekciarskie?
Wkrótce w Piątnicy zagości suspendowany (zawieszony) charyzmatyczny ksiądz Daniel Galus. Organizatorzy mówią o spotkaniu ewangelizacyjnym, a łomżyńska Kuria o ujmie i rozbiciu Kościoła.
Zanieczyszczenie wody bez zmian
Na ulicy Dwornej, Stacha Konwy i częściowo Wojska Polskiego woda z wodociągu ciągle nie nadaje się do picia. Najnowszy komunikat MPWiK-u z czwartku (17.07) nie wprowadza zmian w istniejących ograniczeniach spożywania wody z kranu.
Biznesmeni z Białegostoku „chorzy” przed Sądem
Sąd Okręgowy w Łomży kolejny raz nie zdołał przeprowadzić rozprawy przeciwko dwóm znanym biznesmenom: prezesowi i wiceprezesowi Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Rano w środę miała szansę odbyć się rozprawa, ale oskarżony o usiłowanie oszustwa na prawie 3 miliony złotych Paweł B. nie mógł bronić „niewinności” z powodu zwolnienia lekarskiego. Łomżyński Sąd od listopada 2024 r. do 16. lipca 2025 r. wyznaczył 11 terminów rozpraw przeciwko 2 białostockim biznesmenom, ale przez ponad pół roku Sąd Okręgowy zdołał przeprowadzić rozpraw zaledwie... 5.
100 lat kobiet w polskiej Policji
Kobiety dadzą sobie radę wszędzie, a czym mówi popularne powiedzenie. Statystycznie są lepiej wykształcone, i co ważne w służbach mundurowych, lepiej od mężczyzn potrafią słuchać, współczuć i bywają mniej ryzykowne. Choć mają o wiele więcej zalet to w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży pracuje ich zaledwie 22 procent.
Poszerza się obszar wody niezdatnej do picia
W ciągu ostatniej doby powiększył się obszar, w którym woda z wodociągu nie nadaje się do spożycia. Chodzi o odcinek Wojska Polskiego od ul. Polowej do M. Skłodowskiej-Curie. Zmiana jest niewielka, ale rozszerzająca. Bez zmian po obradach Rady Nadzorczej jest za to w zarządzie MPWiK-u..
Sąd Najwyższy zdecydował, że to łomżyński sąd ma osądzić księdza Radosława
Na dzisiejszym posiedzeniu SN odrzucił wniosek Sądu Rejonowego w Łomży, by inny Sąd wyznaczyć do przeprowadzenia sprawy księdza Radosława Kubła. „Sąd Najwyższy postanowił, że moja sprawa zostaje w Łomży” - ogłosił ksiądz.
Skarbówka w Łomży zlicytowała kryptowaluty
Urząd Skarbowy w Łomży, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Łomży, przeprowadził licytację waluty cyfrowej - informuje KAS w komunikacie. To pierwsza taka transakcje w naszym mieście, a wykonano ją ponieważ przechowywanie wirtualnej waluty uznano za zbyt ryzykowne.
MPWiK obiecuje rekompensaty za złą jakość wody
Mieszkańcy ze strefy zakażenia bakterią z grupy coli mogą ubiegać się o rekompensatę za złą jakość wody. Zapowiedział to prezes MPWiK-u Maciej Borysewicz podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży.
Renta rodzinna wypłacona w lipcu
Do połowy lipca br. 10,1 tys. osób w województwie podlaskim, otrzymało już rentę wdowią. To 15% drugiego świadczenia, które przysługuje po zmarłym współmałżonku.
Zakaz palenia papierosów przed szpitalem w Łomży
Od dziś na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży obowiązuje zakaz palenia papierosów, także elektronicznych. „Wychodzę naprzeciw prośbom pacjentów” - wyjaśnia dyrektor Dariusz Domasiewicz.
Nie poprawia się (na razie) sytuacja z wodą w Łomży
W dalszym ciągu na ulicach: Dwornej, Stacha Konwy i Wojska Polskiego (od ronda Kościuszki do Polowej) nie nadaje się do spożycia. Na pozostałych ulicach centrummiasta jest przydatna, ale po wcześniejszym przegotowaniu.
Czy materace sprężynowe są dla każdego?
Wybór materaca to decyzja, która wpływa na jakość snu i codzienne samopoczucie. Nowoczesne modele oferują różne poziomy twardości i technologie, które mają na celu zapewnienie wygody użytkownikom o różnych potrzebach. Wśród dostępnych opcji materace sprężynowe od lat cieszą się dużą popularnością, ale czy rzeczywiście pasują każdemu?
Planujesz nocleg w Świnoujściu?
Planujesz pobyt w Świnoujściu? Nie wiesz, czy postawić na nocleg blisko centrum miasta czy może na luksusowe apartamenty blisko morza? Świetna lokalizacja dla każdego oznacza co innego, dlatego warto skupić się na swoich indywidualnych potrzebach przy poszukiwaniu noclegu.
Chip tuning a gwarancja roweru elektrycznego - czy ryzykujesz utratę?
Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne technologie w e-bike’ach, chcąc poprawić jego osiągi i komfort jazdy. Jednak przed podjęciem takiej decyzji pojawia się ważne pytanie: czy modyfikacja oprogramowania wpływa na utratę gwarancji? W tym artykule wyjaśniamy, jak chip tuning roweru elektrycznego może oddziaływać na ochronę producenta oraz na co zwrócić uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
Podsumowanie pierwszego tygodnia selektywnych kontroli na polsko-litewskiej granicy
Blisko 20 tys. aut i przeszło 40 tys. osób poddanych kontroli - to bilans pierwszego tygodnia wyrywkowych kontroli na granicy polsko-litewskiej. 15 osobom uniemożliwiono wjazd na terytorium Polski, 23 na podstawie umowy o readmisji przekazano stronie litewskiej, do tego zatrzymano 8 kurierów, czyli osób trudniących się nielegalnym przewożeniem migrantów przez granicę. - To była dobra decyzja - chwalił na konferencji wojewoda podlaski rozpoczęcie 7 lipca 2025 r. działaniach polskich służb na północno-wschodniej granicy.
MPWiK szuka źródła skażenia i zamawia zewnętrzną firmę
„Znaleźliśmy miejsce skażenia” - ogłosił prezes MPWiK-u Maciej Borysewicz podczas poniedziałkowej konferencji na skrzyżowaniu ulicy Dwornej z Sikorskiego. „To jest to miejsce dokładnie, to jest ten hydrant”. Po kilku dniach „walki” z bakterią, na pomoc Łomża zamawia zewnętrzną firmę z Nowej Soli.